2021 Lexus RC F Fuji Speedway Sürümü İncelemesi

Araba meraklıları zorlu bir grup olabilir. Birkaç yıl önce, üyesi olduğum bir forumda biri, para biriktirdiğini ve sonunda hayallerindeki arabayı satın aldığını bildirdi: turuncu bir Acura RSX Type S. Bu harika habere ilk yanıt veren kişi, aracın hala yerinde olduğu için dehşete düştü. stok sürüş yüksekliği. Alıcıyı tebrik etmek yerine tek yazdıkları “4X4’ü bırak” oldu.

Lexus RC coupe’sinin yüksek performanslı versiyonu olan RC F’yi tanıttığında benzer bir tepki aldığını hatırlıyorum. Tekrar tekrar gördüğüm bir şey, neredeyse iki tonluk boş ağırlığıyla ilgili şikayetlerdi.

Açıkçası, Lexus da bu sıkıntıları gördü. Ve onlara etki etti. Lexus, ağırlığı azaltmak için emme manifoldu ve yay destek braketleri gibi belirli parçaları yeniden tasarlayıp yeniden tasarlayarak 2020 model yılı için RC F’yi elden geçirdi. Motordan biraz daha fazla güç çekerek bu iyileştirmelerin etkinliğini en üst düzeye çıkardı. Bunlar daha keskin, daha hafif bir RC F için doğru yönde atılmış adımlardı. RC F Track Edition bir sürat koşusuydu. Lexus, daha hafif ve daha sportif yedek parçalar için kaput, tavan ve hatta egzozun bir kısmı dahil olmak üzere ana bileşenleri değiştirdi. Tamamlandığında, Track Edition sadece 2019 RC F’den 176 pound daha hafif olmakla kalmadı, aynı zamanda 3,96 saniyede 60 mil / saat hıza ulaştı – temel RC F’den saniyenin onda ikisinden daha hızlı.

Track Edition, 2021 için büyük ölçüde değişmedi, ancak bu sefer Fuji Speedway Edition adını kullanıyor. Track Edition ile aynı parçalara ve sıfırdan 60’a kadar süreye sahip. Bir hafta boyunca onlardan birini kullanma ayrıcalığına sahip oldum.

2021 Lexus RC F Fuji Speedway Sürümü Dış

Kariyerim boyunca çılgınca tarza sahip birçok araba kullandım. RC F Fuji, bana bir SEMA (Specialty Equipment Market Association) gösteri arabası kullanıyormuşum gibi hissettiren ilk otomobildi. Ön ayırıcısı, kaputu, tavanı, yan etekleri, difüzörü ve devasa sabit arka kanadı parlak karbon fiberden yapılmıştır. Tabii ki, tekerlekler ve lastikler de stok değildi.

2021 Lexus RC
Lexus RC

RC F Fuji, yaysız ağırlığı toplam altı pound azaltan bir dizi hafif, dövme 19 inç BBS tekerlek üzerinde sürüyor. Bunlar, yolun kuru ve düz ya da virajlı ve ıslak olmasına bakılmaksızın tutuşlarını koruyan RC F’ye özgü Michelin Pilot Sport 4 S lastiklere sarılmıştır. Brembo karbon seramik fren rotorları 48,5 pound daha kesti. Lexus, titanyum susturuculara geçerek RC F’nin arka ucundan 15 pound daha fazla oydu. RC F Fuji kesinlikle aşırı bir görünüme sahip, ancak bu sadece kozmetikten daha fazlası ile ilgili. Track Edition selefi gibi, LFA’dan bu yana en sert, agresif ve odaklanmış Lexus performans arabası.

Rate this post

Leave a Comment

five × 3 =