2021 Toyota Land Cruiser İncelemesi

Bu yıl, Toyota’nın dayanıklı Land Cruiser’ını ilk kez tanıtmasının üzerinden tam 70 yıl geçti, ancak böyle bir yıldönümü ile Toyota’nın artık Kuzey Amerika’da bu off-road SUV’u satmayacağına dair hayal kırıklığı yaratan bir haber geliyor.

2021 Toyota Land Cruiser Dış

Mevcut Toyota Land Cruiser, 2008 yılına kadar uzanıyor, ancak büyük, kutu gibi, gövde üzerinde gövde tasarımı, SUV’lerin ilk günlerine bir geri dönüş. Heritage Edition modeli 2020’de tanıtıldı ve bir avuç hafif modifikasyonla Land Cruiser’a satış sonrası bir parıltı katıyor.

2021 Toyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser

2021 Toyota Land Cruiser Güç Aktarma Organı

Land Cruiser’ın geniş, güçlü kubbeli kaputu, altında saklanan torklu V-8’e işaret ediyor. Tüm 2021 Toyota Land Cruiser modelleri, 381 beygir gücü ve 401 lb-ft tork değerine sahip 5.7 litrelik bir V-8 kullanıyor ve bu motor, sekiz ileri otomatik şanzıman ve tam zamanlı dört tekerlekten çekiş sistemi ile destekleniyor. Land Cruiser’ın tasarımıyla ilgili en sevdiğim kısım, Toyota’nın bu SUV’ye aşırı büyük tekerlekler ve düşük profilli lastikler koyma dürtüsüne direnmesi, bu da engelleri aşmak için bolca sürüş yüksekliği ve yan duvarlar olduğu anlamına geliyor. Ne de olsa Land Cruiser, herhangi bir karada kolayca seyir yeteneği ile kesinlikle adının hakkını veriyor!

Rate this post

Leave a Comment

nineteen − 10 =