2021 Buick Encore GX Öz İnceleme

Bir zamanlar lüks sedanları ve güçlü arabalarıyla tanınan Buick’in şu anki serisi yalnızca dört SUV’den oluşuyor. En son eklenen, yine 2020 yılı için tanıtılan Chevrolet Trailblazer ile ilgili tamamen yeni 2021 Buick Encore GX alt kompaktıdır.

2021 Buick Encore GX Essence Dış

Trailblazer’ın daha kutulu gövdesinin aksine, 2021 Buick Encore GX, mevcut Buick tasarım diline daha iyi uyan daha yumuşak, daha yuvarlak hatlara sahip. Dışarıdan, Encore GX kesinlikle Buick’in aradığı premium görünüme sahip ve bu modelin oranları şu anda piyasada bulunan diğer birçok küçük kompakt hatchback ve SUV’dan daha iyi görünüyor. Bu tasarımı daha sportif bir şekilde ele almak için Encore GX, ST paketiyle birlikte sunuluyor, ancak Ford’un performans odaklı ST serisinin aksine, ST paketi tamamen kozmetik bir gövde kiti olduğundan iç mekanda veya güç aktarma organlarında herhangi bir değişiklik yok. Yine de, iki tonlu 18 inç jantlar, kırmızı vurgular ve çamurluklar ve külbütörlerdeki boyalı trim ile Encore GX’in daha da iyi görünmesini sağlıyor.

2021 Buick Encore GX Essence İç Mekan

2021 Buick Encore GX, bir alt kompakt olarak sınıflandırılmıştır, ancak Encore’dan hem daha uzun hem de daha geniştir ve daha fazla yolcu ve kargo hacmine sahiptir. Bunun da ötesinde, Encore GX, bu test cihazının güzel iki tonlu deri iç tasarımında gösterildiği gibi, Encore veya Trailblazer’dan daha kaliteli bir iç mekana sahiptir. Encore GX, üç donanım seviyesinde (Tercih Edilen, Seçilmiş ve Öz) sunulur ve 2021 için bunların tümü, uydu radyosu ve kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto özelliğine sahip sekiz inç dokunmatik ekranlı multimedya sistemi ile standart olarak gelir. Bu test cihazı aynı zamanda navigasyona yükseltilen ve geri çekilebilir bir baş üstü ekran getiren 1.790 $’lık Gelişmiş Teknoloji Paketi ile donatılmıştı ve diğer seçenekler arasında 770 $’lık Kolaylık Paketi (kablosuz akıllı telefon şarj pedi ve yardımcı güvenlik özellikleri ekleyerek) ve 520 $’ı içeriyordu. eller serbest elektrikli bagaj kapağı.

Encore GX kadar küçük olsa da, iç mekan son derece pratik ve uyumlu. Ön yolcuların bol miktarda baş ve diz mesafesi vardır ve koltuklar uzun sürüşlerde bile mükemmel derecede rahattır. Bir alt kompakt araçtan beklendiği gibi, orta konsol oldukça dardır, ancak bir çift büyük bölme deliği, iki bardak tutucu ve yastıklı kol dayamasının altındaki kapalı bir saklama alanı sayesinde bol miktarda saklama kapasitesi vardır. Arka koltuklar da katlanır bir kol dayaması içeren üç kişilik bir koltuk ile harika. Şimdi, normalde kolçaklara çok fazla odaklanmam, ancak bu özellikler her zaman alt kompakt segmentte verilmez, bu yüzden seslenmeye değer. Encore GX’in içinde Encore’a kıyasla eklenen alan, 23,5 fit küp ve 50,2 fit küp ayara göre daha fazla kargo hacmi sağlar ve bu, bazı alt kompakt rakiplerine göre biraz daha az kargo alanı olsa da, Encore GX alan kullanımını en üst düzeye çıkarır. yeniden yapılandırılabilir bir kargo zemini ve katlanır düz ön yolcu koltuğuna sahiptir.

2021 Buick Encore GX Essence Güvenlik

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nden beş yıldızlı bir çarpışma derecelendirmesi ile 2021 Buick Encore GX, küçük SUV’lerin büyük güvenlik sağlayabileceğini gösteriyor. Tüm 2021 Encore GX donanım seviyeleri, Ön Çarpışma Uyarısı ile Otomatik Acil Durum Frenleme, Ön Yaya Frenleme, Şeritte Tutma Yardımı ve Şeritten Ayrılma Uyarısı, Yan Kör Bölge Uyarısı ile Şerit Değiştirme Uyarısı, Arka Çapraz Trafik Uyarısı içeren Buick Driver Confidence paketi ile standart olarak gelir. Intellibeam otomatik uzun huzmeli farlar.

Rate this post

Leave a Comment

four + five =