2022 Acura MDX A-Spec İncelemesi

Japon otomobil üreticisi, heyecan verici performans otomobilleri üretme köklerine geri dönmek için bastırıyor. Birkaç yıl önce yepyeni, ikinci nesil NSX’i piyasaya sürerek bu yolculuktaki ilk büyük adımı attı. Acura, 2020 model yılının sonunda RLX sedanını durdurdu ve boşluğu 2021 için TLX’in daha odaklı ve atletik yeni versiyonuyla doldurdu.

Şimdi MDX’in sırası. 2022 modeli, orta boy SUV’nin dördüncü neslini başlatıyor ve Acura’nın amiral gemisi aracı olarak yerini alıyor. Çift salıncaklı ön süspansiyona, daha geniş ön ve arka paletlere, büyütülmüş tekerleklere ve lastiklere ve daha uzun bir dingil mesafesine sahip yeni bir platformda sürüyor. Doğal emişli 3.5 litrelik V6 bir aktarma ünitesi olmasına rağmen, şimdi on vitesli bir otomatik şanzıman ile eşleştirildi. Önden çekişli standarttır; Acura’nın tork vektörlü Süper Yol tutuşlu Dört Tekerlekten Çekiş (SH-AWD) sisteminin dördüncü nesil versiyonu mevcuttur. TLX gibi, MDX serisi de daha güçlü ve atletik bir TYPE-S varyantı içerecek, Acura tarihinde ilk kez bir SUV bu rozeti takacak.

Tüm 2022 Acura MDX daha fazla iç depolama alanına ve kablosuz telefon şarjı, Apple CarPlay, Android Auto ve Amazon Alexa gibi etkileyici bir dizi standart özelliğe sahiptir.

Daha önce olduğu gibi, MDX için gerçek bir trim seviyesi yoktur. 47.200 dolarlık temel model ve buna ekleyebileceğiniz üç paket var: Teknoloji, A-Spec ve Advance. 2022 MDX test aracım ilk iki pakete sahipti ve bu da nihai fiyatı 58.125 dolara getirdi.

2022 Acura MDX
Acura MDX

2022 Acura MDX Dış

MDX’e bir bakış ve Acura’nın kendini marka gençleştirmeye adadığı açıktır. Acura’nın tasarım ekibi, ’22’yi eski modelin evrimsel bir versiyonu yapmak yerine, tek seferlik uzun, alçak ve geniş bir otomobil fuarı olan 2016 Precision Concept’e baktı. Cesur, abartılı tasarımının yankılarını MDX’in anında fark edilen Diamond Pentagon ızgarasında, bıçak benzeri JewelEye LED farlarında ve alt gövde konturunda görebilirsiniz. Farlar gibi, LED arka lambaların içlerinde sadece onları öne çıkarmakla kalmayan, aynı zamanda Acura’nın bir performans markası olduğu mesajını sessizce tekrarlayan şikan benzeri bir unsur var.

Test cihazımın Ay Gümüşü boyası, karartılmış far ve arka lamba muhafazaları, parlak siyah dış aksamlar ve bir dizi havalı 20 inçlik “Shark Grey” jantlar dahil olmak üzere çeşitli özellikler ekleyen A-Spec Paketi için mükemmel bir arka plandı.

Rate this post

Leave a Comment

three × 2 =