2022 Volkswagen Tiguan S FWD İncelemesi

Volkswagen, 2017’de ikinci nesil Tiguan’ı piyasaya sürdüğünden beri, otomobil üreticisi, şimdi orta boy Atlas ve Atlas Cross Sport’un yanı sıra alt kompakt Taos ve ID.4’ü içeren çok çeşitli SUV’ları bir araya getirdi. Dört yıl sonra, VW, kompakt SUV’una yeni bir görünüm ve içerik ekleyen 2022 Volkswagen Tiguan için orta döngü güncellemesiyle tam bir döngüye girdi. Bunun gibi yeni bir modelin temel modelini sık sık denemem, ancak bu güncellenmiş kompakt SUV’deki ilk koltuk zamanım bir Tiguan S’de geçti.

2022 Volkswagen Tiguan S FWD Dış

Geçen yıl VW, Taos, ID.4 ve Atlas Cross Sport SUV’ları tanıttı ve üç sıralı Atlas’ı güncelledi ve VW’nin SUV serisindeki tüm yeni yüzlerle 2022 Volkswagen Tiguan, yeni bir görünüme kavuşan en son model. . Değişikliklerin çoğu, Tiguan’a daha fazla kişilik kazandıran ön cepheye odaklandı. Daha geniş bir ızgara, daha sportif tampon tasarımı ve Mk8 VW Golf’e benzer şekilde arka kenarlarda sivrilen daha dar farlar var. Arka uçta sadece küçük değişiklikler var, en belirgin olanı artık VW logosunun hemen altındaki bagaj kapağında ortalanmış “Tiguan” yazısı. Tüm Tiguan donanım seviyeleri artık standart LED farlar, arka lambalar ve gündüz yanan farlarla donatılmıştır.

Yeni renkler ve jant seçenekleri, önemli değişiklikleri tamamlıyor, ancak yeni yüzün en havalı kısmı, ne yazık ki yalnızca en üst SEL R-Line donanım seviyesinde gelen ızgaradaki mevcut tam genişlikte LED ışık çubuğu. Bu inceleme için kullanılan Tiguan S, iki tonlu 17 inç alaşım jantlara karşı iyi görünen Metalik Pirit Gümüşü ile boyanmıştı.

2022 Volkswagen Tiguan S FWD İç Mekan

VW’nin güncellenmiş 2022 Tiguan’daki ana odak noktası, araç içi teknolojinin “demokratikleştirilmesi”ydi; bu, yeni Tiguan’da standart olarak gelen birçok gelişmiş özellik olduğunu söylemenin süslü bir yolu. Tüm Tiguan donanım seviyeleri artık ısıtmalı ön koltuklar, düğmeyle çalıştırma, yeniden yapılandırılabilir sekiz inçlik Dijital Kokpit gösterge grubu gibi özelliklerle geliyor ve ayrıca Tiguan S, 6,5 inç ekrana sahip. Daha üstün bir deneyim için, daha yüksek donanım seviyeleri, daha büyük bir sekiz inç dokunmatik ekranın yanı sıra HVAC sistemi ve direksiyon simidi için kapasitif dokunmatik kontroller sunar. VW’nin App-Connect, Apple CarPlay ve Android Auto entegrasyonuna izin veren standarttır

2022 Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan

2022 Volkswagen Tiguan, uygun fiyatlı temel modeli seçmenin artık kalite veya içerikten ödün vermediğini kanıtlıyor. Tiguan S rahat ve destekleyiciydi ve tüm standart içerik ve mevcut teknoloji ile bile 2022 Volkswagen Tiguan’ın en büyük satış noktası hala üçüncü sıradaki arka koltuk. Bu sınıfa özel özellik, kompakt SUV’ye yedi kişilik bir koltuk konfigürasyonu sağlıyor ve tüm önden çekişli modellerde standart iken, dört tekerlekten çekişli Tiguan’larda artık isteğe bağlı değil.

Tiguan’ın 50/50 oranında bölünebilen üçüncü sıra koltuk, yetişkinler için son derece dar olsa da, özellikle çocuk koltukları olan küçük çocuklar olmak üzere, çocukları taşırken çok kullanışlı oluyor. Bu konfigürasyonda, 2022 Tiguan, üçüncü sıranın arkasında 12 fit küp olmak üzere maksimum 65.7 fit küp kargo alanı barındırabilir.

2022 Volkswagen Tiguan S FWD Güvenlik

2022 Volkswagen Tiguan, Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi tarafından henüz test edilmedi, ancak bu güncellenmiş kompakt SUV, gelişmiş güvenlik teknolojisindeki en son yenilikleri sunuyor. VW’nin IQ.Drive sürücü destek paketi, otonom frenleme ve yaya izleme ile ileri çarpışma uyarısı, uyarlanabilir hız sabitleyici, şerit takip sistemi, kör nokta monitörü ve arka trafik uyarısını içerir. Bu paket, temel modelde sadece 895$’a mal oluyor ve diğer tüm donanım seviyelerinde standart.

Rate this post

Leave a Comment

eighteen + twelve =