Home » 2022 Volkswagen Taos İlk Sürüş: Küçük SUV Büyük Segmente Giriyor

2022 Volkswagen Taos İlk Sürüş: Küçük SUV Büyük Segmente Giriyor

by adminn1
0 comment
2022 Volkswagen Taos

Hareketin 2011 yılında kurucu üyeler Nissan Juke ve Mitsubishi RVR’nin ilk ortaya çıktığı yıllarda başladığı düşünülürse Alman üretici geç kalmış oluyor. On yıl gecikmiş gibi. Ama hey, dedikleri gibi, geç olması hiç olmamasından iyidir! Volkswagen Kanada’nın halkla ilişkiler başkanı Thomas Tetzlaff’ın da belirttiği gibi, 2022 Volkswagen Taos, markanın dünyanın başka yerlerinde pazarlanan diğer küçük SUV’larından farklı olarak Kuzey Amerika için tasarlandı.

2022 Volkswagen Taos İçin Fiyatlandırmayı Açıkladı

Volkswagen Taos

2022 Volkswagen Taos

VW’nin Kanada bölümü, Kanada otomotiv basınından birkaç üyeyi bu hafta Toronto’nun kuzeyindeki Hockley’e davet etti ve diziye katılacak en yeni SUV’u ilk teste tabi tuttu. Kabul etmekten mutlu olduk.

 

Hiç şüphe yok ki, bu bir Volkswagen
Özellikle ön panjur, siyah parlak orta panel, VW arması ve farların uyumlu bir şekilde düzenlendiği ön kısımda, Tao’lar ve büyük kardeş Atlas arasındaki aile benzerliğini kolayca fark edebilirsiniz. Kaput oldukça düz, ancak kaputun ortasındaki iki çıkıntı küçük ama etkili bir ayrıntı. Pocket crossover’ın profiline gelince, bu durumda 17, 18 veya 19 inç boyutlarında teslim edilebilen tekerlek tasarımı hariç, markanın diğer SUV’larını da andırıyor.

2022 Taos

2022 Volkswagen Taos

Arkada, iki LED seyir lambasının ve siyah plastiğin oldukça yükseğe çıktığı tamponun ilginç yeni bir imzası var. Oh, ve tampondaki egzoz boruları sahte!

 

Tipik VW iç mekanı
Orta ekranı hafifçe sürücüye doğru eğilmiş olan Jetta sedanını hatırlatan bir gösterge paneli ile Taos’ta da aynı hikaye. Bu ilk sürüş için ödünç verilen Highline kaplaması, iki tonlu delikli deri kovaları ve iki ekstra geniş ekranı ile ayırt edilir. Direksiyon simidinin arkasındaki ekran 10,25 inç genişliğindedir ve bununla donatılabilen tek ekran Taos Highline’dır (diğer tüm donanımlarda 8 inçlik bir veri ekranı bulunur). Diğer ekran, bir dokunmatik ekran da 8 inç ve en pahalı iki modelde bulunuyor. Endişelenmeyin, temel Trendline modelinde ayrıca 6,5 ​​inç ekran bulunuyor.

2022 Volkswagen Taos

Volkswagen Taos

Montaj iyi yapılmış ve yolcuların yakınındaki yüzeyler, his ve görünüm açısından iyi kalitede. Ayrıca, gösterge panelinin üzerinde, plastik biraz daha pürüzlü, ama sorun değil – Taos, unutmayalım, uygun fiyatlı bir araç olarak tasarlandı.

Direksiyon başında geçirdiğim süre bu gün birkaç saatle sınırlı olabilirdi, ancak merkezi ekranın net ve basit grafiklerle nispeten kolay kullanıldığını belirlemek yeterliydi. Ekranın her iki yanındaki dokunmatik kontroller gezinmeyi kolaylaştırır, ancak bu düzenlemeye alışmak biraz zaman alır. Direksiyon simidinin arkasındaki ekranda görüntülenen birçok fonksiyona, bu arada oldukça geniş bir janta sahip olan ancak yine de tutması iyi hissettiren direksiyon simidindeki düğmeler aracılığıyla erişmek de mümkün.

Ayrıca, Taos’un sınıfındaki ortalama ayıdan daha büyük olduğunu da belirtmeliyim. Aslında, kapıları veya bagaj kapağını açar açmaz, “büyük” küçük bir araçla karşı karşıya olduğunuzu görebilirsiniz. Örneğin bagaj 705 litre veya 2017’ye kadar pazarlanan ilk nesil Tiguan’dan beş litre daha fazla bir hacim sunuyor. Diğer birçok durumda belirttiğimiz gibi, araçlar büyümeye ve büyümeye devam ediyor! İkinci sıra bile, etkileyici baş ve diz mesafesi sağlayarak yolcuların rahat etmesini sağlayabilir.

 

Direksiyon başında
Küçük Taos’un direksiyonunun arkasındaki günümüz, pürüzsüz ve kıvrımlı arka yolların ve hafif engebeli yüzeylerin karışımıyla geçti. 19 inç jantlarla donatılan crossover, en azından yol tutuş açısından Golf GTI ile aynı aileye ait olduğunu kanıtladı. Bu büyük toynaklarla Taos, virajlarda iyi bir duruş ve coşku sağlar, ancak işler düz olmayan yüzeylerde biraz sert vurur. Özel jantlarda seçim yapmakta ısrar ediyorsanız, çok fazla çilli yollardan kaçınmaya çalışın.

Direksiyon ayrıca, cerrahi kadar olmasa da GTI’nınkine yakın bir his ile övgüye değer olduğunu kanıtladı ve frenler hoş bir ısırmaya sahip.

Zengin bir donanıma sahip Taos Highline, dinamik bir yol levhası ekranı, trafik sıkışıklığı yardımlı şerit takip sistemi ve acil durum yardım işlevlerinin yanı sıra dur-kalk işlevli uyarlanabilir hız sabitleyiciyi de içeren isteğe bağlı Sürücü Yardım Paketi ile birlikte gelir. Şerit takip sistemi Ontario’nun yol ağının sarı çizgilerini iyi yakaladı ve aşırı müdahaleci olmadığını belirtmekten mutlu oldum.

Kaputun altında, Taos, 158 hp ve 184 lb-ft tork sağlayan 1.5L turboşarjlı 4 silindirli bir motorla donatılmıştır. Temel FWD modeli standart olarak 8 vitesli otomatik şanzımanla gelirken, aracın 4MOTION dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılmış diğer tüm versiyonları, vites değiştirme seçeneğine sahip 7 vitesli çift kavramalı bir ünite alıyor. sadece kol aracılığıyla kendiniz Direksiyon simidinin arkasındaki kürekler yokluklarıyla dikkat çekiyordu, ancak Volkswagen’in savunmasında Taos, bir Golf R için alınmadı.

1.5L motor sadece işi halletmeye yetecek kadar güçlüdür, bu nedenle Taos herhangi bir hızlanma rekoru kırmayacaktır. Neyse ki, güç aktarma sistemi, özellikle tekrar sessizleştiği otoyol hızlarında, yumuşaklık açısından çok iyi performans gösteriyor. Yakıt tüketimi açısından, Natural Resources Canada’nın EnerGuide’ı tarafından tahmin edilen şehir ortalamasına yakın olan ortalama 9,3L/100km yaptım.

 

Son kelime
Volkswagen’in en yeni ve en küçük SUV’sini daha derinlemesine tanımak için ikinci bir test sürüşü gerekecek, ancak direksiyonun arkasındaki kutuya yapılan bu ilk tekme, Taos’un birçok olumlu niteliklere sahip olduğunu kanıtladığını gösterdi ve bunların hepsini alması gerekecek. onu bekleyen cep boyutunda SUV’lar paketinde.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram