Home » 2021 Volvo S60 T5 İncelemesi: Sonuncumuz

2021 Volvo S60 T5 İncelemesi: Sonuncumuz

by adminn1
0 comment
2021 Volvo S60 T5

Volvo S60 sedan’ın bu özel T5 versiyonu, bugünlerde biraz ender görülen bir canavar ve yakında en nadide canavar olan dodo’nun yolundan gidecek. Soyu tükenmiş o güzel kuş gibi, bu T5 formundaki S60’ın bu dünya için uzun sürmemesi, basit bir nedenden dolayı herhangi bir elektrifikasyonla kutsanmamış olmasıdır. 48V hafif hibritlik yok, tak-çıkar bağlantı noktası yok, zeminin altında pil yok. Bu, kırmızı kanlı (ve benim durumumda kırmızı boyalı), sadece onu çalıştırmak için gaza ve gaza ihtiyaç duyan bir spor sedan. Ve zaten, Volvo Kanada’nın web sitesini ziyaret ederseniz, artık orada değil, modelin diğer elektrikli olmayan çeşidi olan T6 da yok.

2021 Volvo S60

Volvo S60

2025 veya büstü
Basitçe söylemek gerekirse, Volvo’nun ve hemen hemen tüm diğer üreticilerin bugünlerde taahhüt ettiği “xxxx ile tam elektrifikasyon” kurallarına uymuyor. Ve Volvo, 2025 yılına kadar tam elektrifikasyon talep ettiğinden, çoğundan daha sıkı bir programdalar.

Volvo S60

2021 Volvo S60

Yine de bu yıl için, T5 formundaki S60 hala orada ve FWD Momentum modeli için 54.168 dolardan (MSRP) başlayan S60 serisinde giriş seviyesi model olarak hizmet ediyor. Ancak benim AWD R-Design versiyonum, 2021 Volvo S60 T5 serisindekinden bir seviye yukarı çıkıyor ve 62.120 dolardan başlıyor.

R-Design motor performansına hiçbir şey eklemese de – diğer T5 modellerinin aldığı aynı turbo ve süper şarjlı 4 silindiri alır, 250 hp ve 258 lb-ft tork için iyidir – her türlü şeyi ekler Dışarıda harika görsel ipuçları ve içeride daha sağlam bir özellik.

Bu estetik eklentiler arasında siyah ayna kapakları, 18 inçlik çift kollu jantlar (1.000 $’a mal olan test cihazımda 19 inç jantlara yükseltildi), çift entegre egzoz boruları, özel ızgara, aktif/bükülen LED farlar ve sis farları ve gövde- su birikintisi ışıklı renkli kapı kolları. Test cihazıma (900 $) metalik kırmızı boyayı eklediğinizde, Mercedes, Audi ve BMW’nin sunduğu en iyi özelliklerle boydan boya gidebilecek yakışıklı, atletik görünümlü bir şey elde etmiş olursunuz.

Açıkçası, görsel olarak, rekabete karşı küçümseniyor. Bu harika görünümün büyük bir kısmı, bir Volvo imzası olan ve harika olan Thor’s Hammer gündüz farlarıyla ilgili.

2021 Volvo S60 T5

Volvo S60 T5

İçeride, R-Design spec, metal ağ kaplamalar, Nappa deri döşeme ve özel pedallar biçiminde bir miktar stil katıyor, ancak bu kemiğin üzerindeki gerçek et, eklenen özellikler biçiminde geliyor. Bunlar, harmon/kardon premium sesinden (test cihazımda 3.750 $ karşılığında Bowers & Wilkins’e yükseltildi), ön ve arka park asistanına, navigasyona, dört bölgeli – dört! – klima kontrolü, panoramik açılır tavana ve liste uzayıp gidiyor. Volvo ile geçirdiğim süre boyunca kendimi aradığım çok az şey var. Bu, genellikle biraz bulabildiğim bir şey söylüyor – ah, doğru. Depolama işi.

 

Depolama sıkıntısı mı?
Bu biraz küçük bir ayrıntı, ancak orta konsol, iki bardak tutuculu ve telefonunuz için şarj pedi olarak ikiye katlanan düz bir yüzeye sahip sıkışık bir alandır. Bu iyi olurdu, ancak bu nokta küçük ve artı boyutlu yeni iPhone’lar ve benzeri şeylerle çalışmaz – alan standart iPhone 12’me ve kasasına neredeyse hiç uymuyor. Ayrıca oldukça sığ, bu yüzden çoğu zaman telefonum için iki bardak tutucudan birini kullandım. Ve bunlar da küçük. Bu, olumsuzlukların kapsamıyla ilgili olsa da, koltuklar süper rahat ve destekleyici olduğundan, oturma pozisyonu iyi ve direksiyon simidi hoş ve tıknaz ve kişinin eline kolayca düşüyor.

S60’ın bilgi-eğlence sistemi, çoğu Volvo’da bulduğunuzla aynıdır ve Google tabanlı Android Automotive seriye topluca gelene kadar öyle kalacaktır. Şimdilik, dokunarak veya kaydırma tekerleği ile yönlendirilen 9 inçlik dikey bir ekran elde ediyoruz. Sorun değil ve Apple CarPlay’i etkinleştirdiğinizde ekranın yarısını kaplıyor ve diğer yarısını diğer araç içi servislere giden kısayol tuşlarıyla dolduruyor.

Sorun değil, ancak çoğu mobil cihaz ve tabletin bu şekilde hizalandığı göz önüne alındığında, dikey bir ekran tam bir CarPlay ekranını desteklemek için özel olarak yapılmış gibi görünüyor. Sorun şu ki Volvo, arabalarında dikey ekran kullanan birkaç üreticiden biri (bu sayı artıyor olsa da), bu nedenle Apple gibi bir şirketin uygulamalarını neden mümkün olduğunca çok araçla uyumlu olacak şekilde tasarladığını anlayabilirsiniz. yatay gün kazanır. Şimdilik.

Aksi takdirde, belirli sürücü yardımlarını etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için erişmeniz gereken birkaç metin ağırlıklı menüye sahip olsa da, iyi bir bilgi-eğlence arayüzüdür. Bu hızdayken biraz sorun olabilir. Sonunda buna alışacaksınız ama olabileceğinden biraz daha az sezgisel.

 

süper şarjlı
Ve git, gideceksin. 2021 Volvo S60 T5 ‘in turboşarjlı olmasına rağmen, aynı zamanda süper şarjlı olduğunu ve tüm devir bandında büyük bir güç artışı elde ettiğinizi unutmayın. Hızlanma, yumuşak ve sağlamdır, bu da 250 hp’nin biraz daha fazla görünmesini sağlar. İşini yaparken de harika bir ses çıkarıyor. Sizi bilmem ama “iyi ses” ve “2.0L turbo dört” benim için çoğu zaman el ele gitmiyor, ancak son zamanlarda birçok üretici tarafından uygulanan ses artırma taktikleriyle daha iyi hale geldi.

Direksiyon biraz daha fazla his verebilirken, hassas ve hızlı tepki veriyor ve bu otomobilin enerjik güç aktarım mekanizmasına ek olarak buna uygun bir şasiye sahip olduğunu sergilemek için iyi bir iş çıkarıyor. Direksiyon tepkisine ek olarak, AWD sistemi, ihtiyacı olan tekerleklere giden gücü ölçmekte iyidir ve kuru asfaltta gerçekten güzel bir arkadan çekiş hissi sağlayabilir. Bu, elbette, herhangi bir iyi performans aracının arama kartıdır. Sonuç, iyi sürülen ama aynı zamanda pilotu çok eğlenceli olan bir araba; Bunun aslında giriş seviyesi bir model olduğu düşünüldüğünde özellikle etkileyici.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram