2021 BMW M5 Rekabet İncelemesi

Bugün piyasadaki hemen hemen her lüks sedan bir dereceye kadar atletizme sahip olsa da, durum her zaman böyle değildi. Geçmiş yılların yönetici taşımacılığı, rahat bir sürüşe, geniş iç mekana ve görkemli bir tarza sahip olacak şekilde tasarlandı. Ama asla bir sürücü arabası olarak düşünülmedi. Spor araba performansı isteseydiniz? Coca Cola ve Pepsi arasında bir ateşkes anlaşması kadar taviz vereceğini umduğunuz bir spor araba satın almanız gerekiyordu.

Ardından 2021 BMW M5 geldi. Alman süper sedanı 1985’te segmentin kapısını çaldığında, inanılmaz sürüş dinamikleri, konforlu bir kabin ve beş kişilik koltuk sunuyordu. Bu daha önce görülmemiş hat-trick, otomotiv basınını hayrete düşürdü ve yerel rekabeti hemen gündeme getirdi. BMW M5’in modern spor sedanı icat ettiğini söylemek abartı olmaz. Ortalama bir çizgiye sahip dört kapılı makineleri takdir eden her meraklı, bu ezber bozan yol çekicine bir şükran borçludur.

Modelin efsanevi doğası göz önüne alındığında, Motoren Werke’nin zaten hararetli sedanının sıcak çubuk versiyonu olan 2021 BMW M5 Competition’ın direksiyonuna geçmek beni fazlasıyla heyecanlandırdı. Söylemesi güvenli, hayal kırıklığına uğratmadı.

2021 BMW M5 Yarışması Dış

Test cihazım turuncu alt tonlu parlak bir renk olan Motegi Red Metallic ile tamamlandı ve M5’in ateşli kişiliğini mükemmel bir şekilde tamamladı.

Önde BMW’nin tanıdık çift böbrek ızgarası var ve yakın zamanda test ettiğim M440i xDrive’ın aksine daha geleneksel boyutta. Yakından bakın ve ızgaranın dikey çıtaları arasında belirgin bir boşluk var. Ön klipsin alt kısmı boyunca uzanan büyük petek bölümü ve her köşedeki büyük girişler ile birlikte bu boşluk, bu canavarın düzgün bir şekilde nefes alması için ne kadar hava gerektiğini açıkça ortaya koyuyor. Arabanın hiçbir yerinde sahte havalandırma yok.

2021 BMW M5
BMW M5

Izgara etrafındaki bölümlerden aynalara, pencere çerçevelerine, büyük arka difüzöre ve bagaj kapağına monte spoylere kadar tüm süslemeler karartıldı ve araca kesinlikle iş havası verdi. Bu elemanlar, muhtemelen ikinci favori dış özelliğim olan açıkta kalan karbon fiber çatı ile güzel bir şekilde birbirine bağlandı.

En sevdiğim dış özellik aslında üç şeyin birleşimiydi: 20 inç Y kollu jantlar, devasa karbon seramik rotorlar ve eşit derecede büyük altın boyalı kaliperler. Her şeyin büyüklüğü, bunu ciddi derecede etkileyici görünümlü bir kit haline getiriyor. Tabii ki, muhteşem olmanın yanı sıra, frenlerin tüm durma şeyinde olağanüstü derecede iyi olmasının da bir zararı yok. Pedala basın ve Kraliçe Mary’yi durduracak kadar büyük bir çapa fırlatmış gibisiniz.

Rate this post

Leave a Comment

three × four =