2021 Mercedes-AMG GLA 45 İnceleme

Mercedes-Benz, coupe’ler, sedanlar, vagonlar, crossover’lar, SUV’ler ve diğer pazarlarda bir kamyonet bile sunuyor. Ancak şirketin ahırında dört kapılı bir süper otomobil bile olsa da, Mercedes’in resmi olarak satmadığı bir araç var: ateşli bir hatchback. Anahtar kelime: resmen. Mercedes-Benz’in web sitesinde yeni 2021 Mercedes-AMG GLA 45, SUV’lar sekmesi altında.

2021 Mercedes-AMG GLA 45 Dış

Mercedes’in sunduğu neredeyse tüm modellerin, hatta giriş seviyesi GLA’nın bile eksiksiz bir AMG sürümünü edinebilirsiniz. İlk bakışta, GLA 45’in çok mütevazı olduğunu, yumuşak kıvrımlarının AMG tasarım öğelerinin yaratabileceği her türlü görsel etkiyi körelttiğini düşündüm. Ama bu onunla geçirdiğim hafta boyunca değişti. GLA 45’in yumuşak sesli tasarımı için bir takdir geliştirdim. Krom ızgara çıtaları, belirgin ön hava girişleri, isteğe bağlı 20 inç AMG jantları ve dörtlü egzoz kaplamaları mesajını bağırmak yerine sakin ve alçak bir tonda iletti. GLA 45, diğer araçları hattan atmak için göğsünü dövmek zorunda değildi.

2021 Mercedes-AMG GLA
Mercedes-AMG GLA

Mercedes, ikinci nesil model için GLA 45’in turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli motorunu tamamen elden geçirdi. El yapımı elektrik santrali, port ve doğrudan yakıt enjeksiyonunun bir kombinasyonuna ve 27,5 psi’lik bir takviye ile dolduran bir çift kaydırmalı turboya sahiptir. Sonuçlar 382 beygir gücü ve 354 lb-ft torktur. GLA 45, tüm bunları sekiz ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ve 4MATIC+ dört tekerlekten çekiş ile yola aktarıyor.

GLA 45’in performans sürüş modlarından birini çevirmek ve evimin yakınındaki boş bir arka yolda motoru serbest bırakmak için direksiyondaki isteğe bağlı AMG Drive Unit’i kullandığımda, GLA 45 için bir takma ad hızla aklıma geldi: Ayı bir ekmek kutusunda. Küçüktü ama vahşiydi. Çok eğlenceliydi. Ana göstergeleri Süper Spor ekran ayarlarında tuttum ve her tam gaz çıktığımda kendimle küçük bir oyun oynadım. Ekranın sağ tarafı, belirli bir anda ne kadar beygir gücü, tork ve takviye kullandığımı gösterdi. Ne zaman okumaları sabitlesem, kazandım.

Rate this post

Leave a Comment

7 + 12 =