Dizel Motorun Doğru Kullanımı için 9 İpucu

Otomotiv endüstrisindeki son çalkantılara rağmen, dizel motorlu otomobillerin çağı henüz bitmiş değil. Dizel motorlar verimlilik, CO2 azaltımı ve güç kaynağı açısından daha iyi hale geliyor. Bu nedenle, bugün yollardaki araçların çoğunun bu tür yakıt kullanmasına şaşmamak gerek.

Özellikle aracın ömrünü uzatmak ve performansını artırmak isteyenler için yüksek kaliteli yakıt tercihi bir zorunluluktur. Düşük kaliteli yakıt, motor sistemini bozabilecek, partikül filtresinde sorunlara neden olabilecek ve motor yağının dayanıklılığını ve kalitesini kısaltabilecek yüksek miktarda kükürt içerir.

Dizel Motor

Akıllı sürücüler her zaman makul bir hızda sürer. Güvenlik açısından bir yana, yüksek hız, yüksek RPM’ler anlamına gelir ve yüksek RPM’ler motora fazladan bir yük bindirerek motorun beklenenden daha erken aşınmasına neden olur.

Yakıt katkı maddeleri şart olmasa da, kullanımları o kadar da kötü bir fikir değil. Bazı katkı maddeleri, düşük kaliteli yakıtın yan etkilerini telafi ederken veya aracın yoldaki genel davranışını önemli ölçüde iyileştirirken otomobilin daha iyi performans göstermesine yardımcı olur. Dizel katkı maddelerinin üretici tavsiyelerine uygun olarak seçilmesinin önemli olduğu düşünülmektedir.

Rate this post

Leave a Comment

fifteen − two =