Home » 2024 Acura ZDX İncelemesi: Hakkında Bildiğimiz Her Şey

2024 Acura ZDX İncelemesi: Hakkında Bildiğimiz Her Şey

2024 Acura ZDX İncelemesi

by adminn1
0 comment
2024 Acura ZDX İncelemesi

Imdbgram‘da 2024 Acura ZDX incelemeleri:

Acura, geçmişindeki bir ismi yeniden canlandırarak elektrikli bir geleceğe doğru yolculuğuna başlıyor: ZDX. 2010 model yılı için bir gaz motoru ve tartışmasız zamanının ötesinde fastback tarzıyla piyasaya çıkan orijinal ZDX’in aksine, yeni 2024 Acura ZDX SUV daha geleneksel iki kutulu SUV şekline sahip. Yeni ZDX’in yüzer tavanı, pürüzsüz gövde yanları ve ışıklı çerçeveli sahte ızgarasıyla stili ilgi çekici. ZDX, Acura’nın ana şirketi Honda ile General Motors arasındaki ortaklığın ürünüdür; ZDX, GM’nin Ultium pilini kullanacak. Önceki raporlar, Acura’nın GM’nin Springhill, Tennessee montaj tesisinde Cadillac Lyriq SUV ile birlikte üretileceğini ve ZDX’in bu modelin elektrikli güç aktarma organlarını paylaşacağını söylüyordu. Temel A-Spec modeli standart olarak arka tekerlekleri çalıştıran 340 hp’lik bir elektrik motoruna sahip olacak, ancak ikinci bir motor isteğe bağlı ve dört tekerlekten çekişi de beraberinde getiriyor. ZDX A-Spec, tek bir motorla tahmini 325 mil sürüş menziline sahiptir; ikinci motoru ekleyince bu sayı 315’e düşüyor. Övülen Type S rozetini taşıyan 500 bg’lik, dört tekerlekten çekişli bir model de mevcut ve uyarlanabilir amortisörler ve daha büyük Brembo frenlerle daha agresif bir süspansiyon ayarına sahip. Ne yazık ki, performans ayarına gitmek ZDX’in menzil tahminini şarj başına 288 mil’e düşürüyor.

2024 Acura ZDX

2024 Acura ZDX tasarımı ve kaplamaları

Acura, altı ay önce kamufle edilmiş bir ZDX Type S’nin görüntülerini yayınlarken – hatta bundan önce, ZDX’in tasarım yönünü önizleyen Precision EV konseptini bile yakından gördük – casus fotoğrafçılarımız yakın zamanda yeni ZDX’i neredeyse hiç kamuflaj olmadan yakaladı. Görüntüler, mevcut Acura serisine tam olarak uyacak gibi görünen bir EV’yi ortaya koyuyor. Uzun bir kaputu vardır ve ona farklı bir iki kutu şekli veren keskin karakter çizgilerine sahiptir. Önceki ZDX şık ve yüksek eğimli olma çabasındayken, yeni ZDX bol miktarda Acura tasarım yeteneğiyle dik ve daha köşeli görünüyor.

Donanım seviyelerine gelince, 2024 Acura ZDX muhtemelen diğer Acura’ların açtığı yolu takip edecek. ZDX serisi muhtemelen temel, isimsiz bir ZDX ile başlayacak ve ardından Tech paketine sahip bir ZDX ile devam edecek. A-Spec versiyonu mutlaka sportif tasarım öğeleri getirecek ve agresif ve köşeli ön paneli nedeniyle bu casus çekimlerde yer alan model olabilir. Advance modeli, mevcut tüm teknik özellikleri ekleyecek ve Type S’yi olağanüstü performansla ağacın en üstüne yerleştirecek. Serinin katmanlandırılması, Acura’nın yeni ZDX için birden fazla fiyat noktası ve birden fazla aktarma organı kurulumu sunmasına olanak tanıyacak.

Acura ZDX

Motoru, Gücü ve Performansı

Giriş seviyesi ZDX modeli, 340 beygir gücünde bir motora sahip olan ve arka tekerlekleri tahrik eden tek motorlu A-Spec’tir. Bu modelde ikinci bir motor isteğe bağlıdır ve genel beygir gücünü artırmasa da dört tekerlekten çekiş özelliği kazandırır. En çok ilgimizi çeken model, standart olarak iki motora ve dört tekerlekten çekişe sahip olan daha sportif Type S modelidir. Type S’in elektrik motorları toplam 500 beygir gücü sağlayacak şekilde ayarlandı ve ayrıca uyarlanabilir amortisörler, Brembo frenler ve 22 inç tekerleklere sahip bir havalı süspansiyon sistemine sahip. Dört mevsim standart olmasına rağmen yaz lastikleriyle ZDX Type S bile sipariş edebilirsiniz. ZDX’i kendimiz test etme şansı bulduğumuzda, bu hikayeyi sürüş izlenimleri ve test sonuçlarıyla güncelleyeceğiz.

2024 Acura

Acura ZDX menzili ve şarjı

ZDX, GM’nin Ultium akü platformu tarafından desteklenen Honda Prologue’u temel alıyor. Yaklaşan Blazer EV ve Equinox EV gibi SUV’ların temelini oluşturan temel mimarinin aynısı. Bu, Acura’nın teknik özellikleri gizli tutmasına rağmen, papyon rozetli muadillerinden birkaç önemli istatistik toplayabildiğimiz anlamına geliyor.
Chevrolet, Blazer EV’nin 247-320 mil menzile sahip olacağını ve önden, arkadan veya dört tekerlekten çekişli olarak sunulacağını iddia ediyor. 247 millik versiyon, Blazer’ın temel donanımıdır ve Acura’nın bu kadar düşük menzil rakamına sahip bir model sunmayacağından şüpheleniyoruz. Ancak Acura’nın muhtemelen arkadan veya dört tekerlekten çekişli düzende birden fazla motor konfigürasyonu sunacağına inanıyoruz. Tek motorlu ZDX muhtemelen menzilde lider olacak ve Blazer EV’nin 320 mil tahminiyle eşleşecek veya biraz altına düşecek. Çift motorlu, dört tekerlekten çekişli bir model (şirketin diğer Acuras’larda olduğu gibi SH-AWD markasına hiç şüphe yok) daha az verimli olacaktır – 260 ila 275 mil arasında bir menzilin muhtemel olduğundan şüpheleniyoruz.

Güce aç Type S, teknik özellikler açısından büyük olasılıkla Blazer SS’ye benzer olacak; Chevrolet’in iddia ettiği bir donanım, yalnızca performanslı AWD sistemiyle mevcut olacak ve 0-60 mil/saat hıza 4 saniyenin altında ulaşacak. Chevy ayrıca bu donanımın toplam 290 mil menzile sahip olacağını söylüyor ve ZDX Type S’nin de bunu yakından yansıtacağını düşünüyoruz. Bu, eğer performans istiyorsanız, genel menzilden çok fazla vazgeçmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram