Home » 2023 Toyota Camry Hybrid İncelemesi

2023 Toyota Camry Hybrid İncelemesi

by adminn1
0 comment
2023 Toyota Camry

Imdbgram‘da 2023 Toyota Camry incelemeleri:
Time for a bit of word association. Reliable mid-size sedan? A lot of people will answer the Toyota Camry before anyone else. Indeed, since 1979, the year of its introduction in Canada, the model has been the best-selling midsize sedan in the world with nearly 20 million units sold.

2023 Camry

2023 Toyota Camry Hybrid

Today, there are more than 12 different variants of the Camry to choose from, including gasoline-engine-only models, hybrids, with AWD and without, etc. And on top of that there are two letters to remember: L and S. The L-series models emphasize the sophisticated, comfortable and luxurious side of the Camry, while the S-series models deliver something a little sportier.

During the Christmas holidays, we had the opportunity to drive a 2023 Toyota Camry Hybrid SE for two weeks. By the end of it, we’d racked up almost 1000 km, mainly in the city.

Ne var ne yok?

Toyota Camry

Camry

2018’deki son yeniden tasarımından bu yana Toyota Camry için pek bir şey değişmedi. 2023 için kataloğa SE süslemeli bir Nightshade paketi eklendi. Bu, daha agresif bir görünüm için arabayı siyah arka spoyler, ayna kapakları ve kapı kolları ile süslüyor. Ayrıca, mevcut üç renk seçeneği olan Metalik Gece Yarısı Siyahı, Beyaz ve Rezervuar Mavisi ile uyumlu 19 inçlik bronz jantlara sahip olursunuz. SE donanımında fazladan 2.300 $ karşılığında Camry’nizi bir spor araba gibi “giydirebilirsiniz”.

Dünyada, 2023 Toyota Camry Hybrid önceki versiyonlardan farklı değil. Yolda güven verici kalırken pürüzsüz ve konforlu bir sürüş sunar. Araba duyarlı ve manevra yapması kolay. Düşük hızlarda, virajlı yollarda veya otoyolda seyir halindeyken, Camry asfalta yapışmış gibi hissettiriyor. Geçmeniz gerekirse, bir gaz pedalı ve 208 bg sizi hemen hızlandıracaktır. Çağrıldığında, frenler aracı hızlı bir şekilde durdurmada etkilidir.

Hibrit bir araç olduğu için elektrikli menzil konusunda endişelenmenize gerek yok. Doldurmak için yerel benzin istasyonuna uğrayın ve yakıt verimliliği sorununu sistemin yönetmesine izin verin. Test sürüşümüz sırasında aracı Normal modda bıraktık ve hangi motor modunu seçeceğimizi düşünmedik.

Günlük sürüşte, aracı hareket ettirmek ve aynı zamanda akü için enerji üretmek için benzinli motor etkinleştirilir. Piller şarj edildikten sonra elektrikli sürüş modu devreye giriyor. Bu hibrit aracın güzelliği, tam anlamıyla sürüşe odaklanabilmeniz için iki sistemi optimum kullanım için yönetmesine izin verebilmenizdir. Bunun hibrit bir araç olduğunu tam anlamıyla unutuyorsunuz ve dürüst olmak gerekirse, sessiz sürüşün, iç mekanın kalitesinin ve konforunun ve özellikle harika yakıt ekonomisinin tadına hızla kapılıyorsunuz.

Dış

RE Toyota’nın adlandırma stratejisinde belirtildiği gibi, SE modelimiz Camry’nin daha sportif bir versiyonudur. Bu nedenle, daha sportif ön ve arka uçlar, bir arka spoyler ve 18 inç jantlar içerir. SE modelimiz de NightShade paketine sahipti.

En çok dikkatimizi çeken ise geleneksel SE versiyonundaki 18 inçlik jantlar yerine 19 inçlik bronz jantlar oldu. 45 yaş ve üstü kalabalığa eğilimli bir müşteriye bronz jantlar sunmak biraz temelsiz görünüyor. XSE’deki gibi siyah jantlar daha uygun olurdu. Paramız karşılığında, bu seçenek grubu işaretlenmeden bırakılabilir ve Camry’nin nihai sonucu korunur.

Ayrıca hibrit versiyonlarla ilgili küçük bir not: Son yeniden tasarımdan bu yana Toyota, modellerindeki hibrit amblemi kaldırdı. Bunun düşük emisyonlu bir model olduğunu anlamanın tek yolu, bu versiyonlarda mavi daire içine alınmış Toyota logosudur.

2023 Toyota Camry

2023 Toyota Camry

Toyota Camry

2023 Camry SE Hybrid, otomobili şeridinde tutmaya yardımcı olan Şeritte Kalma Yardımı (LDA), Uyarlanabilir Hız Sabitleyici ve bir çarpışmayı önlemek için aracı otomatik olarak frenleyebilen Önden Çarpışmadan Kaçınma Sistemi (PCS) gibi çeşitli aktif güvenlik teknolojilerine sahiptir. .

2023 Camry SE Hybrid ayrıca yaya ve bisikletli algılama gibi bir dizi güvenlik özelliği içeren Toyota Safety Sense 2.5+ teknolojisi ile donatılmıştır. Bu güvenlik sistemi aynı zamanda çıkış uyarısı, arka çapraz trafik uyarısı ve arka acil frenleme ile kör nokta izleme sunar.

Ek olarak, 2022 Camry önden, yandan ve takla çarpma testlerinde genel olarak beş yıldız aldı. 2022 Camry, verilebilecek en yüksek ayrıcalık olan IIHS 2022 Top Safety Pick+ unvanını kazandı.

son söz

Bir SUV’ye ihtiyacınız yoksa ve dört tekerlekten çekişe ihtiyacınız yoksa, enerji tasarruflu bir sedan bariz bir seçimdir. Bir Camry Hibrit, sürüşü heyecan verici bir otomobil olmaktan çok uzak olsa da, konfor, kanıtlanmış güvenilirlik, yakıt ekonomisi ve dört kişiyi çok rahat bir şekilde taşımak için yeterli alan sunarak çok rekabetçi bir fiyatla varlığını haklı çıkarır.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram