Home » 2023 MAZDA CX-50 UZUN VADELİ İNCELEME

2023 MAZDA CX-50 UZUN VADELİ İNCELEME

by adminn1
0 comment
2023 MAZDA CX-50

4.720 mm’lik uzunluğuyla Honda CR-V (4.694), Kia Sportage (4.660) ve Toyota RAV4 (4.595) gibi rakipleri geride bıraksa da kompakt bir SUV olarak tanımlanabilir. 2.815 mm’lik dingil mesafesi ve 1.920 mm’lik genişliği de dörtlünün en cömert olanı. Öte yandan, en az iki iyi nedenden dolayı grubun en az uzun olanıdır.

Her şeyden önce, tasarımcılar ince bir araç istediler ve bu nedenle kaputu uzun. Hoşa giden veya rahatsız eden görsel bir unsur. Sonunda bir Santa Fe’yi seçen bir kütüphaneci, “CX-50 için alışveriş yaptım ama kaportanın çok uzun olduğunu düşündüm” dedi. Benim açımdan, Mazda’nın, aksi takdirde jenerik crossover kategorisine girecek olan bir aracın siluetini inceltme çabasını seviyorum.

MAZDA CX-50

2023 MAZDA CX-50

İkincisi, 2023 MAZDA CX-50, 4. nesil Mazda3 ve CX-30’un platformunu kullanmasına rağmen CX-5’ten daha büyük olmasına rağmen, ikinci SUV’den daha kısadır. Neden? Niye? CX-50 kullanıcılarının tavan raylarının üzerine veya dışına eşya yüklemesi söz konusu olduğunda hayatı kolaylaştırmak için. Bu da bizi bu Mazda’nın misyonuna getiriyor.

Mazda CX-50’nin mesleği nedir?

2023 MAZDA

MAZDA

Dışarı çıkıp doğada oynamak için! Mazda, geçen Mayıs ayında Kanada’da satışa çıktığından beri bunu ilan ediyor: CX-50, yürüyüş botları, kanolar, kamp ateşi, bisikletler, çok sayıda sivrisinek kovucu ve diğer tüm aktiviteleri sevenler için, açık hava meraklıları için tasarlandı. büyüleyici bir ortamda bizi pastoral bir nehre yaklaştıran türden bir ekipman.

Dikkat edin, küçük bir Mazda3’te hala biraz temiz hava alabilirsiniz. Ancak otomobil üreticisi bunu bir CX-50’de yapmayı kolaylaştırdı. Vücudun zırh benzeri süslemelerle kaplı olması tesadüf değil.

RAV4’ün Trail ve Woodland çeşitleri veya Subaru Forester ve Outback’in Wilderness çeşitleri gibi mi? Evet. Aynen öyle.

Mazda CX-50’nin sürümleri nelerdir?
Dört tane var. İlk olarak, 38.250 dolardan başlayan fiyatlarla GS-L. Standart donanımı, diğer şeylerin yanı sıra, Mazda’nın ilk panoramik sunroof’unu (doğaya hayran olmalı!), ısıtmalı ön koltukları ve direksiyon simidini, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısını, 10,25 inç renkli ekrana bağlı 8 hoparlörlü ses sistemini, tavan rayları ve elektrikli ve programlanabilir bagaj kapağı.

GT modeli (43.200 $), bu araçtaki günlük yaşamı önemli ölçüde iyileştirir. 17 inçlik jantları 20 inçlik jantlara çevirmenin yanı sıra, aracın çevresinde olup bitenlerin 360 derecelik kamera görüntüsü, 4 ekstra hoparlörlü Bose ses sistemi, ön camda baş üstü ekranı, bir ana bilgisayar gibi özellikleri bir araya getiriyor. önde havalandırma ve arkada ısıtma sağlayan sürüş yardımcıları ve deri koltuklar.

2.500 $ daha karşılığında, 45.700 $’lık GT Turbo modeli, bir sonraki bölümde ayrıntılı olarak inceleyeceğimiz motorun turboşarjlı versiyonu sayesinde esasen daha fazla güç sunuyor.

Son olarak, fiyatı 48.200 $ olan en yeni Meridian donanımı var. Mazda, tüketicilerin CX-50’yi açık hava etkinlikleriyle ilişkilendirmesini istiyorsa, Meridian tanrılaştırmayı simgeliyor. 2023 CX-50’nin bu yeni konfigürasyonu, kendisine bilerek Davy Crockett görünümü veriyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram