Home » 2024 Toyota Tacoma TRD İncelemesi: Tamamen Modern Hissediyor

2024 Toyota Tacoma TRD İncelemesi: Tamamen Modern Hissediyor

2024 Toyota Tacoma TRD İncelemesi

by adminn1
0 comment
2024 Toyota Tacoma TRD İncelemesi

Imdbgram‘da 2024 Toyota Tacoma TRD incelemeleri:

Parça taşımaktan, bir ailenin etrafında dolaşmaya ve en zorlu parkurları fethetmeye kadar her şeyi yapabilen Toyota Tacoma, kamyon alıcıları için uzun zamandır her işin uzmanı olmuştur. En yeni Tacoma, eski versiyonlardan açık bir adım öndedir. Her ne kadar maksimum çekme kapasitesi açısından bazı rakiplerle boy ölçüşemese de, çok yönlü Tacoma’nın çok az kusuru var.

Toyota’nın popüler orta boy Tacoma’sı 2024 için tamamen yenileniyor. Daha kaslı tasarımın altında, yeni Toyota Venza önceki modele göre tekerlek izleri ve tümsekler üzerinde daha yumuşak bir şekilde ilerlemesine yardımcı olan modernleştirilmiş bir süspansiyon yer alıyor. Ayrıca yeni, eski dört silindirli ve opsiyonel V6’ya göre daha iyi güç ve yakıt verimliliği sağlayan turboşarjlı dört silindirli motor serisidir. Yeni bir hibrit güç aktarma organı seçeneği bile var. Gerçekten daha iyi bir yakıt ekonomisi elde etmiyor ancak 326 beygir gücü ve 465 lb-ft tork üretiyor.

2024 Toyota Tacoma TRD

Motor, Şanzıman ve Performans

Her Tacoma’ya turboşarjlı 2,4 litrelik dört silindirli motor güç sağlar. Ancak motor, sekiz ileri otomatik şanzıman veya altı ileri manuel şanzımanla iki biçimde ve çift olarak geliyor. Hem arkadan hem de dört tekerlekten çekiş mevcuttur. Temel 228 beygir gücündeki dörtlü turbo yalnızca giriş seviyesi SR’de bulunuyor ve serinin geri kalanı 278 beygir gücü ve 317 pound-feet torka kadar daha güçlü iForce varyasyonlarına sahip. Tüm Tacoma’lar çerçeve üzerinde gövde yapısına sahipken, iki farklı arka süspansiyon vardır. SR, SR5 uzatılmış kabin ve TRD PreRunner eski usul yaprak yaylarla desteklenirken geri kalanında helezon yaylar bulunur.

Hibrit olmayan Tacoma’yı kullanma şansımız oldu ve kamyonun yeni keşfedilen yol konforundan etkilendik. Özellikle eski yaprak yay donanımına sahip olanlara göre önemli ölçüde daha iyi bir sürüş sunan yeni helezon yaylara sahip modeller. Tacoma’yı 278 beygir gücündeki dört motorla test ettiğimizde, 7,0 saniyede 60 mil/saat hıza ulaşmayı başardı. Güç aktarım sistemi şehir etrafında yeterli itme kuvvetini fazlasıyla sağlıyor ve otoyol birleştirme ve geçiş görevleri çok fazla stres olmadan tamamlanıyor. Tacoma ekmeğini toprakta oynattığı için off-road odaklı modeller neredeyse her yere gidebilecek donanıma sahip.

Toyota Tacoma TRD

Tacoma’nın sürüşü nasıl?

Turboşarjlı dört silindirli motor, Tacoma’nın eski V6 motorunun kaybının kamyonun sürüş deneyimi ve kabiliyetine zarar vereceği yönündeki endişeleri ortadan kaldırıyor. 278 hp çıkışlı bir TRD Sport’u test ettik. Testlerimizde kamyonu 7,6 saniyede 60 mil/saat hıza çıkaracak kadar güçlü ve şehir içinde yeterince neşeli. Yokuşlarda gereksiz vites değiştirmeye veya vites aramaya gerek kalmadan şanzıman hızlı ve sorunsuz bir şekilde vites değiştirir.

Ayrıca Tacoma’nın yolda frenleme performansından da özellikle etkilendik. Pedal duyarlıdır ancak frenleri yumuşak bir şekilde devreye sokar, bu da her hızda hızı doğru bir şekilde azaltmayı çocuk oyuncağı haline getirir. Yol tutuşu genellikle kamyon alıcıları için pek bir endişe kaynağı değildir, ancak Tacoma’nın direksiyonu hafif ve doğrudur ve otoyolda iyi bir davranış sergiler.

Toyota Tacoma

İç Mekan, Konfor ve Kargo

Yeniden tasarlanan Tacoma’nın iç kısmı hem tasarım hem de paketleme açısından büyük ilerlemeler kaydediyor. Gösterge paneli, yüksek çözünürlüklü ekranlar ve geleneksel şalt donanımının yanı sıra daha güzel malzemelere sahiptir. Çoğu Tacos’ta 7,0 inçlik bir dijital gösterge kümesi bulunurken, TRD Off-Road modelleri ve üzeri modeller daha büyük 12,3 inçlik tamamen dijital bir üniteye sahiptir. Limited ve üzeri modellerde baş üstü gösterge ekranı standart olarak geliyor; bu modellerde ısıtmalı ve soğutmalı ön koltuklar da bulunuyor. Her model aynı zamanda benzer şekilde ilave baş mesafesi ile birlikte yükseltilmiş oturma pozisyonundan faydalanır; bu da sürücünün artık yerde oturuyormuş gibi hissetmediği anlamına gelir. Daha ayarlanabilir bir direksiyon kolonu, kamyonun daha fazla insan için daha konforlu olmasını sağlayacaktır. Selefi gibi, 2024 Tacoma da genişletilmiş kabin (XtraCab olarak adlandırılır) ve mürettebat kabini (Çift Kabin olarak adlandırılır) gövde stilleri ile sunulmaktadır. XtraCab yalnızca 1,8 metrelik kargo yatağıyla eşleşir, ancak Çift Kabin, daha uzun kutu veya 1,8 metrelik daha kısa versiyonla sunulur.

2024 Toyota

Toyota Tacoma TRD ne kadar rahat?

Tacoma’nın geniş ve biraz düz ön koltukları farklı boyutlardaki insanlar için konfor sunuyor. Test kamyonumuzdaki kumaş koltuklar, özellikle isteğe bağlı sentetik deri döşemeyle karşılaştırıldığında biraz kaba görünüyordu, ancak uzun vadede oldukça dayanıklı olduklarını kanıtlayacaklardır. Arka koltuklar, orta büyüklükteki kamyon segmentinin tipik bir örneği olarak özellikle geniş değil ve uzun boylu yolcular, koltuk minderlerinin daha uzun yolculuklar için çok alçak ve kısa olduğunu hissettiler.

Tacoma sürüşlerinin nasıl yapılacağı büyük ölçüde seçtiğiniz donanım seviyesine bağlı olacaktır. SR gibi daha düşük donanım seviyeleri, temel bir kamyonun sürüşünü beklediğiniz gibi hissettiriyor – biraz sert. Daha yüksek dereceler, sürüşü kolaylaştırmaya yardımcı olan daha gelişmiş süspansiyon sistemleri sunar. Tüm Tacoma’lar açıkça işaretlenmiş ve kullanımı kolay iklim kontrol sistemlerinden yararlanır. Düğmeler ve düğmeler eldivenle rahatlıkla çalıştırılabilecek kadar büyüktür.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram