Home » 2023 Porsche Macan T incelemesi

2023 Porsche Macan T incelemesi

by adminn1
0 comment
2023 Porsche Macan T

2023 Porsche Macan T kompakt SUV geçen yıl güncellendi. Bu güncelleme sırasında değişmeyen şey, Porsche markasının sportif felsefesine bağlılığıydı; bu sırada SUV, şirketin efsanevi arabalarından daha fazla yolcu ve kargo alanı sunuyor.

2023 için yenilikler neler?

2023 Porsche Macan

Porsche Macan

Porsche ürün yelpazesine yeni bir versiyon ekledi. Macan T (turbo için değil, Touring için), sıcak çalıştırma modunun yanı sıra çeşitli sürüş modları sunan bir Sport Chrono paketi ile donatılmıştır. Koyu titanyum 20 inç jantlar görsel dinamikler katar. Önde, T’nin ön paneli, konturlu aynalarda bulunanla aynı renk olan Agathe Grey’dir.

LED farlar da standarttır ve sürüş koşullarına göre otomatik olarak ayarlanan uyarlanabilir LED farları içeren Porsche Dinamik Işık Sistemini (PDLS) içerir. Diğer sürücülerin gözlerini kör etme riski olmadan yolun etkili bir şekilde aydınlatılmasına olanak tanır. Ayrıca viraj lambaları ve otomatik uzun far fonksiyonu gibi özellikler de mevcut. Amaç, aydınlatmayı sürüş koşullarına göre uyarlayarak görüşü ve sürüş güvenliğini iyileştirmektir.


Porsche Macan

Porsche

Standart özellikler arasında 10,9 inç dokunmatik ekran, 10 hoparlörlü ses sistemi ve LED farlar bulunur. Genel olarak, standart donanım yine de sınırlıdır. Daha fazlasını elde etmek için büyük seçenekler kataloğunu açmanız ve öğeleri kontrol etmeye başlamanız gerekir.

Modelimiz, diğer şeylerin yanı sıra ısıtmalı ön ve arka koltuklar, 20 inç jantlar, iç mekan için karbon elementler, özel bir yakıt doldurma kapağı (190 $’dan) ve uyarlanabilir süspansiyon dahil olmak üzere 10.900 $ değerinde bu seçeneklere sahipti.

Bütün bunlar bir yana, Macan güzel, iyi tasarlanmış ve iyi yapılmış bir SUV. Malzemelerin kalitesi kusursuz ve dokunduğunuz her şey iyi yapılmış. Olağanüstü bir ortamdasınız ve bu “alt sınıf” Porsche’de bile malzemeler, his, konfor ve ses yalıtımı rekabette öne çıkıyor.

Güvenlik ve Teknoloji

2023 Porsche Macan T

Porsche Macan T

Belirtildiği gibi, Porsche Macan sportif görünümlü bir SUV ve iç mekanda da durum bu. Ve belirtildiği gibi, seçenekler listesi çok uzun. Yani giriş seviyesindeki Macan’ın yüksek fiyatına rağmen, genellikle diğer markaların modellerinde yer alan pek çok seçenek burada yer almıyor.

Yani, ParkAssist, hız sabitleyici, şeritten ayrılma uyarısı ve yokuş iniş kontrolünü alırken, aşağı yukarı her şey burada biter. Diğer her şey için seçenekler listesine göz atın!
Macan’ın T versiyonu, gücünü 261 beygirlik turboşarjlı 4 silindirli bir motordan alıyor. Performans arıyorsanız, zahmet etmeyin. 375 beygirlik V6 motora sahip S modeli size daha çok yakışıyor.

Bununla birlikte, temel motorlu Macan T’yi sürmek çok eğlenceli. Bir spor arabanın tüm özelliklerine sahiptir. Dayanıklı spor-Tex kumaştan ve suni deri döşemeden yapılmış 8 kademeli ayarlanabilen ön spor koltuklar, ön yolcular için çok rahat ve destekleyicidir. Arka koltuk sırası da çok derin olmasa da rahat. Arkadaki diz mesafesi de oldukça sınırlı.

2023 Porsche Macan ile ilgili sorularınızdan bazıları:

Porsche Macan 2023’ün hangi versiyonu önerilir?

Bizim için, bir Porsche Macan kullanmak istiyorsanız, temel sürümde kalın ve en azından oturma sıralarına ve ısıtmalı direksiyon simidine sahip olmak için premium paketi ekleyin. Gerisi sadece aksesuardır.

Porsche Macan 2023 yakıt tüketimi ne kadar?
Resmi olarak, 4 silindirli Macan 12.2L/10 km şehir içi ve 10.2 otoyol tüketiyor. Bizim durumumuzda, test haftamızda kış sıcaklıkları ve kar fırtınası nedeniyle 13,2L/100 km’de bitirdik ki bu 4 silindirli bir motor için açıkçası yüksek.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram