Home » Audi Q5, Sportback’e gidiyor

Audi Q5, Sportback’e gidiyor

by adminn1
0 comment
Audi Q5

 

Audi Q5 Sportback

Yepyeni Audi Q5 Sportback, 2021’in ilk yarısında gelecek.

Ama bunda yeni olan ne?

Ön kısım standart Q5’e oldukça benziyor ancak yine de arka kısım yeniden tasarlandı. İlk göze çarpan, araca çok daha zarif bir görünüm kazandıran biraz farklı tavan çizgisi. Boyutlar bir istisna dışında neredeyse aynıdır – 7 milimetre daha uzundur. Ancak bagaj bölmesi, normal muadillerine göre 40 litre daha küçük ve 510 litre kapasiteye sahip ve arka koltuklar katlandığında 1 480 litreye çıkıyor.

Herkesin zevkine uygun olması için 12 farklı boya rengi ve bir dizi jant tasarımı ile sunulacak.

Q5 Sportback’in sahip olduğu hoş bir dokunuş, dijital OLED teknolojisine sahip arka lambalardır ve sipariş edildiğinde üç farklı arka ışık imzası sunulur. Buna ek olarak ilginç bir güvenlik özelliği sağlar – arka tamponundan iki metre öteye başka bir araç geldiğinde, uyarı olarak arka lambalar yanıp söner.

Uyarlanabilir havalı süspansiyon, daha fazla yerden yükseklik ve daha kolay ve daha keyifli bir sürüş deneyimi sunacak.

Q5 Sportback başlangıçta her biri yedi vitesli bir kutu ile donatılmış bir TDI ve bir TFSI olmak üzere her biri 2.0 litrelik dört silindirli iki adet 204 hp motorla gelecek. Bunu 347hp çift turbo V6 TDI ile donatılmış bir SQ5 Sportback ve daha sonra sekiz vitesli bir kutu ve plug-in hibrit TFSIe varyantları da dahil olmak üzere diğerleri takip edecek.

Audi’nin en yeni MMI bilgi-eğlence sistemi ile eşleştirilmiş 10,1 inç dokunmatik ekran, panoramik 12,3 inç ekranlı Audi Sanal Kokpit ve beraberindeki tüm olağan güvenlik ve sürücü destek sistemleri ile iç unsurlar standart Q5 ile aynıdır.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram