Home » Polestar 2 üretimi başladı – Çin canlanıyor

Polestar 2 üretimi başladı – Çin canlanıyor

by adminn1
0 comment
Polestar 2

Çin’in Luqiao kentinde Polestar 2’nin üretimi resmen başladı. Teslimatların önce Avrupa’da, daha sonra Çin ve Kuzey Amerika’da başlaması planlanıyor. Luqiao fabrikası Zhejiang Geely Holding’e ait ve Volvo Cars tarafından işletiliyor ve şimdi Polestar’ın ana şirketleriyle ilişkisi açıkça görülüyor.

Polestar CEO’su Thomas Ingenlath’ın sözlerine göre, şirketin son modelinin üretimi tüm dünya için çok zor zamanlarda başlıyor ancak şirket, her zamankinden daha fazla sağlığa odaklanarak hedeflerini takip etmeye devam ediyor. ve tüm çalışanlarının ve tedarikçilerinin güvenliği. Polestar 2’nin bu zorlu koşullar altında üretimine başlanması, Çin’in bir kez daha dünyaya, ülkenin bu karışıklığı atlatmaya ve normal hayatına devam etmeye hazır olduğunu göstermesi için bir şans. Polestar’ın umudu, üretimin başlangıcından nihai ürüne kadar son derece yüksek kaliteyi müşterilerine en kısa sürede sunarak ikinci modelini pazarlamaktır.

Polestar 2 - ön şerit, parkta

Polestar 2, Şubat 2019’da resmi olarak açıklandı ve Avrupa, Çin ve Kuzey Amerika’daki on küresel pazarda satışa sunulacağına söz verildi. İlk nihai sipariş defterleri artık sırayla çalıştırıldığından, rezervasyonlar artık iade edilebilir bir depozito ile mevcuttur.

Tamamen elektrikli fastback, 300kW (408hp) ve 660Nm güç çıkışı, AWD sistemi ve 78kWh pil paketi ile seri üretiminin ilk yılında satışa sunulacak. Güç aktarma sistemi, lüks araca 470 km’lik bir WLTP aralığı sağlar. Polestar 2’nin en çekici özelliklerinden biri, Google Haritalar, Google Asistan ve Google Play Store dahil olmak üzere, Android tarafından desteklenen dünyanın ilk yerleşik bilgi-eğlence sistemidir.

Müşterilere ilk teslimatların 2020 yazında yapılması planlanıyor. Teslimatların temeli, Avrupa’dan başlayarak, Çin ve Kuzey Amerika’dan başlayarak pazar bazında olacak.

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram