Home » Cupra’nın yarış arabaları bileşenleri için benzersiz 3D baskı tekniği

Cupra’nın yarış arabaları bileşenleri için benzersiz 3D baskı tekniği

by adminn1
0 comment
Cupra

 

Devrim niteliğinde bir 3D baskı tekniği ile Cupra

Otomotiv endüstrisinde hala bir acemi olarak görülmesine rağmen, CUPRA istikrarlı bir şekilde ilk 10 yenilikçi otomobil üreticisine doğru ilerliyor. Bunun nedeni, markanın bazı otomobilleri için bileşenler oluşturmak için kullandığı benzersiz 3D tekniğidir. Bu yöntem çoğunlukla, CUPRA’nın Leon Competiciónracig aracı için yan kapı aynaları, hava delikleri ve soğutma menfezlerinin oluşturulmasında kullanılır.

Yenilikçi teknoloji sayesinde, CUPRA’nın yarış ekibi yalnızca otomobilin yakıt tüketimini önemli ölçüde optimize etmeyi değil, aynı zamanda güvenliği ve azami hızı da iyileştirmeyi başardı. Bu karakterlerin her biri yarış segmentinde önemli bir rol oynar ve paletli aracın yeteneklerini tanımlar.

3D baskının tamamı 20 saate kadar uzayabilir, ancak CUPRA’ya sadece bir değil toplam 6 farklı bileşen prototipi oluşturma ve test etme şansı verir. Hazır olduğunda, 3D baskılı parçalar bir test aracına monte edilir ve her arabanın aerodinamik özelliklerini test etmek için kullanılan şirketin rüzgar tünelinde bir dizi testten geçirilir. Rüzgarın hızı 280 km/s’ye kadar ulaşabilir ve bu da araba hareket etmesini zorlaştırır.

Test süresi boyunca, aracın gövdesinin her yerine monte edilmiş çok sayıda sensör, havanın aracın aerodinamiği ve yakıt ekonomisi üzerindeki etkisi hakkında bilgi toplar.

3D teknolojisi aynı anda birden fazla bileşenin test edilmesini sağlayarak otomobil üretim sürecini önemli ölçüde kolaylaştırır.

Şimdilik, CUPRA is e-Racer ve Leon Competición makineleri için 3D baskıyı kullanıyor. Ancak her şey şirketin planlarına göre giderse, bu yöntem İspanyol markasının ürün portföyünün geri kalanına uygulanacak.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram