Home » Skoda Octavia 2020 – her zamankinden daha iyi

Skoda Octavia 2020 – her zamankinden daha iyi

by adminn1
0 comment
Skoda Octavia

Tüm dünya COVID-19 pandemisine odaklanırken, Skoda son modeli Yeni Octavia’yı tamamen ortaya çıkardı. Çek otomobil üreticisinin amiral gemisi, ferahlık, yükseltilmiş güvenlik ve modern teknolojileri birleştirerek yeniden tasarlandı ve geliştirildi. Dördüncü nesil Octavia, olağanüstü konfor ve verimlilik sunan modelin 60. yıl dönümünü kutlamanın bir yoludur.

Dış tasarım

Skoda Octavia 2020 - hatchback, dış görünüm

Yeni Octavia her zamankinden daha büyük ve daha erkeksi. Modelin önceki nesli oldukça başarılı olmasına rağmen, üreticinin beklentisi yeni nesil otomobilin müşterilerden daha da fazla ilgi görmesidir. Yeni Octavia’nın hatchback versiyonu şimdi 19 mm daha uzun, station otomobil ise öncekinden 22 mm daha uzun. Her iki varyantta da genişlik 15 mm artırılmıştır. Dördüncü nesil aracın bagajı segmentinin en büyüğü olmasına rağmen, daha da büyük. 30 litre daha fazla alan ekleyen bagaj bölmesi şimdi 640 litre hacme sahip. Hatchback versiyonu ayrıca daha geniş bagaj alanına sahiptir – şimdi 600l, bu da aracın önceki neslinden 10l daha fazla. Ön fasya keskin, dar farlarla hayranlık uyandırıyor. Kısa ve uzun huzme ve gündüz farları için LED teknolojisine sahiptirler. bu modern teknoloji, fren sis ve arka lambaları için de uygulanmaktadır. Yeni Octavia’nın her iki çeşidinin de çatısı yeniden tasarlandı. Estate versiyonunda alçaltılmış tavan rayları modelin uzun siluetini vurgularken, hatchback bir coupe otomobilin görünümünü andırıyor. Yeni tasarlanan 19 inçlik alaşımlar, her iki modelinde de yeni Octavia’nın güçlü görünümünü vurguluyor. Dış paletin sunduğu şeyler de var – boya yelpazesine Kristal Siyah, Lav Mavisi ve Titan Mavisi eklendi.

Stil ve karakter ile iç mekan

Dördüncü nesil Octavia, ısıtma seçeneği olan 2 kollu bir direksiyon simidi ile birlikte geliyor. Ek donanım listesinde, yeni geliştirilmiş kontrol düğmeleri, kaydırma çubukları ve kanatlara sahip, modern aracın 14 farklı özelliğini çalıştırmaya izin veren çok işlevli o direksiyon simidi çeşidi bulunmaktadır. Gösterge paneli yeni modüler tasarımıyla etkileyicidir. Artık farklı seviyelere ayrılmıştır ve geniş, bağımsız bir merkezi ekrana sahiptir. Yeni Octavia’nın sıra dışı zarafeti, şık krom detaylara sahip düzenli bir orta konsol ile iç mekanda uygulanıyor. Kullanılan malzemelerin yüksek kalitesi, Skoda’nın amiral gemisinin yeni neslinde lüks hissini güçlendiriyor. Opsiyonel olarak, müşterinin talebine göre elektrikli masaj fonksiyonlu Ergo koltuklar sipariş edilebilir. İsteğe bağlı baş üstü ekranı, tüm ana araba figürlerini ve bilgileri doğrudan ön camda sürücünün gözünün önünde sağlayabilir. Skoda için bir başka ilk teknoloji, üç bölgeli klimatronik sistemidir. Elektrikli yan camlar, elektromekanik park freni gibi bazı kullanışlı özellikler standart donanım listesinde yer alıyor.

Güç üniteleri ve yenilikler

Skoda octavia 2020 - Estate arka görünümü

Octavia ilk kez serisinde iki adet plug-in hibrit içeriyor. Bunlar, Octavia iV ve Octavia vRS iV modifikasyonlarıdır. İlki, 204 pS’lik bir sistem maksimum çıkışı sağlamak için bir elektrik motoruyla eşleştirilmiş 1.4 TSI benzinli motora sahiptir. Yüksek voltajlı lityum iyon pil 37 Ah kapasiteye sahiptir ve 13kWh enerji sağlar. Octavia iV’ye WLTP’de 60 km’lik tam elektrikli bir menzil sağlayabilir. Diğer benzinli motor modifikasyonlarından bazıları, daha verimli sürüş uygulanan hafif hibrit teknolojisi ile optimize edilmiş versiyonlar sunar. Yeni Octavia serisinin dizel motorları da elden geçirildi ve artık %80’e kadar daha az NO2 yayar. Skoda’nın güncellenmiş modeli için farklı güç aktarma organları yelpazesi, 110 PS ile 204 PS arasında değişen güç çıkışı sunuyor. 2.0TDI EVO dizel güç ünitesi, AdBlue’nun iki katalitik konvertörün önüne özel olarak enjekte edildiği yeni bir “çift dozlama” egzoz gazı arıtma özelliğine sahiptir. Sürüş Modu Seçimi ile birleştirilen Dinamik Şasi Kontrolü, sürücünün her sürüş tarzı için mükemmel koşulları sağlamak üzere aracın bazı özel parametrelerini değiştirmesine olanak tanır. Örneğin süspansiyon, amortisör, direksiyon ve DSG çalışması, seçilen Sürüş Moduna ve sürücü tercihlerine göre ayarlanabilir.

Teknolojik ilerleme

Skoda Octavia 2020 - yolda, dağın arka planı

Dördüncü nesil Skoda Octavia, otomobilin bilgi-eğlence sistemi için bir seçenek sunuyor – isteğe bağlı olarak sunulan ekranların boyutları 8,25 inç ile 10 inç arasında değişiyor. Bazıları, Laura Skoda Digital Assistant aracılığıyla sesle kontrol işlevi sunar. Üst düzey bilgi-eğlence konfigürasyonu, navigasyon sistemi için mükemmel yakınlaştırma seçeneklerine sahip ultra modern bir Columbus sistemi uygular. Bu işlev, ekranın altındaki yeni geliştirilmiş bir kaydırıcı aracılığıyla kullanılabilir ve ayrıca ses seviyesini de kontrol edebilir. Skoda, yerleşik eSIM sayesinde yeni Octavia için kesintisiz internet erişimi sağlıyor. Bu, Skoda’nın Mobil çevrimiçi hizmetleri bağlamasını sağlar. eCall özelliği, uzaktan araç erişimi ve bilgi-eğlence sistemi güncellemeleri. Modern araç, çok sayıda USB_C bağlantı noktası sunar – bazı akıllı telefonlar isteğe bağlı Telefon Kutusu kullanılarak kolayca şarj edilebildiğinden, arabada toplam 5 bağlantı noktası vardır. Opsiyonel donanımların uzun listesi, ilginç ve yenilikçi özelliklerle doludur. Etkileyici eklentilerden biri, pencereler için geri çekilebilir güneşlikler içeren arka koltuklar için Uyku paketidir. Ön kapıdaki eşya gözündeki meşhur gizli şemsiye artık kar fırçasıyla değiştirilebilir. Bagaj alanı isteğe bağlı olarak otomatik olarak geri çekilebilir yük kapağı ile donatılabilir.

Çek otomobil üreticisi, Skoda serisindeki en popüler ve başarılı modellerden biri olmasına rağmen, amiral gemisi modelini yeniden tasarlamaya ve daha da çekici hale getirmeye karar verdi. Üretici, Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı sırasında dördüncü nesil Octavia’nın büyük bir çıkışını yapmayı planlamıştı, ancak ne yazık ki bu olmadı. Tehlikeli Coronavirüsün küresel korkusuna rağmen Skoda, olağanüstü güzel ve zarif Octavia 2020 ile daha iyi günler için sonsuz umudunu bir kez daha gösteriyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram