Home » Volkswagen Amarok’un ikinci nesli yolda

Volkswagen Amarok’un ikinci nesli yolda

by adminn1
0 comment
Volkswagen Amarok

 

VW Amarok Çift kabinin 2016 makyajı

Devasa Amarok’un halka ilk kez sunulmasından bu yana, VW’nin en başarılı otomobil projelerinden biri olduğunu kanıtladı. Şimdi, lansmanından neredeyse on yıl sonra, Alman otomobil üreticisi, modeli ikinci nesliyle yükseltme planlarını açıkladı.

Sızdırılan bilgilere göre, yaklaşmakta olan pikap, pikap üretimi ve satışında dünyaca ünlü bir lider olan Ford ile birlikte geliştirilecek. İşbirliği haberi, iki otomobil üreticisi arasında imzalanan ve başarılı olan anlaşmanın doğrudan bir sonucu olarak geliyor, muhtemelen karşılıklı çalışmalarını sadece pikaplarda değil, aynı zamanda SUV’larda ve crossover’larda da genişletecek. İnternette dolaşan bilgilere göre Volkswagen Amarok’un ikinci nesli, Ford’un yakında çıkacak olan Ranger aracıyla pek çok bileşenini paylaşacak.

Dahası, her iki otomobilin de 2022’de aynı zamanda nihai üretim versiyonlarında piyasaya çıkması bekleniyor. Söylentiler doğruysa, büyük olasılıkla ana yapı bileşenlerinin yanı sıra yaklaşan Amarok’un da ödünç alması bekleniyor. Ford’un bazı motorları – 2.7 L 4 silindirli bi-turbo benzinli ve 3.0 V6 dizel motorlar gibi.

VW Amarok’un mevcut nesli, 6 vitesli manuel veya 8 vitesli otomatik şanzımanla birlikte 2.0 L dizel üniteler (140 veya 180 hp) ile donatılmıştır. Ayrıca 224 hp veya 258 hp üretebilen daha güçlü dizel motorlar da var – 3.0 L V6.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram