Home » Suzuki Swift Sport 2020

Suzuki Swift Sport 2020

by adminn1
0 comment
Suzuki Swift Sport 2020

Avrupa için Swift Sport modelinin 2017 Frankfurt Motor Show’da ilk tanıtımından sonra, üretici şimdi başarılı süpermininin en son versiyonunu ortaya koyuyor. Yeni Hibrit teknolojisi, öncekinden daha da yüksek standart spesifikasyon numaraları sağlamak için 2020 Swift Sport’a uygulandı.

Suzuki’nin kompakt spor süpermini modelinin en son versiyonu, özel bir ön tasarıma sahiptir. Burun, şaşırtıcı yeni ızgara ve tampon stili nedeniyle standart modelin ötesine yansıtılmıştır. Diğer Swift model yelpazesinde olduğu gibi, Swift Sport da ön ve arka lambaların aynı dikey düzenini sunuyor. Kompakt araçtaki spor estetiği, ön, yan ve arkaya yayılan siyah aerodinamik spoyler ve aerodinamiği dengeleyen tavan spoyleri sayesinde hayat buluyor.

Suzuki Swift Sport 2020 - Yolda ön kırmızı

“HEARTECT” olarak bilinen hafif platform, sportif araca gelişmiş performans sağlar. Sport modelinin genel yapısı, mükemmel gövde sağlamlığı sağlar, çarpışma güvenliğini artırır ve yalnızca 1025 kg’lık düşük boş ağırlık ve 235 Nm tork sağlar. 2020 Swift Sport’un boyutları standart Swift modelinden biraz farklı. 50 mm daha uzun ve 15 mm daha alçaktır, ancak yine de Swift Karakteristik stilinin ana hatlarını korur. Bazı öğeler yenilenirken, diğerleri sportif görünümlü kompakt bir otomobilin sonucunu elde etmek için cesurca dönüştürülür. Karartılmış sütunlar, yüzer bir çatı hissi sağlar. Aerodinamiği iyileştirmek ve maksimum lastik temasını korumak için, yeni Suzuki Swift Sport 2020’nin sportif ruhunu bir kez daha vurgulamak için bir tavan spoyleri sağlandı.

İç mekanda da bazı önemli değişiklikler var. Son derece boyutlu gösterge paneli, çevik bir hız hissini vurgularken, iç kısımdaki kırmızı vurgulu paneller, tüm iç görünümde yüksek kontrast sağlar. Daha da sportif bir his için takometre kırmızı bir kadrana sahiptir ve hız göstergesi gümüş renklidir. Kabinin sportif karakteri, özel alaşım pedallar ve kabartmalı “Sport” logolarına sahip yarı kovalı ön koltuklarla tamamlanıyor. Direksiyon simidi ayrıca güvenli bir tutuş sağlayan özel bir tasarıma sahiptir. En yeni Suzuki platformunun benimsenmesi, motor bölmesinin boyutunu en aza indirir ve yolcular ve bagaj için daha geniş bir kabin sağlar. Önceki Swift Sport modeline göre bagaj kapasitesi %25 artırılırken, diz mesafesi ve baş mesafesi arka koltukta konforlu oturma alanı sunuyor.

Yeni – 48V Hibrit teknolojisi

Suzuki Swift Sport 2020 - Arka kırmızı yarı profil sağ

Yeni yüksek güçlü Swift Sport hibrit sistemi, 48V lityum iyon pil, entegre Marş jeneratörü (ISG olarak da adlandırılır) ve ışıklar, ses veya klima sistemi gibi daha düşük voltaj gerektiren bileşenlere güç sağlayan DC/AC dönüştürücüden oluşur. ISG, aynı zamanda bir jeneratör ve bir marş motoru olarak hareket eder ve kayış tahriklidir ve benzinli motora yardımcı olur. Kompakt ve yüksek performanslı pil, yavaşlama ve frenlemeden kaynaklanan enerjiyi depolayabilir ve ISC aracılığıyla bir boşta durma işlevi içerir. Genel ağırlık dağılımına yardımcı olmak için ön koltukların altına yerleştirilmiştir.

48V hafif Hibrit teknolojisi, daha yumuşak hızlanma için tork doldurma kontrolünü artıran motor tepkisi ve Tork artırma gibi yeni özellikler de sundu. Elektrik motoru çıkışı 10 kW’dır.

2020 Swift Sport modeli, K14D olarak adlandırılan 1,4 litrelik yanmalı motora sahip ve elektrikli Değişken Valf Zamanlaması (VVT) sistemi, yeni yakıt enjektörleri ve daha yüksek basınçlı yakıt pompası içeriyor. Çift VVT sistemi, motor performansını önemli ölçüde artırır ve elektrik motoruyla birlikte yakıt verimliliğini artırır ve CO2 emisyonlarını azaltır. Çok daha büyük 2.0 litrelik normal emişli motoruyla eşdeğer güç ve tork seviyeleri sunan K14D, mükemmel bir sürüş deneyimi ve gerçek bir his sağlar.

Suzuki Swift Sport 2020 - Yolda kalan kırmızı ön yarı profil

İyileştirme, 2020 Suzuki Swift Sport’un sportif karakterini vurgulayan bazı özel özellikler içeriyor:

 • Gelişmiş Soğutma sistemi
 • Yükseltilmiş Giriş sistemi
 • Spor Egzoz sistemi
 • Altı Vitesli Şanzıman
 • Gelişmiş Süspansiyon
 • Gelişmiş Fren sistemi
 • Sportif 17” Alaşımlı Jantlar

Suzuki Swift Sport 2020 - arka kırmızı yarı profil koyu

Standart donanımdaki öne çıkan özellikler, altı hava yastığı, klima, DAB radyo, LED gündüz farları, 17 inç alaşımlar, gövde rengi yan aynalar ve dört elektrikli camdır. 2020 modeli Swift Sport, bir düz renk ve beş metalik renkte, isteğe bağlı ücret ödemeden temin edilebilir ve siyah çatılı iki tonlu iki renk daha mevcuttur.

Gelişmiş araç içi sistemler, standart donanım özelliklerinde çapraz trafik uyarısı, trafik işareti tanıma ve kör nokta izlemeyi içerir.

Suzuki Swift Sport 2020, olağanüstü güvenlik özellikleri sağlayan gelişmiş sistemlere sahiptir. Bazıları:

 • Toplam Etkili Kontrol Teknolojisi (TECT)
 • ESP (Elektronik Stabilite Programı)
 • İleri Tespit Sistemi
 • Çift Sensörlü Fren Desteği (DSBS)
 • Uzun huzme yardımı
 • Adaptif hız sabitleyici
 • Şerit kalkış uyarısı
 • kör nokta monitörü
 • Araç sallanma uyarısı
 • Arka çapraz trafik uyarısı

Ekstra donanımların olduğu liste uzundur, bu nedenle Swift Sport 2020’yi kişiselleştirmek isterseniz, benzersiz ve zevkinize uygun hale getirebilirsiniz. Ve araba, sportif bir kompakt süper mini arabaya uygulanan Hybrid teknolojisini göstermek için elinden gelenin en iyisini sunacak.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram