Home » Yedi saatte yedi 2022 BMW modeli test sürüşü

Yedi saatte yedi 2022 BMW modeli test sürüşü

by adminn1
0 comment
2022 BMW

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca BMW, bizim gibi insanların aynı anda birkaç arabayı test edebileceği, yılın farklı zamanlarında periyodik olarak test günleri (Test Fests olarak adlandırdığı) düzenledi. Bizim işimizde, bu, sabırsızlıkla beklediğimiz türden bir gün.

Ve sadece sürüşü eğlenceli olan araçların direksiyonunda eğlendiğimiz için değil. Tabii ki, bu eğlence işi bir zevk haline getiriyor. Ama aynı zamanda, tek bir günde birkaç modeli test etme şansı. Verimlilik hakkında konuşun. Diğer zamanlarda, programlarımıza bir test sürüşü sığdırmak her zaman mümkün değildir; bazı araçlar bir test sürüşü için ormanın boynuna asla ulaşamaz.

Kısacası, bir test festivali, kendimizi modellerle yeniden tanıştırmak ve geçmiş sürümlerle bazı karşılaştırmalar yapmak için bir fırsattır. BMW’nin Thermal, California’daki (Palm Springs bölgesi) performans merkezine en son ziyaretim böyle bir fırsattı ve mevcut zamanı birkaç modeli test etmek için kullandım.

Anlaşma şuydu: Temelde, her araba için bir saatim vardı. Arabayı alıp içini kontrol etmek, birkaç fotoğraf çekmek için yeterli zaman ve ardından yolda yaklaşık 45 dakika. Rahatlatıcı değil, ama büyüleyici. İşte başlıyoruz:

2022 BMW M5 CS

Günüm, tabiri caizse, yüksek bir notla başladı, çünkü test için uygun araçların park edildiği yere geldiğimde, sahipsiz bir M5 CS oturdu. Kayma fırsatını kaçıramazdım.

Deneyimsiz olanlar için CS versiyonu, M5 serisindeki en güçlü otomobildir. 627 beygir gücüyle, “sadece” 617 sunan M5 Competition’ı geride bırakıyor. CS’nin kaputunun altında, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3 saniyede yapabilen 4.4L çift turbo V8 bulunuyor.

Hızlanmanın akıllara durgunluk verdiğini söylememe gerek var mı? Aslında, bu inancın ötesinde. V8’li bir Chevrolet Chevette, işte bu kadar şiddetli. Ve neredeyse 2022’ye girdiğimiz için elektroniğin büyüsü, sanki lastikler Velcro ile kaplanmış gibi yola bağlı kalmanızı sağlıyor. Açıkçası bu bir zevk ama birkaç çılgın hızlanmadan sonra çabucak gerçeğe dönüyorsunuz. Günlük bazda, bu Kuzey Amerikalı sürücüleri hayal kırıklığına uğratacak bir model, sadece yollarımızda tam potansiyelinden yararlanmak imkansız.

2022 BMW M5 CS

2022 BMW M5 CS, kapı kolu

2022 BMW M5 CS, kapı kolu

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram