Home » Hyundai Santa Cruz 2022 şehir hayatı test sürüşü

Hyundai Santa Cruz 2022 şehir hayatı test sürüşü

by adminn1
0 comment
Hyundai Santa Cruz 2022

imdbgram alır Hyundai Santa Cruz 2022 şehir ormanında bir safaride kompakt pikap/Spor Macera Aracı.

Koreli otomobil üreticisi Hyundai’nin uzun zamandır beklenen yeni Santa Cruz kamyoneti bir kamyon için “küçük” olabilir, ancak varlığını duyurmaktan çekindiğini söyleyemezsiniz. Bagaj kapağındaki SANTA CRUZ yazısı belirgindir – 7 cm yüksekliğindedir. ölçtüm. Kendinden emin? Emin ol.

Kamyonun bagaj kapağındaki Santa Cruz yazısı

Kamyonun bagaj kapağındaki Santa Cruz yazısı

Ön uç ayrıca yenilikçi bölünmüş aydınlatma tasarımı ve keskin görünümlü ön ızgara elemanları ile büyük, cesur, dikey ön burnu ile kendinden emin bir hava yayar; görünüş, Santa Fe ve Tucson’un son baskılarında gördüğümüze çok benziyor. Çok.

Şimdi, büyük tekerlekler üzerinde tam donanımlı bir Ram 1500’ün yanında bir ışığa yaklaştığınızda bu güven biraz yanlış görünebilir. Yolcunun yanlarındaki bu cılız, şehirli araca hafifçe kıs kıs güldüğünü ve bir kamyonet rolü yaptığını görmek için kabinin penceresine bakabilirsiniz.

2022 Hyundai Tucson, ön

2022 Hyundai Tucson, ön

Kamyon mu?

Elbette, “kamyon”, özünde bir Tucson ile normalde kargo alanının bulunduğu yataklı bir Santa Fe arasındaki bir şey için en doğru tanım olmayabilir. Her neyse, Hyundai’nin kendisi buna bir pikap bile demiyor, pazarlama ekibi onun için yeni bir tanım bulmuş ki, neredeyse yakalayamayacağını garanti edebilirim: Spor Macera Aracı. Nasıl derseniz deyin, bu, kamyonlardan çok SUV’lardan ilham alan bir araç. Buna Ridgeline tasarım okulu diyelim.

Ayrıca, bu şeyin SUV-esque sunduğu sürüşü de arayabilirsiniz. İçeride oturun ve dikiz aynanızı kontrol ettiğinizde farklı çerçeveli görünüm olmasaydı, normal bir eski SUV olmadığınızı hemen unuturdunuz. Mesela… bir Tucson gibi. Birincisi, Ram veya F-150’deki gibi yerden çok yüksekte oturmuyorsunuz. Trafikte etrafınızdaki tüm kompakt ve orta boy SUV’larla aynı seviyedesiniz. Bu şekilde her şey çok demokratik. Bir diğeri için, Santa Cruz trafik hareket etmeye başladığında (tek gövdeli bir platform üzerine inşa edilmiştir) bir SUV gibi davranır ve varış noktasına vardığınızda bir SUV gibi park eder. (Boyutları daha küçük Tucson ve daha büyük Santa Fe arasındadır). Ve yol boyunca, bir Santa Fe’nin yaptığı yakıt miktarını aşağı yukarı tüketir.

2022 Hyundai Tucson, dörtte üçü arka

2022 Hyundai Tucson, dörtte üçü arka

Tüm bunlar, modelin en olası alıcısı olan şehir dışı maceraları veya hafta sonu yazlık ev işlerini seven şehir sakinleri için iyi haber. Ancak bu şehir sakini, Honda’nın Ridgeline’ı veya bu yeni rakibi gibi, hafta sonu savaşan bir yol arkadaşı arıyorsa, bunun nedeni farklı bir şey istemeleridir. Yatak gibi. Şimdi, kabul, Santa Cruz’un yatağı dört fit uzunluğunda oldukça küçüktür, ancak yine de Home Depot’a veya kır evine yaptığınız gezilerde veya oğlunuzun buzdolabını ve ocağını bir daireden diğerine taşırken pratik olacak kadar büyüktür. Ve bunları bir Tucson’da hareket ettiremezsiniz.

2022 Hyundai Tucson, yatak, örtülü

2022 Hyundai Tucson, yatak, örtülü

2022 Hyundai Tucson, yatak, açık

2022 Hyundai Tucson, yatak, açık

2022 Hyundai Tucson, yatak, bagaj kapağı açık

2022 Hyundai Tucson, yatak, bagaj kapağı açık

Bir yan not: Kamyonu bir hafta boyunca kullanan bir meslektaşım, ikinci koltuk sırasının arkasındaki açık pencereden geçirerek hırdavatçıdan bir avuç uzun neon ışığı eve getirdi (dört ayaklık yatak henüz yoktu). kesmeyin). Bazen yaratıcı olmak gerekir…

Kendi adıma, arenaya kısa bir yolculuk için hokey çantamı ve sopalarımı yatağa atmaktan büyük zevk aldım. Basitçe yapabildiğim için. Bu eşyalar ikinci koltuk sırasına tam olarak sığardı, ama neden Hyundai’nin size verdiği alanı kullanmıyorsunuz? Bir Miras Dakikasında oynuyormuş gibi hissettim.

2022 Hyundai Tucson, profil

2022 Hyundai Tucson, profil

Somunlar ve cıvatalar

– Santa Cruz, 281 hp ve 311 lb-ft tork için iyi bir 2.5L turbo motorla çalışır. Ağırlıklı olarak şehir içi sürüş haftam boyunca, bir Tucson’dan bekleyebileceğiniz gibi oldukça tatmin edici olan toplam 12.7L/100 km ortalamasını aldım. Bununla birlikte, ikincisinin yeni ahır arkadaşından yaklaşık 180 kg daha hafif olduğuna dikkat edin, bu da benzer sürüş durumlarında SUV ile muhtemelen daha az tüketeceğim anlamına gelmeli.

– Çekme kapasitesi, Tucson’u ve 2.000 librelik kapasitesini çok geride bırakan Santa Cruz için 5.000 libredir.

– Yatak içi sandık, buzluk olarak kullanılabilir. Al şunu, Tucson. Öte yandan, arka koltukta oturan yolcular, SUV’de bacaklarını ve dirseklerini germek için çok daha fazla alanın keyfini çıkaracaklar. Tasarımcılar gülünç derecede uzun bir Santa Cruz ile sonuçlanmak istemiyorlarsa, o yatak için yer bir yerden gelmek zorundaydı.

2022 Hyundai Tucson, dörtte üç önde

2022 Hyundai Tucson, dörtte üç önde

– Başlangıç ​​fiyatı 38.499$ olarak belirlendi. Bu, alıcılara dört tekerlekten çekişli Preferred modeli sağlar. Trend paketi ile aynı model 41,399 $ olarak listelenirken, Santa Cruz Ultimate 44.799 $ MSRP alıyor. Bu rakamların her birine 1.825 $ ücret ekleyin. Tucson, AWD dahil edildiğinde 31.846 $’dan başlayan ve yeni N-Line versiyonu için 39.146 $’a yükselen Tucson, sadece daha uygun fiyatlı bir seçimdir (bu, hibrit varyantları içermez). Bu arada daha büyük Santa Fe, 34.000 doların biraz altında başlıyor.

Bunlardan biri SUV diğeri ise pikap

Bunlardan biri SUV diğeri ise pikap

– Hyundai Kanada, bu yıl Kasım ayı sonuna kadar 730 Santa Cruz pikap (üzgünüz, Spor Macera Araçları) sattı (toplamda 7.042 adet olan ABD’deki satışlarla (nüfusa göre ayarlanmış) neredeyse tam olarak aynı); Buna karşılık, otomobil üreticisi 24.392 adet Tucson ve 15.008 adet Santa Fe taşıdı. Ancak asıl test, 2022’de, yeni modelin sayılarını artırmak için tam bir yıl aldığında (yalnızca 2021 yazında mevcut oldu) yapılacak.

– Santa Cruz, Hyundai HQ içinde uzun, uzun bir gebelik döneminden sonra gerçek oldu ve ilk kez Detroit’te 2015’te bir konsept olarak sunuldu. Altı uzun yıl önce. Şaşırtıcı bir şekilde, nihai ürün o ilk prototipten çok da farklı görünmüyor. Peki Hyundai bunca zaman neyi bekliyordu? Belki de konseptin arkasındaki Santa Cruz yazısını yeniden düşünmek için o zamana ihtiyacı vardı…

Hyundai Santa Cruz konsepti, 2015

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram