Home » Geely ICON – ilk Anti-Koronavirüs aracı mı?

Geely ICON – ilk Anti-Koronavirüs aracı mı?

by adminn1
0 comment
Geely ICON

COVID-19 virüsünün korkusu saatler içinde daha da büyüyor! Bu nedenle, Avrupa’daki ünlü Volvo ve Lotus markalarının sahibi Çinli otomobil üreticisi Geely, son model SUV – ICON’larını her türlü ince partikül, tehlikeli mikroorganizma, bakteri veya virüsleri kısıtlayan hava filtreleme sistemi ile donattıklarını duyurdu. arabanın iç atmosferine girmek için. Bu, yolcuları Coronavirus’tan koruyan ilk araba olacağı anlamına mı geliyor? Hala kanıtlanmadı, ancak şirket büyük olasılıkla araçlarının bu yeteneğe sahip olduğunu belirtiyor.

Çin, COVID-19 enfeksiyonundan etkilenen ilk ülke oldu, bu nedenle Çin otomobil pazarında ICON modeline büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Ünlü üreticinin, insanları zararlı enfeksiyonlardan korumaktan daha fazla bir projeye 53 milyon dolardan fazla yatırım yapmayı planladığını açıklamasından sadece üç hafta sonra, yenilikçi araç bir gerçektir. Ülkedeki epidemiyolojik duruma yanıt olarak Geely Auto, yine N95 standardına uygun olarak sertifikalandırılmış bir Akıllı Hava Arıtma Sistemi (IAPS) tasarladı. Otomobil üreticisi, filtreleme sisteminin her türlü ince partikülü, tehlikeli mikroorganizmayı, bakteri veya virüsleri izole etmek için aracın klimasıyla aynı anda çalıştığını belirtiyor.

Geely Simgesi - Anti-Koronavirüs arabası

SUV, minimalist avangard stilini 2018 Pekin Otomobil Fuarı’nda sunulan konseptinden koruduğu için, dış tasarımında olağanüstü veya şaşırtıcı bir şey sunmuyor. Farların tasarım şeması hem basit hem de benzersiz, aracın benzersiz tarzı ve mükemmel yol görüşü sağlaması. ICON modeli aynı zamanda şirketin ilk yarı hibrit otomobilidir ve 100 km’de sadece 5,7 l yakıt tüketimi sunar. Modern hibrit sistem, Geely’nin 130kWh güç ve 255Nm tork sağlayan popüler 1,5Т motoruyla eşleştirilirken, 48 voltluk sistem, yenilikçi SUV’nin 140kWh ve 300Nm toplam sistem çıkışını oluşturmak için daha fazla 10kWh ve 45Nm ekler. Modern aracın şanzımanı yedi vitesli çift debriyajlı ve 0’dan 100 km/s hıza 7.9 saniyede ulaşıyor.

Geely ICON’da şaşırtan şey, teknoloji paketi. Yenilikçi hava temizleme sistemi, ultra modern SUV’deki akıllı çözümlerden sadece biridir. Araç 12 ultrasonik radar, 5 HD kamera, akıllı hız sabitleyici sistemi, ICC akıllı hız sabitleyici, LKA şerit tutma yardımı, AEB-P otomatik acil frenleme ve yaya tanıma, APA tek tuşla otomatik park etme vb. ile donatılmıştır. ICON modeli, güvenlik açısından Geely’nin 360 derecelik Güvenlik sistemini bir üst seviyeye yükseltir. Artık, aracın iç ekrandaki 360 derecelik panoramik görüntüsünün yanı sıra, sürücüye ayrıca tüm kör noktaları etkin bir şekilde ortadan kaldırarak, aracın hem ön hem de arka tarafından 180°’lik bir görüş sunuluyor.

Tamamen yeni SUV modelini “Corona virüsüne dayanıklı araç” olarak sunan Geely, bundan böyle ürün gamının çıtasını yükseltiyor. Bununla ilgili henüz bir kanıt olmamasına rağmen, modele ilgi gerçekten büyük. Şimdilik, ICON, rekor kısa bir süre için piyasaya sürüldüğü için yalnızca Çin pazarında sunulmaktadır ve üretici, 0,3 mikron ve daha küçük boyutları olan ince parçacıkların en az %95’ini arındırdığını vaat etmektedir. Coronavirüs ile ilgili en son bilgiler, boyutlarının 0,05 ila 0,2 mikron arasında değiştiğini belirtiyor, bu nedenle aracın hava filtreleme sisteminin COVID-19 enfeksiyonundan koruyabileceğinden tam olarak emin değil. Bu gerçeğe rağmen, Çinli otomobil üreticisi yenilikçi SUV’u için şimdiden 30.000’den fazla ön sipariş aldı ve şimdiden bir “Koronavirüs karşıtı araç” olarak popüler hale geldi. Geely ICON, COVID-19’dan gerçekten korusun ya da korumasın, müşterilerine kabinde daha sağlıklı ve daha temiz bir atmosfer sunacak ve bu, dünya çapındaki otomotiv endüstrisi için büyük bir adım olacak.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram