Home » Renault, Megane ve Megane E-TECH Plug-in hibrit hattını tanıttı

Renault, Megane ve Megane E-TECH Plug-in hibrit hattını tanıttı

by adminn1
0 comment
Renault

 

Güncellenmiş Renault Megane RS Trophy 2020

Ünlü Fransız otomobil üreticisi Renault, yakın zamanda Avrupa’nın en ünlü ve en çok satan modellerinden biri olan Megane’yi güncelledi. Hatchback, station, RS Line, RS ve RS Trophy versiyonlarının tamamı artık en yeni akıllı teknolojilere, yenilikçi E-TECH hibrit teknolojisine ve iç ve dış mekanda bazı önemli değişikliklere sahip.

Modelin evrimi, cesur ve sportif dış hatlarıyla başlar. Modern teknolojiler ile özgün güzellik arasındaki mükemmel dengeyi arayan Fransızlar, modelin silüetini yeniledi. Her şey, gece boyunca yol görünürlüğünü %30’a kadar önemli ölçüde artıran yeni Pure Vision LED farların entegre edilmesiyle başlar. Sis ve arka lambalar da artık LED. İkincisinin önemli bir tasarım özelliği, onları diğer sürücüler tarafından daha görünür kılan yeni üst konumudur. Arka lambaların ve arka panel tasarım dili de yeni Megane’ın sportif ruhunu güçlendirmeye yardımcı oluyor.

Megane’ın müstakbel sahipleri, jantlar için 16 veya 18 inç olmak üzere iki farklı boyut seçeneği arasında seçim yapma şansına sahip olacak. Dahası, otomobilin gövdesi için Baltic Grey, Solar Copper ve Highland Grey en çekici olan 10 renk seçeneği arasından seçim yapabiliyorlar.

Megane’ın ön ızgarası, krom detaylar ve daha sezgisel kavislerle önceki modellerinden birine göre daha alçakta yer alıyor. Otomobilin aerodinamiği, ek olarak entegre edilmiş hava deflektörü ile geliştirilmiştir.

Yeni Renault Megane RS 2020'nin yandan görünümü

Kabine gelince, yeni Megane, 9,3 dikey tablet ve otomobilin dijital gösterge panelinin bir parçası olan 10.2 inç ekran (sabit navigasyonlu) ile birlikte gelen yenilenmiş bir kokpite sahip. Orta konsolda da bazı önemli değişiklikler yapıldı. Belki de en önemlilerinden biri, Renault’nun daha önce sürücünün dikkatini dağıtma rolü oynayan olağan düğme kümesini tasarımdan çıkarmış olmasıdır.

Yalnızca en önemlilerine dokunulmamış olması, otomobil üreticisinin sürücüyü yola odaklama girişimini ifade ediyor. Aynısı direksiyon simidi için de geçerlidir. Gereksiz tüm kontrolleri kaldırarak yalnızca en önemlilerini bıraktı. Sürücü, bunlar aracılığıyla Renault’nun şirket içi EASY LINK multimedya sistemine erişebilir. Modern akıllı telefon teknolojilerinden ilham alan EASY LINK’te gezinmek ve çalıştırmak kolaydır. Farklı kullanışlı işlevler içeren sistem, üç farklı versiyonda mevcuttur (seçilen Megane’ın donanım seviyesine göre).

EASY LINK’in önemli bir özelliği, Android Auto ve Apple CarPlay ile tam uyumlu olmasıdır. Sistemin belki de en önemli özelliği, Renault Easy Connect uygulamasını içeren Multi-Sense teknolojisidir. İkincisinin yaptığı şey, Megane’nin sahibine aracın konumunu ve motorun durumunu uzaktan izleme ve coupe’deki ortam ışığını kontrol etme fırsatı sunmaktır.

Önemli ölçüde geliştirilmiş grafikleri sayesinde Multi-Sense, kullanıcısına daha basitleştirilmiş ve sezgisel bir arayüz sunar – kolay yönlendirme ve kullanım için bir ön koşul.

Yeni Renault Megane 2020 istasyon vagonu

Yeni Renault Megane dört farklı sürüş modu ile geliyor: ECO, COMFORT, SPORT ve MySense. ECO modu, Megan’ın yakıt tüketimini önemli ölçüde azaltır. KONFOR modu, sürüş sırasında daha fazla çeviklik ve konfor sunar. SPORT modu, Megane’a inanılmaz bir sportiflik kazandırır. Sonuncusu, MySense varsayılan mod ayarını temsil eder. Özelliği, Megane’nin sürücüsüne ayarlarını kendi kişisel tercihlerine göre özelleştirme fırsatı sunuyor.

Yardımcı sistemlerin listesi de güncellenmektedir. Otoyol ve Trafik Sıkışıklığı asistanları ve 2. Seviye Otomatik sürüş, muhtemelen bunların en önemlileri arasındadır. Son bahsedilenler, Renault’nun rekabeti yakalama çabalarının kanıtı ve şirketin otomotiv endüstrisinin geleceğine ilişkin politikasını gösteriyor. Sürüş zevkini ve konforunu arttırmayı amaçlar.

Otoyol ve Trafik sıkışıklığı yardımı, uyarlanabilir hız sabitleyici ile otomatik Dur&Kalk işlevine sahip bir hız sınırlayıcıyı birleştirir. Sonuç olarak, otomobilin sistemleri, aracın hızını ve yoldaki diğer makinelere olan mesafesini düzenleyebilir.

Yeni Renault Megane E-TECH Plug-in Hybrid 2020

Aktif Acil Fren Uyarısı, Kör Nokta Uyarısı, Şeritten Ayrılma Uyarısı ve Şerit Koruması (hız 60 km/s’yi aştığında devreye girer), Kolay Park Yardımı, Trafik İşareti Tanıma ve Sürücü uyuşukluk algılama, farların konumu arasında otomatik geçiş. farlar da sürücü destek sistemlerinin bir parçasıdır.

Ancak Megane’nin en büyük sürprizi, otomobilin kaputunun üstünde değil, altında yatıyor. Bu, uygulanan E-TECH plug-in hibrit sistemidir. Aynısı, yakın zamanda güncellenen Clio ve Capture hibrit serisinde de mevcuttur. F1’den türetilen bu teknoloji, yeni geliştirilmiş 1,6 L 4 silindirli benzinli motoru iki elektrikli motor ve bir spor vites kutusuyla birleştirir. Bu debriyajsız şanzıman son derece etkilidir ve vitesler arasında sorunsuz geçiş yapabilir.

9,8 kWh (400V) pil kapasitesi sayesinde, yeni Megane E-TECH plug-in hibrit, karma çevrimde (WLTP) 135 km/s’ye kadar bir hızla ve 65 km’de elektrik modunda sadece 50 km çalışabilir. bir kentsel döngü (WLTP). Plug-in Megane’ın bir başka olumlu yanı da, hem uzun hafta sonu yolculuklarında hem de günlük işe gidiş gelişlerde geleneksel yakıta ihtiyaç duymadan kullanılabilmesidir. Pilin şarj durumu ne olursa olsun, eklenti, elektrik modunda sistematik başlatmanın avantajını kullanabilir.

Pure, MySense ve Sport adlı üç özel sürüş modu sayesinde Megane E-TECH sürücüleri, tercihlerine göre direksiyon başındaki deneyimlerini özelleştirebiliyor. Pure, pil paketi yeterli şarja sahipse aracın tamamen elektrikli sürüş moduna geçmesini sağlar. MySense, enerji tüketimini optimize eder. Spor modu Megane’ın gerçek yarış doğasını ortaya çıkarıyor.

Renault, yeni Megane RS Line’ı tanıtarak GT serisinin yerini almayı hedefliyor. RS isim plakasının arkasında erkeksi bir siluetden daha fazlası ve aynı zamanda olağanüstü bir yol performansı var. Aracın ayırt edici bir tasarım özelliği, uzatılmış ön ızgaranın yanı sıra iki alaşım seçeneğidir – 17 inç Monthlery ve 18 inç Magny-Cours.

Yeni RS Line’ın hatchback versiyonu, 2 borulu birinci sınıf bir egzoz sistemi ile donatılmışken, station versiyonunda sadece 1 boru bulunuyor.

Konforlu spor koltuklar, karbon detaylar, üzerinde RS Line damgalı deri direksiyon ve alüminyum pedal seti Megane’ın yarışçısına son dokunuşlar katıyor. İlginç bir şekilde, yeni Megane RS serisinin lansmanı, modelin yıl dönümü kutlamalarına denk geliyor.

Yepyeni Renault Megane 2020

Atletik aracın kaputunun altında, 300 hp’ye (220 kW) kadar güç üretebilen ve doğrudan enjeksiyonlu güçlü bir 1.8 turboşarjlı motor gizlidir. EDC şanzımanla birlikte otomobil 420 Nm torka sahip. Düz şanzımanla birleştirildiğinde, motorun torku hafifçe düşer – 400 Nm.

Bununla birlikte, seçilen vites kutusu ne olursa olsun, RS sürücüsüne ve yolcularına benzersiz bir heyecan verici yol deneyimi ve beklenenden daha iyi hızlanma rakamları sunuyor. Uygulanan Sport 4CONTROL şasisi sayesinde Megane, yola ve havaya rağmen kusursuz dengesi ve çevikliği ile övünebilirdi. Şasi ayrıca keskin ve hızlı virajlarda bile otomobilin güvenliğinden sorumludur.

Otomobilin sistemlerinin bir parçası olan özel olarak geliştirilmiş bir yazılım, sürücüye otomobilin hızlanması, fren durumu, direksiyon açısı, 4Control sistem durumu, basıncı ve diğer hayati ölçümler hakkında gerçek zamanlı bilgiler verir.

Büyüleyici spor ana hatlarının yanı sıra Megane RS, çeşitli en yeni akıllı teknolojiler ve yardımcı sistemlerle donatılmıştır. Kabinin içinde, yüksek çözünürlüklü 9,3 inçlik bir ekran, Renault’nun EASY LINK sistemine erişim sağlıyor. Dikkat çeken, uygulanan 10.2 inç TFT dijital hız göstergesidir.

Yeni Renault Megane 2020 iç tasarımı

Bununla birlikte, sıradan bir araçtan bir spor araba yapan bir başka önemli ayrıntı vardır ve bu, ondan çıkan yenilmez kükreme sesidir. Megane, Alpine A110 için kullanılan aynı elektrik santrali olan motoruna mükemmel şekilde uyan, özel olarak uygulanan mekanik valf sayesinde canavarca müziğini elde ediyor.

Son fakat en az önemli olan, Megane serisinin son dokunuşu olan RSTROPHY’dir. Özel olarak geliştirilmiş CUP şasisinden ve 1,8 L turboşarjlı motorundan (300 hp) güç ve çeviklik alır. Nihai performans arayışında Renault mühendisleri, CUP şasisini, iki malzemeli ön fren diski ile sınırlı kaymalı bir Torsen diferansiyeli ile birleştirdi.

Doğaları gereği, ikincisi daha hafiftir, daha dayanıklıdır ve sürtünmeden kaynaklanan ısıyı geleneksel varyantlarından daha iyi dağıtır.

Ayrıca, RS TROPHY, özel olarak geliştirilmiş amortisörler ve %30’a kadar sertleşebilen süspansiyon yaylarıyla donatılmıştır ve otomobilin performansını daha sportif hale getirir.

Yeni Renault Megane 2020'nin içi

Yeni LED farlar, arka gizlilik camı, BREMBO fren kaliperleri ve elektrokromik dikiz aynası, TROPHY’nin atletik özelliklerini rötuşluyor. E-TECH hibrit teknolojisinin yanı sıra Renault Megane, çeşitli içten yanmalı motorlarla geliyor.

1.3 Tce FAP benzin 100 ila 160 hp güç üretebilir. En yüksek performanslı motorlar, 6 vitesli manuel veya 7 vitesli EDC otomatik şanzımanla birleştirilir.

Güncellenmiş Renault Megane RS Line

1.5 Blue dCi’li bir dizel motor versiyonu var. Üretilen güç değişir – 95 hp veya 115 hp. İlk versiyon, 6 vitesli bir manuel şanzımanla, 115 hp’lik bir – 7 vitesli otomatik çift debriyajlı şanzıman ile birleştirildi.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram