Home » Brüksel Otomobil Fuarı’nda gelecek geçmişle buluştuğunda

Brüksel Otomobil Fuarı’nda gelecek geçmişle buluştuğunda

by adminn1
0 comment
Otomobil

Orijinal VW Microbus ve efsanevi model Bulli çıktığında, Alman otomobil üreticisinin ilk insan taşıyıcılarıydılar. Güzel, ferah ve havadar yeni ID Buzz’ın VW için bir sonraki en çok satan olduğuna inanılıyor.

1949’dan beri Volkswagen Bulli, “tekerleklerde özgürlük” anlamına gelen bir neslin sembolü oldu. Woodstock çiçek çocukları ve West Coast sörfçüleri kalplerini Bulli’ye kaptırdı – günümüze kadar devam eden bir aşk. ID BUZZ – Volkswagen’in en yeni konseptlerinden biri bugünden itibaren bu yılki Brüksel Otomobil Fuarı’nda gösterilecek.

VW ID BUZZ Concept motorshow resmi

ID BUZZ, yeni nesil bir Volkswagen minibüsü. İkonik VW Bulli’nin bir sonraki mobilite çağına getirdiği özgürlük hissini aktarıyor. Teknik açıdan, çalışma 275 kW güç çıkışı ile Yepyeni Elektrik Mimarisine dayanmaktadır. Menzil 600 km (NEDC) kadar yüksektir. Dört tekerlekten tahrikli ID BUZZ, endüktif olarak veya bir şarj istasyonu aracılığıyla şarj edilebilir.

Kayda değer bir dış değişiklik, eksik yan aynalardır. Her iki tarafta da arka görüş kameraları ile değiştirilirler. Aynı zamanda retro versiyonu olan ve geleceğin elektrikli kalbini getiren yeni ID BUZZ’un Volkswagen için bir sonraki en çok satan olması bekleniyor. Bir diğer yenilikçi çözüm ise otobüsün kapı kollarının yerini alan sensörlerdir. Şarj portu, aracın arka ışıklarından birinin altına akıllıca gizlenmiştir. Büyük boy bagaj kapısı, tüm eşyalarınızı ve bagajınızı geniş bölmeye kolayca yerleştirmenizi sağlar.

Sahilde VW IDBUZZ Concept arka görünümü

İç mekan, net çizgileri ve minimalist tasarımıyla şaşırtıyor. Kabindeki bir vurgu, üzerinde entegre kontrol düğmeleri bulunan dikdörtgen direksiyon simidi. Fütüristik görünüyor. Gösterge paneli tamamen ücretsiz ve tamamen pürüzsüz. Geleneksel merkezi dokunmatik ekran yerine, orta konsolun alt kısmına büyük bir iPad monte edilmiştir. Zeminin altı düz ve ahşap kaplamadır. Orta konsol katlanır ve USB bağlantısı da dahil olmak üzere düzgün bir paket tepsisini gizler. ID BUZZ’un modernize edilmiş burnunun altında, araç için önemli şeylerin büyük bir kısmı gizlidir – işte elektrik motoru ve klima radyatörü. Yolcu talebine bağlı olarak çeşitli şekillerde düzenlenebilen 5,6 veya 7 koltuk sunabildiği için iç mekan çok esnektir. Minibüs sadece insan taşıma aracı olarak kullanılamayacağı gibi ihtiyaç halinde ticari araca veya lüks karavana da dönüştürülebilir. Sahibi kamp yapmaya karar verdiğinde, ID BUZZ gerekli tüm uyku tesislerinin yanı sıra tüm mutfak ve pişirme aletlerini içerebilir. Uzun dingil mesafesi, dış tasarımın ve iç tasarımın bir kısmı ikonik Bulli modeliyle güçlü bir şekilde bağlantılıdır. Tasarımcıların fikri sadece VW için efsanevi zamanları canlandırmak değil, aynı zamanda insanların arkadaşlarıyla gezmekten keyif aldığı zamanları geri getirmek, insanların eski güzel zamanlara dair anılarını geri getirmekti. Uzun yolculuklarda yolcuların dışarıya bakarak rahatlamasını sağlayan ve kabini daha da geniş ve rahat hissettiren ID BUZZ’un 2 adet cam tavanı oldukça ilginç detaylar.

VW IDBUZZ Konsept iç

Bu konsept, yeni e-Golf’te kullanılanla aynı platforma sahiptir. İki model ayrıca ön ve arka akslarını, akü ve 4WD sistemini paylaşıyor. Zeminin altına gizlenmiş düz pil takımı, 1960’lardan kalma ikonik VW Bulli’nin geleneksel iç mekanının korunmasını sağlar. Hippi minibüsü olarak bilinen eski araç Amerika’da hala seviliyor. Modern versiyonu, çevre dostu sıfır emisyonlu elektrik tahriki ile daha iyi bir dünya için anıları geri getiriyor. Üreticinin amacı, eski ikonik modeli andıran ID BUZZ, sahibine en modern teknolojileri sunmaktır.

Bu model üretime geçtiğinde 600 km’ye kadar menzile, 0’dan 96 km/s hıza sadece 5 saniyede ve 374 beygir gücüne kadar maksimum çıkışa sahip olmalıdır. ID BUZZ konsepti, isteğe bağlı olarak yarı otonom sürüşü de sunacak. ID ailesinin bir parçası olarak, model günlük kullanım için tasarlandı, bu yüzden bu kadar esnek bir iç mekana sahip olacak. Ayrıca hızlı şarj için bir seçenek sunacak – VW, yaklaşık 30 dakika boyunca %80’e kadar şarj etmeyi planlıyor. Dört tekerlekten çekiş özelliği, onu uzun kırsal geziler için de mükemmel çözümler haline getirecek.

Umarım VW, 2022’de ID BUZZ’u üç versiyonda da satmaya başlayacak – ticari bir minibüs, bir insan taşıyıcı ve bir kampçı olarak. Her yere gidebileceğiniz özgürlüğü sembolize edecek, istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ve bu yüzden bu arabanın her zaman bir arabadan çok daha fazlası olacağını düşünüyorum. Her zaman sahibinin hayatının duygusal bir parçası olacaktır.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram