Home » 2022 Nissan Pathfinder First Drive – Çok İhtiyaç Duyulan Yeniden Tasarım Temettü Sağlıyor

2022 Nissan Pathfinder First Drive – Çok İhtiyaç Duyulan Yeniden Tasarım Temettü Sağlıyor

by adminn1
0 comment
2022 Nissan Pathfinder

Nissan, saygıdeğer Pathfinder’ın yeni baskısını ilk kez bu kışın başlarında tanıttı ve iyi bir şey, çünkü SUV’nin mevcut haliyle ciddi bir makyaja ihtiyacı vardı. Bu sanal lansmandan bu yana, soğuk hava yerini yaz sıcağına bıraktı. Yeni beşinci nesil Pathfinder’ın ilk kez sahneye çıkışının zamanı geldi.

2022 Nissan Pathfinder

2022 Nissan Pathfinder

Japon otomobil üreticisinin Kanada bölümü, Canuck otomotiv basınının birkaç üyesini yeni Pathfinder’ı sergilemek için Ontario’nun Kingston bölgesine davet etti. Modeller, bir SUV’un bir iş kamyonu kadar rafine olduğu 1980’lerde piyasaya sürülen 4×4’ü sevgiyle hatırlayan eski nesil hayranlar arasında hala yankı uyandırıyor. Tabii ki, yaklaşık kırk yıl sonra 2022 Nissan Pathfinder, ilk neslinden biraz daha lüks ve rahat.

Başlangıç ​​noktası olarak sağlamlık
Şubat ayında Nissan’ın yeni Pathfinder’ı – sanal olarak – tanıttığı zaman, sağlamlığa yeniden odaklanıldı. Özellikle aracın yan taraflarındaki öne eğimli C sütunu ile daha geleneksel bir 4×4 silueti benimsiyor.

Nissan Pathfinder

Önde, tamponun çoğunu kaplayan ve bıçak keskinliğinde farları ayıran V şeklindeki ızgara ile aşina olanlar kendilerini evlerinde hissedecekler. Kartal gözlü gözlemciler, bu farların büyük Armada’nın ön ucundakilere oldukça benzediğini de fark edecekler.

Kingston’daki bu ilk sürüş birçok şeyi ortaya çıkardı, ancak ilk nokta, Pathfinder’ın, giden modelin aksine, bazılarının gözünde (örneğin benim gibi) çok anonim, yolda böyle bir duvar çiçeği olmayacağıdır. 2022 model yılı, SUV’nin rengine zıt olarak siyah bir çatı ile SUV’yi tamamlama olasılığını da beraberinde getiriyor. Bu, üreticinin ürün yelpazesinde zaten başka bir yerde bulunan bir seçenek.20 inçlik gösterişli jantlarıyla Pathfinder Platinum, yol boyunca karşılaştığım yayaların ve sürücülerin tepkilerinin de gösterdiği gibi daha da öne çıkıyor.

Teknoloji içeride kelime
Nissan’ın bir öncekinden ışık yılı ileride görünen bir gösterge panosuna resmi fotoğraflarıyla zaten gizliydik. Daha akıcı sunumu, özellikle bu yeni, daha iddialı görünümle Pathfinder’da iyi görünüyor.

2022 Nissan Pathfinder

İki ekranlı düzen herhangi bir tasarım ödülü kazanmayacak, ancak diğer yandan, sürücü ortamının bu yeniden düzenlenmesi, özellikle iklim sistemi kontrolleri ve orta konsol açısından günlük yönetimi kolaylaştırıyor. , şimdi bir indüksiyon şarj pedine, Rogue benzeri bir vites topuzuna ve hatta doğru sürüş modunu seçmek için bir ayar çarkına ev sahipliği yapıyor.

Peki markanın neredeyse tüm yeni modellerinde kullanılan düz tabanlı direksiyon hakkında ne söyleyebilirim? Üreticiye sürüş tutkunları adına teşekkür etmeliyim çünkü bu direksiyon simidi ele mükemmel şekilde oturuyor. Ancak direksiyona entegre edilen kontrollerin kullanımı bilgi ekranındaki çoklu menüler nedeniyle biraz karmaşık. Her durumda, bu işlem her zaman araç güvenli bir yere park edildiğinde yapılmalıdır.

Burada ve orada hala birkaç ucuz plastik unsur olsa da, son Rogue’da görülen aynı kalite duygusu var. Nissan’ın bu alanda oyununu geliştirmesi gerekiyordu ve görünüşe göre yaptı. Deri koltuklar ilk iki sırada rahat, ancak biraz daha fazla desteğin zararı olmaz. Ve söz verildiği gibi, depolama Pathfinder’ın özelliklerinden biri ve üçüncü sıraya erişimi kolaylaştıran EZ FLEX sisteminin esnekliği – adı her şeyi söylüyor -. Üçüncü sıranın ikinci sıra kadar uygun olduğunu düşünmeyin, ancak önceki sürümden daha iyi.

Daha ilham verici bir Yol Bulucu?
3.5L V6 motor eskisinden devam ediyor, ancak artık dört tekerleğe de güç göndermek için sürekli değişken bir şanzımanla uyum içinde çalışmıyor. Nissan, bu yıl içinde gelecek olan yeni Frontier setinde de görülecek olan bir şanzıman olan yeni bir 9 vitesli otomatik ünite ile gitti.Muhtemelen CVT’nin sektördeki en büyük savunucusu olan Nissan, bu plan değişikliğinin yakıt ekonomisini bile yüzde 2 oranında iyileştireceğini iddia ediyor. Bu küçük bir kazanç, ama yine de bir kazanç!

Otomatik şanzımanın sunduğu daha büyük bir kazanç, sürüş keyfi açısından. Burada bir devrimden bahsetmiyoruz ama yine de hızlanma daha kademeli, daha az sarsıntılı ve sağ ayağınız ısrarcı olduğunda 6 silindirin artık yüksek devirlerde dönmesi gerekmiyor. Şanzımanın aracı tahrik etmek için daha küçük bir vitese geçmede daha iyi olmasıyla, otoyol geçiş manevralarının daha keyifli olması tesadüf değil. Bu, şikayet payını oluşturan eski CVT ile birleştirilmiş V6’dan bir değişiklik.

Öte yandan, bu otomatik ünitenin özellikle yakıt tüketimini azaltmak için kalibre edildiği açıktır, çünkü Otomatik modda (varsayılan mod), Pathfinder yavaş yanıt verir. Bu da, herhangi bir sportif görünüm elde etmek için hala sağ pedala daha fazla basmanız gerektiği anlamına gelir. Spor modunda işler düzelir, ancak hala dinamik bir alemde değilsiniz. Geçiş rekorları kırmak için geliştirilmedi. Görevi, her şeyden önce aileyi bir konfor düzeyiyle güvenli bir şekilde taşımaktır.

5/5 - (1 vote)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram