Home » Pagani, inanılmaz Huayra Imola’yı piyasaya sürdü

Pagani, inanılmaz Huayra Imola’yı piyasaya sürdü

by adminn1
0 comment
Pagani

 

Nihai hiper otomobil Pagani Huayra Imola

Egzotik İtalyan otomobil üreticisi Pagani, 2020’ye yepyeni bir eklenti olan Huayra Imola’nın sürpriz bir başlangıcıyla başlıyor. Adını Pagani’nin süper arabalarını test etmek için kullandığı pistten alan şık otomobil, inanılmaz aerodinamik siluet ve kusursuz yol performansı sergiliyor.

Pagani

Yaratıcıları tarafından nihai hiper otomobil olarak tanımlanan Pagani Imola, yarış pistinde benzeri görülmemiş sonuçlar elde etmek için gereken tüm özelliklere sahip. Bu, şirketin yıllarca süren teknolojik gelişiminin ve en yüksek hızda 25.000 km’den fazla gerçek zamanlı pist testinin doğrudan bir sonucudur.

Çarpıcı Pagani Huayra Imola

Imola’nın aerodinamik palet paketi, Huayra’nın önceki sürümlerinde kullanılanla aynıdır. Özelliği, otomobilin kanatçıklarının her birinin konumunu, sürüş durumuna ve aracın aerodinamiğine göre ayarlayabilmesidir. Kanatçıklar sayesinde Imola, parkur zaman turlarını beklenen süreden daha kısa sürede tamamlayabilmektedir.

Ayrıca egzotik İtalyan süper otomobili, motorun ürettiği güç ve torkun zemin yüzeyine aktarılmasını sağlayan ve böylece frenleme sırasında dalış ve sallanma etkilerini en aza indiren revize edilmiş bir geometri süspansiyonuna sahip.

Yeni Pagani sadece şık değil, aynı zamanda hafiftir. Bu, hiper otomobilin dışına uygulanan özel bir boya tekniği ile ultra hafif ve dayanıklı gövde malzemelerinin birleşimi sayesinde elde ediliyor. Imola’nın hafifliği ayrıca alüminyum, titanyum ve krom-moly’den yapılmış üç özel janta atfedilir.

Eşsiz Pagani Huayra Imola

Belirgin ön kaputun altında, 827 hp üretebilen güçlü bir 6.0 L V12 Mercedes yapımı motor gizlidir. Rafine 7 vitesli otomatik Xtrac şanzıman ile eşleştirilmiştir. Karbon seramik Brembo frenler ve elektro-mekanik diferansiyel, otomobilin spor donanımını tamamlıyor.

Boyutu açısından, Pagani Imola kıskanılacak boyut parametrelerine sahip: 4.853 mm uzunluk, 2.035 mm genişlik, 1.269 mm yükseklik ve 2.795 mm dingil mesafesi.

Pagani Imola ile ilgili önemli bir detay, sadece 5 adet üretilmiş olması ve her birinin şimdiden yaklaşık 5.000.000 €’ya satılmış olması.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram