Home » Toyota, Avrupa için yepyeni bir B-SUV piyasaya sürmeyi planlıyor

Toyota, Avrupa için yepyeni bir B-SUV piyasaya sürmeyi planlıyor

by adminn1
0 comment
Toyota suv

Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı 2020’nin açılışından sadece haftalar önce Toyota, yaklaşmakta olan yepyeni bir SUV’u duyurdu. Avrupa için tasarlanan yaklaşan araç, sportif C-HR modelinin altında yer alacak ve Mazda CX-3, Renault Capture, Nissan Juke ve Honda HR-V gibi rakiplere karşı koymak zorunda kalacak.

Toyota suv

Aracın resmi olarak hala bir adı olmamasına rağmen, söylentilere göre muhtemelen bir önden çekiş sistemi, rakiplerinin çoğundan daha yüksek yerden yükseklik ile gelecek ve hatta Toyota’nın hibrit aktarma organları teknolojisi geliştirmelerini kullanabilir.

Toyota

SUV’nin Toyota Yaris’in dördüncü neslinde kullanılan TNGA-B platformuna geçmesi muhtemel. Belki de bu yüzden pek çok kişi yeni SUV’nin Yaris’in 1.5 L 3 silindirli Dynamic Force motoruyla gelebileceğini düşünüyor. Şanzıman seçenekleri arasında 6 ileri manuel ve Direct-Shift CVT bulunuyor.

Toyota’nın hibrit bir güç aktarma organı seçmesi durumunda Toyota, kendi bünyesinde geliştirdiği THS II sistemini önden çekişli veya elektrikli dört tekerlekten çekişli olarak uygulayabilir.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram