Home » Maserati, yaklaşmakta olan spor otomobilinin adını duyurdu

Maserati, yaklaşmakta olan spor otomobilinin adını duyurdu

by adminn1
0 comment
Maserati

Aylardır, Maserati’nin yeni bir model çıkarıp çıkarmayacağı ve hangi isim plakası altında piyasaya sürüleceği konusunda bir dizi spekülasyon yapıldı.

Maserati

Şaşırtıcı bir şekilde, İtalyan otomobil üreticisi yaklaşmakta olan spor otomobil modelinin adını resmen açıklayarak söylentileri dağıttı.

MC20 adı verilen gizemli araç, yarış dünyasından ilham alıyor ve en spesifik olanı Maserati’nin yarış Corse alt bölümü. 20 sayısı, şirketin resmi kaynaklarına göre üretim planları ve geliştirme planları için bir dönüm noktası olacak olan 2020 yılına ait. Bu, markanın model serisini heyecan verici reklamlarla daha ekolojik eklemelerle genişletme niyetleriyle bir şekilde bağlantılı.

Gelecekteki otomobilin görünümü ve teknik özellikleri hala gizli tutuluyor. Resmi ilk çıkışı Mayıs ayında yapılacak.

 Maserati MC20

 

Uzun süredir Fiat’a ve ardından FCA’ya ait olan Maserati, onlarca yıldır Ferrari’ye ikinci keman çalmak zorunda kaldı. Ama şimdi Şahlanan At ahırdan çıktı – 2015 halka arzından sonra, Ferrari’nin yüzde 67’si halka açık, FCA ve Piero Ferrari gerisini kontrol ediyor – Trident’in parlamasına izin veriliyor. Form ve işlev olarak Ferrari F8 Tributo’yu kaburgalarda dirseğe bağlayan 630 beygirlik ortadan motorlu bir süper otomobil olan 2022 Maserati MC20, tam olarak birkaç yıl önce üretilmesine asla izin verilmeyecek türden bir otomobil.

Bildirildiğine göre, mühendislerin herhangi bir prototip oluşturmadan önce otomobilin tamamen dijital versiyonlarını oluşturmasına ve test etmesine izin veren sofistike dinamik simülatörler de dahil olmak üzere sanal araçlar kullanılarak 24 aylık bir şirket rekoru içinde geliştirilen MC20, yolda bir süper otomobil ve yolda bir yarış arabası olacak şekilde tasarlandı. Geliştirme şefi Luigi Sciarretta, pist, diyor.

Maserati 2022

İpucu adındadır—MC20, Maserati Corse (Maserati Racing) 2020 anlamına gelir. İtalya, Modena’daki Maserati Genel Merkezi’nden resmi bir onay olmamasına rağmen, GT3 yarış versiyonunun MC20’yi vurduktan kısa bir süre sonra görüneceğini varsaymak mantıklıdır. 2021’de yol.

İlk bakışta, MC20 kağıt üzerinde 21. yüzyılın ortadan motorlu bir süper arabası gibi görünüyor: karbon fiber monokok ve gövde panelleri, çift turbo motor, sekiz vitesli çift kavramalı şanzıman, ön ve arka kompakt çok bağlantılı süspansiyon, dev Brembo karbon -seramik frenler. Ancak yüzeyi kazıyın ve bu yeni Maserati, ilginç ve yenilikçi teknolojilerle dolu.

Maserati MC20’de Hangi Motor Var?

MC20’nin kalbi tamamen yeni 90 derecelik çift turbo V-6’dır. Maserati’nin söylediğine göre tamamen şirket içi geliştirme şefi Sciarretta, bu motor konfigürasyonunun en kompakt genel boyutlar ve daha düşük bir merkez sunduğu için seçildiğini söylüyor.

Maserati

yerçekimi. Üç dişlisi Maserati logosuna ilham veren Neptün için İtalyanca Nettuno olarak adlandırılan motor 3,0 litre yer değiştirir ve 7,500 rpm’de 621 beygir gücü ve 3.000 ila 5.500 rpm arasında 538 lb-ft tork üretir. Kuru bir kartere ve değişken valf zamanlamasına sahip çift üstten eksantrik millerine sahiptir. Ayrıca 12 buji ve 12 yanma odasına sahiptir. Bunu doğru okudun.

Nettuno motorunun patentli Maserati Twin Combustion teknolojisi, her silindirde yanmayı başlatan, kendi yakıt enjektörü tarafından beslenen ve kendi bujisiyle ateşlenen bir ön odayı kullanır. Alev cephesi daha sonra dikkatlice boyutlandırılmış bir dizi delikten pistonun üzerindeki normal yanma odasına yayılır, burada daha fazla yakıt püskürtülür ve ikinci bir buji tarafından ateşlenir. Sonuç, diyor Sciarretta, Nettuno’nun litre başına 210 beygir gücünde sınıfının lideri spesifik çıktısına ulaşmasına yardımcı olan daha eksiksiz ve verimli yanma.

Ön oda sistemi, modern Formula 1 yarış motorları için geliştirilmiş bir konsepttir. Maserati’nin yeniliği, pistonun üzerindeki yanma odasına ikinci bir buji eklemek olmuştur. Bu, her bir yanma sisteminin, gerektiğinde verimliliği, pürüzsüzlüğü veya performansı optimize etmek için tork talebine bağlı olarak aynı anda ve bağımsız olarak çalışabileceği anlamına gelir.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram