Home » 2022 Audi RS e-tron GT İncelemesi – Ses Duvarı

2022 Audi RS e-tron GT İncelemesi – Ses Duvarı

by adminn1
0 comment
2022 Audi RS e-tron

Bu yazı yazılırken piyasada 275 araç modeli bulunuyor. Her yıl, bazıları ayrılır ve bazıları çıkış yapar. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, hem eski otomobil üreticilerinden hem de yeni kurulan şirketlerden yeni elektrikli modellerin ortaya çıkmasıyla, bu sayı kesinlikle artacak ve şüphesiz 300’ü geçecek.

2022 Audi RS e-tron

2022 Audi RS e-tron

Bu da kalabalık bir pazar yeri yaratıyor.Peki biri nasıl öne çıkıyor? Malzemeler değişebilir ama tarif aynı. Göz alıcı tasarım, performans, fiyat ve güvenilirlik tüketicilerin aradığı şeydir. Her şeyden önce, insanların makineye tepkileri insan kalır.

Bizim açımızdan iş de değişmiyor. Yine de mümkün olduğunca çok modeli test etmeye çalışıyoruz. Sadece bazı temel unsurlar ellerimizin ve ayaklarımızın hemen altında değişiyor.On yıl önce, bir Audi performans modelini test etmek, S8 veya R8 kullanmak anlamına geliyordu. Bugün, bir yanmalı motorla hiç karşılaşmamış olma ayrıcalığına sahip birinci sınıf bir sedan olan e-tron GT’nin RS versiyonuna da sahibiz.

Ve bu tam olarak neyi değiştirir? Hiçbir şey ve her şey aynı anda. Bu günlerde performans arabalarıyla ilgileniyorsanız, bazı parametreleri atmanız ve yenilerini oluşturmanız gerekiyor. Ayrıca tamamen farklı bir gerçekliği kabul edin ve kucaklayın.

Bir tasarımcının itirafı
Komik, en nefes kesici modelleri üreten tasarımcılar genellikle en mütevazı olanlardır. Bununla birlikte, genellikle başyapıtlarını bu şekilde kabul etmek için canlandırıcı bir dürüstlüğe sahiptirler.

Audi RS e-tron

2022 Audi RS e-tron GT’nin arkasındaki adam Marc Lichte, onun şimdiye kadar yarattığı en güzel araba olduğunu söylemekten çekinmedi.

Çizgilerine bir bakış, tartışmayı zorlaştırıyor; Bu arabayı görünce kafanı çeviriyorsun. Test haftamda ilk elden gördüm; model saygıyı emreder. Birçok insan ikinci bir bakış, ardından üçüncü bir bakış için boyunlarını büktü.Önümüzdeki yıllar elbette baş döndürücü tasarımlardan paylarını alacak çünkü elektrikli bir model tasarlamak stilistlere daha fazla hareket alanı, daha fazla olasılık sunuyor. Bu iyi haber. Ayrıca, Audi imzası, e-tron RS GT ile oldukça tanınabilir durumda.

Gemide
İçeride, Audi mükemmelleşmeye devam ediyor. Ve işleri doğrudan rakiplerinden farklı yapıyor. BMW’de gelenek ve kemer sıkma hakimdir; Mercedes-Benz, ilginç ama karışık sonuçlarla daha gösterişli. Audi ikisi arasında oynuyor. İç mekanlarının tasarımı, her zaman stil ve sınıfla, asla aşırıya kaçmadan gelişir.

2022 Audi RS e-tron

Bana göre, bu e-tronun kozası doğru. Panoyu gördüğünüzde bunalıma girmiyorsunuz ama yapılan işin kalitesinin farkındasınız. Ve baştan çıkarıcı unsurlar çoktur. Kullanılan malzemeleri, sundukları kontrastı, elektronik vites değiştiricili (elbette) düzenli orta konsolu, durmuş veya tam hızlanmada modelin her kalp atışından sizi haberdar eden ekranları düşünüyorum.

Elbette koltukların konforu kusursuzdur, o kadar rahattır ki her sürüşte esneme isteği uyandırır. Şarj etmeden önce resmi olarak 373 km’ye kadar yapabilirsiniz. Bu arada modelin normal versiyonu ek 10 km menzil sunuyor.

E-tron GT’nin Porsche Taycan’ın kuzeni olduğu sır değil. Elektrikli güç aktarma sisteminin temelleri aslında ondan ödünç alınmıştır. Bu, iki senkron AC motorun yanı sıra arka motor için iki vitesli, ancak ön motor için yalnızca bir şanzıman içeren bu özel yaklaşımı içeren bir konfigürasyondur. Pil kapasitesi 93.4 kWh’dir. 800V mimarisi ve şarj için 270kW güç imkanı sayesinde, şarj seviyesi doğru şarj istasyonunda sadece 23 dakikada yüzde 5’ten yüzde 80’e çıkıyor.

Elbette, otomobilin sistemine entegre edilmiş bir planlayıcı, bu şarj istasyonlarını bulmanızı sağlar.Bu RS varyantının çıktısı, 637 hp ve 612 lb-ft torkta akıllara durgunluk veriyor. 0-100 km/s’yi 3,3 saniyede yapıyor ama yemin ederim içeriden çok daha hızlı hissettiriyor. Hızlanmayı kabartan şey, arkadaki iki vitesli şanzıman; biri sıcak çalıştırma için, diğeri ise yüksek hızlarda yüksek hızlı enerji verimliliği için.

Yolda 2022 Audi RS e-tron

Direksiyon başında olduğunuzda, havada heyecan var. Birincisi, hızlanma sadece gülümsemeye neden olmakla kalmıyor, neredeyse sinir bozucu. Aslında böyle patlayan bir araç, anlaşılmaz, hatta mantık dışıdır. Ve dürüst olalım, çorapları havaya uçurmaktan ve başkalarını etkilemekten başka bir amaca hizmet etmez. Her neyse, sıkıcı değil ve aslında sizi yoldaki zorlu bir durumdan çabucak kurtarabilir.

Aksi takdirde, e-tron RS GT silahsızlandıracak kadar pürüzsüz. Uyarlanabilir süspansiyonu, yoldaki kusurları mükemmel bir şekilde filtreler ve isteğe bağlı 21 inçlik jantlar, yalnızca keskin yol tutuşuna katkıda bulunur. Direksiyon hassas, ancak Porsche’nin Taycan’ından daha hafif.

İki model arasında karşılaştırmalar kaçınılmazdır ve buradaki amaç yamyamlaştırma olmadığı için her aracın farklı güçlü ve zayıf yönleri vardır. Porsche sportifliğe yönelirken, konfor Audi’deki baskın temayken, e-tron’un iç tasarımının Taycan’ınkinden daha ilginç olduğunu söylemeye gerek yok. Öte yandan, prestij Porsche ile daha yüksek… ama bunu size aksi yönde güçlü argümanlar sunacak bir Audi temsilcisine söylemeyin.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram