Home » 2021 Subaru Ascent İncelemesi: Her Bit Bir Subaru

2021 Subaru Ascent İncelemesi: Her Bit Bir Subaru

by adminn1
0 comment
2021 Subaru Ascent

Piyasadaki en büyük Subaru modeline bir ilk bakış attığınızda, Ascent’in, aranan üçüncü koltuk sırasını yerleştirmek için güçlendirilmiş, steroidli bir Forester’dan başka bir şey olmadığı sonucuna kolayca varabilirsiniz. Aslında, bundan biraz daha karmaşık, ancak modüler platformlar çağında bu da gerçeklerden çok uzak değil.

Subaru Ascent

2021 Subaru Ascent

Ne de olsa 2021 Subaru Ascent, çok uygun fiyatlı Impreza’dan çok pratik Crosstrek’e ve Legacy/Outback ikilisine kadar her şeyin temelini oluşturan küresel platforma dayanıyor. Ascent’in 2.4L turboşarjlı düz 4 silindirli motoru bile, ikinci sedan/yükseltilmiş vagon ikilisinin üst kaplamalarında bulunabilir.
Ardından, Subaru’nun SUV serisinin geri kalanı gibi, Ascent de Subaru’nun kapsamlı parça envanterinden yararlanarak üç sıralı bir çapraz şekil oluşturuyor; bir minivanda görülmek istemeyen aileler için koltuk değneği görevi gören bir niş. hatırlanmak Yeni Yükseliş yaptığı işte iyiydi, aslında bize selefi olan büyük ölçüde unutulmuş Tribeca’yı unutturmakta hiç zorluk çekmedi.

2021 Subaru

Subaru

Şimdi yoldaki üçüncü yılında, 2021 Subaru Ascent güven uyandıran olgun bir SUV – serinin geri kalanı gibi, akıl – ama bugünlerde bu yeterli mi? Bu sınıftaki Ford Explorer, Toyota Highlander ve hatta Honda Pilot gibi bazı rakip modeller tüketiciler nezdinde sağlam bir itibar kazanırken, diğerleri yeni bir yaklaşım sunarken, örneğin Hyundai Palisade’den oluşan Kore tandemleri ve Kia Telluride. Bu çifte kıyasla Ascent, gizli silueti ve işlevsel iç mekanıyla daha utangaç tipte. Saf Subaru!

 

İyi uyarlanmış bir güç aktarma organı mı?
Böyle bir araca güç sağlamak için gereken silindir sayısı konusundaki tartışmayı yeniden başlatmama izin verin. Çoğu üç sıralı SUV modeli en azından bir V6 motorla mevcuttur ve bu 6 silindirlilerin bu ağır araçlar için iyi bir eşleşme olduğunu söylemek doğru olur. Ancak elektrifikasyon ve daha fazla çevre bilinci çağında, daha küçük motorlar modada. Ancak şu anda Subaru, Mazda ve CX-9 ile yalnızca dört silindirli bir motora sahip üç sıralı bir SUV pazarlayan tek üretici.

2021 Subaru Ascent

Subaru Ascent

Subaru Ascent’in 2.4L düz 4 silindirli motoru, 260 saat, pratik olarak konuşursak ve 277 lb-ft tork sunar, bu da aracın insan taşıma ihtiyaçları için fazlasıyla yeterlidir. Ayrıca, sürekli değişken şanzıman (CVT) çoğu zaman kusursuz bir iş çıkarır. Şehirdeki bu birimden birkaç tereddüt fark ettim, ama gerçekten önemli bir şey değil. Ve otoyolda, yüksek hızlarda, CVT iyi performans gösterdi, ancak sürüşünüzü geçmek için biraz uyarlamanız gerekiyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine gelince, kalıcı olduğu için hala sektördeki en iyilerden biri olduğunu düşünüyorum. Yani dört tekerlekten çekiş sistemi yorulmadan çalışıyor.

 

Bir Montreal-Kingston dönüş yolculuğunda iç mekanı yeniden keşfetmek
Çünkü bazen yolda daha uzun bir mesafe sürmeniz gerekiyor – bir pandemi sırasında bile – bu aile odaklı Ascent’i Montreal’den Kingston, Ontario’ya ve geriye doğru bir yürüyüşte test etme fırsatım oldu. Bir otoyol kruvazörü olarak Subaru Ascent, öncelikle güven verdiği için çok iyi bir seçimdir, ancak aynı zamanda özellikle ilk iki sıradaki konfor seviyesi mükemmel olduğu için. Aslında 1. ve 2. sıradaki dört koltuk yumuşak ve rahat olmasının yanı sıra çeşitli şekillerde ayarlanabiliyor ve kullandığım Limited modelde bile ısıtılabiliyor. Bununla birlikte, üçüncü sıradaki yolcular iki bağımsız koltukla değil, bir sıra koltukla yetinmek zorundadır ve koltuk ısıtma işlevinden yararlanamazlar. Konfor, üçüncü sırada daha sınırlıdır, ancak bu, bu segmentteki parkur için hemen hemen aynıdır.

Önde, yolcular, en azından markanın modellerini iyi bilenler için kesinlikle tanıdık bir ortamın keyfini çıkarıyor. Gösterge panelinin şekli Forester’da zaten, havalandırma kontrolleri altına yerleştirilirken iki dikey havalandırma nozulu arasında kavisli 8 inçlik bir orta dokunmatik ekrana sahip. Kolçak görevi gören kargo bölümünün aksine şanzıman kolunun oturduğu orta konsol çok alçak. Çok işlevli direksiyon simidine gelince, tutması heybetli ama yine de günlük olarak kullanımı kolay.

Montaj kalitesinin diğer Subaru ürünleriyle uyumlu olduğunu da eklemeliyim, yani ortam hiçbir şekilde süslü olmasa da çok iyi. Subaru, her şeyden önce işlevi ilk sıraya koyuyor; çarpıcı tasarım diğerleri için!

 

Yükselişin direksiyonunun arkasında
Büyük ölçüde sınıfındaki diğer araçlara göre modellenen bir araç için, Subaru Ascent daha hafif direksiyon sunduğu kentsel ortamlarda çok başarılıdır, ancak otoyolda sürekli hızlarda daha iyi kontrol için daha ağır hale gelir. Aslında, 401’de etrafımı saran bazı Ontario sürücülerinin belirlediği hıza ayak uydurabildim ki bu, yasal olarak belirlenmiş 100 km/s’den daha yüksek diyelim. Ascent, ağırlığı veya kaputun altında 4 silindirli bir motora sahip olması gerçeğiyle hiçbir şekilde engellenmedi. Kaputun çok alçak konumu, özellikle Ascent’in rahatsız edici bir şekilde yuvarlanmadığı virajlarda, büyük araç için kesinlikle bir avantajdır.

Tabii ki, CVT şanzıman motor devrini yükselttiğinde boxer motorun müzikalitesi ile yaşamayı öğrenmelisiniz ancak böyle bir ünite ile donatılmış tüm araçlar gibi, istenilen hıza ulaşıldığında artık kükreme sesini duymuyorsunuz. motor içeride. Aslında, Ascent ile ilgili tek sağlam eleştirim, aracın içinde hala 100 km/s üzerindeki rüzgar sesini duyabiliyor olmanız, bu muhtemelen yan aynaların boyutuyla ilgili bir durum.

EyeSight güvenlik sistemi de zamanla rahatsız edici hale gelebilecek sesli uyarılara rağmen iyi görünüyordu, yakıt tüketimi ise 12 L/100 km civarında kaldı. Bunun anlamı şu ki, otoyol hızımı öngörülen sınırla sınırlasaydım, bu rakam bu boyutta bir araç için saygın bir seviyenin üzerine düşecekti.

 

Son kelime
Subaru Ascent, nişi içinde bir kara koyun gibidir. Sadece güç aktarma organı benzersiz olmakla kalmıyor, aynı zamanda tasarımı çok orijinal olmasa da onu en güvenlilerinden biri yapıyor. Montaj kalitesi kadar sürüş keyfi de kesinlikle güçlü yönlerinden biridir, ancak buna rağmen, onu serideki diğer modellerden ayıracak ayırt edici unsurdan yoksundur. Muhtemelen bu yüzden potansiyel müşterilerinin bazıları, rakipleri tarafından yapılan daha gösterişli büyük üç sıralı SUV’ler lehine ondan uzaklaşıyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram