Home » 2021 Subaru Crosstrek İlk Sürüş: “Büyük” Motorun Yılı

2021 Subaru Crosstrek İlk Sürüş: “Büyük” Motorun Yılı

by adminn1
0 comment
2021 Subaru Crosstrek

Morin Tepeleri, Kalite Kontrol – Bu ünlü Laurentian Alp disiplini kayak merkezi, 2021 Subaru Crosstrek ile çok beklenen ilk karşılaşma için ortamdı. Japon otomobil üreticisinin popüler crossover’ı, yeni yıl için hafiften orta seviyeye bir makyaj aldı.

Subaru Crosstrek

2021 Subaru Crosstrek

Subaru’nun geçen yıl Kanada’da ayaklıklar üzerinde bu modifiye edilmiş Impreza’dan 15.000’in biraz üzerinde sattığını belirtmek gerekir – COVID-19 öncesi bir yıl, söylemeye bile gerek yok. Crosstrek’in geçen yılki başarısı hakkında size bir fikir vermek için, crossover kendi kategorisinde yalnızca Nissan Qashqai ve küçük Nissan Kicks tarafından geçildi (evet biliyorum, bu küçük şehir aracı Crosstrek’e tam olarak doğrudan rakip değil).

2021 için yeni
Açıkçası Crosstrek, Subaru için oldukça önemli bir model ve bu, 2021 serisi için bir dizi iyileştirmeyi açıklıyor. Her zamanki revizyona (yeni renkler, yeni standart donanım vb.) ek olarak, 2021 Crosstrek, Legacy, Outback ve Forester’ın kaputunun altına cıvatalanmış yeni 2.5L düz dört silindirli bir motorla birlikte gelir.

2021 Subaru

Subaru

Diğer önemli değişiklik ise Subaru’nun 2021 için Outdoor adında yeni bir kaplama eklemesi ve bu kaplama özel kömür rengi jantlar ve bir dizi aynı renk vurguyla, örneğin yan ayna kapakları, anten ve hatta rozetlerle diğerlerinden ayrılıyor. . Gözü dönmüş gözlemciler, aracın ön kısmındaki Subaru ambleminin hemen altına yerleştirilmiş küçük kamerayı ve bu benzersiz külbütör panellerini çoktan fark etmiş olabilirler.
Ayrıca burada gördüğünüz inci gibi plazma sarısı renginin de bu modele özel olması dikkat çekici. Dış mekan versiyonunun iç kısmına gelince, özel bir muamele görüyor. Birazdan bunun hakkında daha fazlası.

Geri kalanı için, 2021 Subaru Crosstrek, sadece dört yıl önce piyasaya sunulan modele oldukça yakın.

 

Montreal – Morin Tepeleri
Subaru Canada, otomotiv basınından birkaç üyeyi gelip bu yeni mahsulü keşfetmeye davet etti… tabii ki sosyal mesafe önlemlerine saygı duyan bir prosedürle!

2021 Subaru Crosstrek

Subaru Crosstrek

İnci beyazı kristal kaplı 2021 Subaru Crosstrek Outdoor’un direksiyonuna geçtim ve onu Montreal’den kuzeye doğrulttum. İki rota seçeneğim vardı: kısa ve doğrudan bir rota ve daha kıvrımlı bir yerleşime sahip daha uzun bir rota. Crosstrek’in zaten iyi bilinen çevikliği, beni sadece kırsal yollarda elden geçirilmiş süspansiyonu deneyimlemek için daha uzun rotayı seçmeye ikna etti.

2.5L motordan (182 hp ve 176 lb-ft tork) sağlanan ek güç, hızlanma sırasında varlığını hızla hissettirir, ancak daha da fazlası otoyolda seyrederken. SI-Drive sistemi ile – düğme direksiyon simidinin sağ tarafında bulunur – motor daha hızlı tepki verir. Yeni mekanik, Crosstrek’i tam olarak bir güç canavarına çevirmiyor, ancak yeni motorun denkleme moral kattığı açık.

Subaru Canada, “küçük” motorla 6 ileri manuel şanzıman sunmaya devam ediyor, ancak hbas bunu 2.5 litrelik motorla sunmayı reddetti, bu da sürekli değişken şanzımanın (CVT) varlığını kabul etmeniz gerektiği anlamına geliyor. İçiniz rahat olsun, markanın mühendisleri bu teknolojide çok iyi ustalaştılar ve şanzıman bile 2.5’e en uygun şekilde uyarlanacak şekilde elden geçirildi!

Evet, sağ pedala aşırı basınç, gemideki desibel seviyesini artırır; CVT, 4 silindirli motoru yüksek devirde şarkı söylüyor (veya çığlık atıyor veya sızlanıyor; seçiminizi yapıyor), ancak bir kez seyir hızında, Crosstrek tekrar sessizleşiyor.

Güçteki artış inkar edilemez bir şekilde Crosstrek’e çok şey katıyor, ancak Crosstrek’in özü değişmeden kalıyor. Bu, direksiyonun düşük hızlarda ağır, ancak yüksek hızlarda çok iyi dengelenmiş olduğu anlamına gelirken, süspansiyon da kendimi tedavi ettiğim arka yolların çatlaklarını almaya güzel bir şekilde hazır.

 

Güvenlik hakkında bir kelime
Üretici birkaç yıldır EyeSight güvenlik sistemini demokratikleştirmek için uğraşıyor, bu arada ön camın ortasındaki dikiz aynasının her iki yanında bulunan iki kameradan da tanıyabilirsiniz.

İçerdiği özelliklerin listesi çok önceydi, ancak 2021 için şerit merkezleme yardımı eklendi; direksiyon simidindeki simgesi sistemin açık veya kapalı olduğunu gösterir. Bu sistem, aracı yoldaki çizgiler arasında tutuyor ve bunu oldukça iyi yapıyor, ancak iki şerit çizgisi arasında biraz fazla sallandığını fark ettim. Neyse ki, bu yeni güvenlik işlevi, direksiyon simidi üzerindeki bu düğme aracılığıyla devre dışı bırakılabilir…!

Off-road için bir Crosstrek?
2021’de yeni olan iki seviyeli X-MODE sisteminin erdemlerini keşfedebilmemiz için orta derecede kazalı bir rota çizilmişti. Elektronik tork ve çekiş kontrol sistemi, daha fazla arazi senaryosuna dayanmak için kesinlikle daha iyi donanımlı.

Crosstrek Outdoor, diğer varyantlarla aynı yerden yüksekliğe sahip, bu yüzden gerçekten ünlü 4×4’ün diğer kaplamalarına kıyasla Jeep Wrangler Rubicon gibi daha sağlam bir versiyon değil. Başka bir deyişle, misyonu aşırı patikaları evcilleştirmek değil. Ancak, birçok gizli kayanın yanı sıra uzun çimenler ve çamurla kaplı yürüyüşümüzün bir bölümünde, cep boyutundaki SUV, yeni asfaltlanmış asfaltta seyrediyormuş gibi ya da neredeyse. Yokuş aşağı yardım sistemi de teste tabi tutuldu. Orada rapor edilecek bir şey yok, çok iyi çalışıyor olması dışında.

 

İç mekanda Subaru kalitesi
2021 Crosstrek Outdoor, bu modelin arkasındaki formülü değiştirmiyor, ancak koltuklardaki yıkanması kolay döşemeler ve ön paneldeki sarı dikişler memnuniyetle karşılanıyor. Bazıları, gemideki atmosferin sektördeki en “teknolojik” olmadığını düşünebilir, ancak Subaru, iyi yerleştirilmiş kontrollere sahip, kullanımı kolay iç mekanlarıyla tanınır. Bir zamanlar Subaru’nun zayıf noktası olan bilgi-eğlence sistemi bile kullanımı kolay. Subaru Crosstrek kaliteli bir araba gibi hissettiriyor. Gösterişli değil ama aracın on yıl içinde eskisi kadar iyi monte edileceğini biliyoruz!

 

Son kelime
Subaru, geleneğine sadık kalarak modellerini sessizce geliştirmeye devam ediyor. Crosstrek, 2018’den bu yana grubun yeni küresel platformunu temel almasına rağmen, 2013’ten bu yana aşırı derecede değişmedi. Crosstrek, gövdesini 5 kapılı Impreza’dan ödünç alıyor, ancak yerden yüksekliği diğer SUV’larla aynı seviyeye yükseltiyor. dizide. Motor hala düz yerleştirilmiş dört silindire sahip ve dört tekerlekten çekiş sistemi sektördeki en iyilerden biri.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram