Home » 2020 Mini Cooper S 60. Yıl Sürümü İncelemesi

2020 Mini Cooper S 60. Yıl Sürümü İncelemesi

by adminn1
0 comment
2020 Mini Cooper S

Mini’nin stratejistleri, dizisindeki mevcut varyantların sayısını çoğalttıkları için tebrik edilmelidir. 2020 Mini Cooper S sadece sert veya yumuşak bir tavanla mevcut değil, ayrıca üç güç seviyesi de var ve Countryman crossover ve Clubman wagon versiyonlarından bahsetmedim bile. Şimdi sahip olduğum.

Mini Cooper S

2020 Mini Cooper S

Serideki en “faydalı” model artık markanın en çok satan modeli olmasına rağmen, Mini Cooper, özellikle ultra hassas direksiyon, sağlam bir şasi ve sürüş tutkunlarının kalbinde özel bir yere sahip. olağanüstü kullanım. Mini Cooper S 60th Anniversary Edition 2020 ile çok eğlenceli küçük bir araba ile haftaya giriştiğim tüm bu niteliklere ilişkin yüksek beklentiler içindeydi.

60. Yıldönümü Sürümü
60. Yıldönümü paketinin Cooper S’e neler kattığını açıklamak için bir an, Mini markası 60 yıllık varlığını kutlamaya devam ediyor (adını taşıyan ilk model 1959’da çıktı).

Her şeyden önce, fiyat: Cooper S, 27.350 $’lık başlangıç ​​fiyatını 6.900 $’a yükseltti; bu, çoğunlukla estetikle ilgili isteğe bağlı bir paket için çok yüksek bir miktar.

Mini Cooper

2020 Mini Cooper

Neyse ki, eklenen özellikler listesinde panoramik tavan, ısıtmalı koltuklar (evet, bence saçma olan bir Mini’de kıçınızı ısıtmak için para ödemeniz gerekiyor), yağmur algılamalı otomatik farlar ve LED gibi birkaç ilginç külçe var. sis farları, SiriusXM uydu radyosu, Navigation Plus sistemi, trafik sinyali kod çözme ve otomatik klima kontrolü.

Geri kalanı için, 60. Yıldönümü Paketi, zengin İngiliz Yarış Yeşili gövde rengini, özel 17 inç jantları, 60. Yıl Dönümü Spor Direksiyonunu, Beyaz Biber tavanı ve yan ayna kapaklarını, özel deri döşemeyi, kaput süsleme şeritlerini ve elbette rozeti ekler. bu yıldönümü baskısına özel.

Genel olarak konuşursak, Mini Cooper S 60th Anniversary 2020 bu mutlu renk karışımında harika görünüyor ve modelin hayranlarına, özellikle de daha nostaljik olanlara hitap edeceğinden emin.

 

Gelişmiş bir iç mekan
60. Yıldönümü Paketi ayrıca kahverengi koltuklar ve yeşil dikişlerle çok çekici bir iç mekan sağlıyor. 2015’in yeniden tasarımından bu yana belirttiğimiz gibi, gösterge panosunda, koltuklarda veya bu kısıtlı kokpitte herhangi bir yerde inşaat kalitesi artıyor. Modelin nesiller boyunca büyümesine rağmen, Cooper’ın çatı katı süiti olarak adlandırdığınız şey olmadığını, özellikle de sadece çocukların sınırlı bacak mesafesini yeterli bulabileceği arka kısımda olduğunu unutmayın.

2020 Mini Cooper S

Mini Cooper S

Önde, çok daha iyi, ancak örneğin bir dizüstü bilgisayarı tutabilecek kullanışlı bir orta konsol aramayın – bir tane bulamazsınız! Ergonomik vites kolunun yanında bulunan iki bardak tutucuya ek olarak, bilgi-eğlence sisteminin menülerinde gezinmenizi sağlayan ilk sıra koltuklar arasında yer alan buton grupları da bulunuyor. Gösterge panelinin ortasında, elbette, bir krom dairenin içine yerleştirilmiş merkezi bir ekran var; bu, 2000’lerin başında savaşa geri döndüğünden beri Mini Cooper’da bulunan bir tasarım imzası.

Spor direksiyon simidi konu yol tutuşu olduğunda standart belirleyicidir. Anlamı, ister şehirde sürüyor olun, ister virajlı bir yolda daha çok meşgul olun, idare etmek çok hoş. Hatta manuel modda vites değiştirirken çift debriyajlı vites kolunu kıpırdatmanın eğlenceli olduğunu gördüm.

 

Gösterinin öne çıkan kısmı
Ancak Mini Cooper S’nin varlık nedeni, her seferinde sunduğu sürüş keyfidir. Manuel şanzıman seçeneği artık mevcut olmasa bile go-kart etkisi hala var. İyi haber şu ki, Cooper’ın en uygun fiyatlı iki modeli – normal ve S – John Cooper Works sürümleri için ayrılmış 8 vitesli otomatik ünitenin aksine, hala oldukça verimli bir çift kavramalı üniteden faydalanıyor.

Artık üç pedal ve bir çubukla uğraşmak zorunda kalmamak, sürücüye sürüş hattına ve sportif direksiyon simidine odaklanma fırsatı veriyor. Direksiyon ağır, hassas ve kullanımı heyecan verici. Süspansiyon sert – hatta belki biraz fazla sert – ancak bu, süper sert bir şasi ile birleştiğinde, sınırları biraz daha zorladığınızda büyülü olduğunu kanıtlıyor. Frenler de her durumda çok keskin. Aslında, diğer BMW ürünlerinde gördüğünüz gibi pedal tepkisi çok anlık olduğu için alışması biraz zaman alıyor.

2.0L turboşarjlı 4 silindirli motor sadece 189 hp üretebilir (diğer kompakt spor otomobillerle karşılaştırıldığında mütevazı bir rakam), ancak 7 vitesli şanzımanın verimliliği sizi şaşırtırken, sağ ayağınızın altında çok daha fazlası varmış gibi geliyor. ayağını her yere koyduğunda. Çoğu otomotiv gazetecisi, saf sürüş söz konusu olduğunda eski moda RWD güç aktarma organlarını tercih etme eğilimindedir, ancak önden çekişli Mini Cooper S’de sıkılmak çok zordur.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram