Home » 2020 Nissan Murano İncelemesi

2020 Nissan Murano İncelemesi

by adminn1
0 comment
2020 Nissan Murano

2003 yılında piyasaya çıktığından beri Nissan Murano, mesleğini gerçekten değiştirmedi. Bir SUV’un olağan endişeleriyle kendini fazla rahatsız etmeyen bir SUV.

Kendi kategorisindeki diğer modellerin çoğuna kıyasla daha sportif stili Murano’yu bir faydalı modelden çok bir Maxima sedan hissine yakınlaştırıyor. Aşağı tarafta, alan rakiplerinin çoğundan daha az cömerttir ve tavanın özel şekli arka görüş için biraz engel teşkil eder. Şehirli Murano’nun çamurda oynamak gibi bir arzusu olmadığını ve ağır bir şey çekmeniz gerekiyorsa, şansınız kalmaz: çekme kapasitesi sadece 680 kg, ciddi rakiplerin hepsi yaklaşık 2.250 kg. bu segmentte.

Nissan Murano

2020 Nissan Murano

Peki neden 2020’de bir Murano satın almalısınız? Genellikle orta boy bir “utes” ile ilişkilendirilmeyen nitelikler arıyorsanız, bu crossover SUV’u seveceksiniz. İlk olarak, ona gerçek bir spor otomobil havası kazandırmak için benzersiz silüetiyle bu tarz var. Rakiplerinin çoğundan daha aerodinamik olan Murano’nun hatları, ona mükemmel yakıt ekonomisi sağlamayı başarıyor.

O zaman, CVT yerinde olsa bile muhtemelen sürüş deneyimini seveceksiniz. Bu ünite, biraz zahmetli olan ilk hızlanmaları sağlar, ancak bunun ötesinde, güç cömerttir ve performans örnek teşkil eder.

 

Konfor ve işlevsellik
Temel versiyonlarında bile 2020 Nissan Murano, daha yüksek bir segmentte bir model sürme izlenimi yaratan geniş bir standart donanım listesiyle birlikte gelir. Temel model 18 inç alaşım jantlar, otomatik LED farlar, LED gündüz yanan farlar ve arka lambalar, tavan rayları, ısıtmalı aynalar ve standart donanımlar olarak krom kapı kolları ile birlikte geliyor.

2020 Nissan

Nissan

İçeride, 8,0 inç bilgi-eğlence ekranı, 7,0 inç sürüş yardım ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto, Bluetooth, çift bölgeli otomatik klima kontrolü, hız sabitleyici, pasif anahtarsız giriş, eğimli direksiyon ve teleskopik, aydınlatmalı makyaj aynaları, ısıtmalı manuel ayarlı ön koltuklar (sürücü ve dört yönlü yolcu) ve kumaş koltuklar.

Eğlence özellikleri arasında 6 hoparlörlü bir ses sistemi (CD çalarlı!), uydu radyosu ve ön ve arka USB girişleri bulunur. Güvenlik özellikleri arasında otomatik frenlemeli arka kapı uyarısı ve önden çarpışma uyarısı bulunur.

Bütün bunlar 32.000 doları ancak aşan bir fiyata. 46.000 doların biraz üzerinde olan Platinum modelimiz, panoramik bir açılır tavan, eller serbest elektrikli bagaj kapağı, 360 derecelik dış mekan kamerası, akıllı hız sabitleyici, eksiksiz bir dizi gelişmiş güvenlik ve sürücü yardımı özellikleri (yaya algılama, otomatik arka fren, kör nokta izleme ile birlikte) ekler. arka çapraz trafik uyarısı, şerit müdahaleli şeritten ayrılma uyarısı, trafik işaretleri tanıma, arka park sensörleri kirişleri).

Platinum ayrıca 20 inç jantlar, sis lambaları, krom tavan çubukları, navigasyon sistemi, garaj kapısı açıcı, havalandırmalı ön koltuklar, kapitone deri koltuklar ve koyu renkli ahşap kaplama, ayrıca 11 hoparlörlü Bose ses sistemi ve ön park sensörleri alıyor.

 

Hala aynı V6
Tüm modeller, aynı 260 hp ve 240 lb-ft torku ve CVT otomatik şanzımanı sunan 3.5L V6 motoru paylaşır. S modeli tek FWD versiyonudur ve diğerlerinin tümü standart donanım olarak dört tekerlekten çekişe sahiptir.

2020 Nissan Murano

Nissan Murano

FWD modeli için yakıt ekonomisinin 11.7/8.3L/100 km (şehir/otoyol) olduğu tahmin edilmektedir; dört tekerlekten çekişli versiyonlar 11,7/8,5L/100 km olarak derecelendirilmiştir.

 

Güçlü ve ekonomik
Murano’nun en büyük kalitesi keyifli ve ekonomik bir sürüş sunmasıdır. Bu sonbaharda Route 66’da kat ettiğimiz 3.600 km’den, orijinal Route 66’nın bazen engebeli yollarında ve diğer otoyol segmentlerinde Murano’nun direksiyonunda 130 km/s’yi aşan ortalama hızlarda 1.500 km’den fazla katettik. 8,5 L/100 km’lik etkileyici ortalama yakıt tüketimi.

Güç sorun değil. Gaz pedalına ilk kez sıkıca bastırırken (bu CVT’ye göre) tepki süresinden yoksundur. Ama bir kez yola çıktıktan sonra, sürüş konusunda şikayet edilecek bir şey yok. Sıfır yerçekimi koltukları, direksiyon başında uzun saatler oturduğunuzda sağladıkları konfor için de takdir edilmektedir.

Biraz daha fazla alan arayanlar Honda Passport’a, daha fazla sağlamlık isteyenler ise 4Runner için Toyota’ya bakacak. Ancak, güvenilir, ekonomik ve bagajı şık bir SUV isteyen herkes için doğru yerdesiniz.

 

Platinum almak istemiyorsanız
Pek çok tüketici, orta boy bir crossover için bu 46.000 dolarlık fiyat etiketinden anlaşılır bir şekilde çekinebilir. Tavsiyemiz, deri kaplı direksiyon simidi, portbagajlar ve güvenlik yardımcıları gibi isteyeceğiniz donanımların çoğunu sunan SV modelini tercih etmenizdir. birkaç özellik daha. SV’nin 18 inçlik jantları, özellikle sık sık kraterli Kanada yollarımızda, daha büyük 20 inçlik jantlardan daha konforlu bir sürüş sunuyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram