Home » 2022 Mazda MX 5 İncelemesi: Hala En İyi İşaretler

2022 Mazda MX 5 İncelemesi: Hala En İyi İşaretler

by adminn1
0 comment
2022 Mazda MX 5

2022’de herkesin favorisi olan herkesin spor otomobili MX-5, öncekiyle hemen hemen aynı şekilde geri dönüyor, ancak bu tarihsel olarak eğlenceli ve sömürülebilir küçük otomobili çok daha fazla hale getirmek için birkaç hile ile.

 

ilk meydan okuma
Tabii ki değişmeyen şey arabanın boyutu ve sıra bunlardan birine tırmanmaya geldiğinde biraz yaratıcı olmalısınız. Ve esnek. Kokpit, bu ürün serisinin başladığı 89’da olduğundan daha büyük olsa da, rahat ve rahat bir yer ve bacaklarınızı içine sokmanız gerekiyor.

Mazda MX 5

2022 Mazda MX 5

Test cihazımın sahip olmadığı bir özellik, isteğe bağlı Recaro spor koltuklardı. Elbette fevkalade destekleyici ve güzel görünüyorlar, ancak yüksek yan destekleri, aramızdaki daha geniş kalçalılar için onları daha da zorlaştırıyor. Daha önce onlara oturduktan sonra, kendimi onların ÜZERİNDE ya da en azından desteklerinin üzerinde otururken bulmuştum, böylece tavan boşluğunu daha da azaltmıştım. Test cihazımdaki stok setleri çok destekleyici ve kitabımda ihtiyaç duyulan tek şey bu.

Bu, sağ bacağınızı oraya kaydırmak, direksiyon simidinden kaçınmak için biraz sağa çekmek (büyük değil ama küçük de değil), kıçınızı koltuğa düşürmek ve sol bacağın arkayı takip etmesine izin vermek meselesi. Biraz sanat, ama bu tür bir fırsat duygusuna katkıda bulunur, değil mi?

Yine de yukarıdan aşağıya. Doldurma – ve bu biraz sürpriz olmalı – biraz farklı bir hikaye.

2022 Mazda

Mazda

Yeni başlayanlar için beyzbol şapkası takmayı aklından bile geçirme. Aslında düz bir zavallı çocuk tarzı kapağın bile bazı sorunlara yol açacağını düşünürdüm. Başım sağa veya sola eğik arabayı sürmeye istekli olmadığım sürece, şapkamın faturası tavan döşemesine yapışacaktı ve bu asla eğlenceli değildi.

Şapka çıkartın, kullanılabilir. Buradaki yan profil çekimlerinden çatının tamamen düz olmadığını, biraz daha fazla boşluk payı için biraz yuvarlak olduğunu görebilirsiniz. Yine de, 950 mm gerçekten çok fazla değil. Bu yüzden tüm testim boyunca üst kısmı aşağı tuttum, sürücü koltuğunda otururken manuel doldurmayı kolayca çevirebilmenin yeniliğinin asla eskimediğini düşündüm.

 

Rahat ve rahat
Tabii ki, bunların hepsini bir kez geçtikten sonra, böylesine rahat bir kokpite sahip olmanın avantajlarını görmek çok kolay. Kontrollerin hepsi tam orada, kolayca elinize düşüyor. Hem eğimli hem de teleskopik olan direksiyon simidi ve kısa vites kolu ve pedallar, neredeyse tam olarak beklediğiniz yere düşecek şekilde düzenlenmiştir.

2022 Mazda MX 5

2022 Mazda

Gerçekten de virajlı yollara ve 2022 Mazda MX 5 amacına uygun paletlere saldırmaya başladığınızda, kontrollerin olduğu yerde oturmasının neden bu kadar önemli olduğunu anlıyorsunuz. Bu kadar hızlı tepki veren bir şasi ile, vücudunuz ultra atletik ve refleksif şasiye ayak uydurabilsin diye, otomobille bir olduğunuzu mümkün olduğunca hissetmek istersiniz.

Bagajda küçük bir gece çantasından daha büyük bir şey alamayacaksınız, ancak tavanı yerleştirdiğinizde bagaj alanından herhangi bir şey kaybetmezsiniz. Mantıklı, çünkü bir kere, arabanın mükemmel ağırlık dengesini bozan yumuşak bir spor çantadan daha büyük bir şey istemezsiniz. Ve gerçekten piste veya bağlantılara gitmek istiyorsanız, yolcu koltuğunu her zaman kullanabilirsiniz, değil mi?

 

Ekipman
GS, mevcut üç donanım seviyesinden ikincisidir (RF modelini eklerseniz daha fazla) ve standart olarak Mazda Connect bilgi-eğlence sistemi ve konsola monte kaydırma tekerleğine sahip 7 inçlik bir ekran, à la BMW iDrive ile birlikte gelir. Ancak MX-5, Mazda Connect’in en son sürümünü henüz almamıştır, çünkü CX-30 veya Mazda3’ün aksine, hala önceki nesil bir Mazda ürünüdür. Bu çok kötü ama yepyeni bir MX-5 görene kadar böyle olacak. Bununla birlikte, elde ettiğiniz şey, içerideki duruma yardımcı olan kablolu Apple CarPlay ve Android Auto’dur.

 

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram