Home » 2022 Acura NSX Type S İncelemesi: Gidiyor, Gidiyor

2022 Acura NSX Type S İncelemesi: Gidiyor, Gidiyor

by adminn1
0 comment
2022 Acura NSX

2022 için, Acura NSX’e, MDX crossover ve TLX sedan’ın beğenisini kazanmış olan Acura’daki bu performans plakası, Type S dünyasındaki yerini aldı.

Acura NSX

2022 Acura NSX

Gerçekten de, Acura’nın serisindeki en performans odaklı model olan NSX’in Type S muamelesini almak için sırasını beklemek zorunda kalması garip görünebilir, ancak Acura’nın süper otomobili için nelerin gerekli olduğunu düşündüğünüzde, anlamaya başlıyorsunuz. bu gerçekten de bekleyenlerin başına ne kadar güzel şeylerin geldiğinin harika bir örneği.

S’nin gücü
Her şeyden önce, S özelliğine geçiş, 2022 Acura NSX tasarımında harikalar yarattı. Eskiden bir McLaren ve Audi R8 arasında sıkışmış görünen bir araba, ince ayarlı farlar, ön ayırıcı, yeni tekerlekler ve belki de hepsinden önemlisi, istediğinize benzer devasa bir arka difüzör sayesinde daha ısmarlama bir şeye dönüştürüldü. NSX GT3 yarış arabasına bakın. Kontrast siyah arma ile burada görülen Indy Yellow Pearl boyasını eklediğinizde, baş döndürücü bir hibrit süper otomobiliniz olur.

2022 Acura

Acura

İçine bakın ve daha fazla ayrıntı ortaya çıkıyor. Alcantara süet (tüm tavan döşemesi ve sütunlar bu daha çok yarış arabası benzeri malzemeyle kaplanmıştır) ve koltuk arkalıklarında NSX logoları daha fazla kullanılıyor. Arka kaputun altında, dişlerini çıkarmadan önce The Predator’a çok benzeyen kırmızı renkte tamamen yeni bir motor da var.

Buna ek olarak, NSX’in iç mekanı, görünüşü göz önüne alındığında oturmak için şaşırtıcı derecede geniş bir yer. Yaptığınız kadar baş mesafesine, diz mesafesine ve dirsek mesafesine sahip olmamalısınız, ancak gerçek şu ki Type S’de oturmak, alçak spor arabalara ve süper spor arabalara girerken gereken kıvrak ayarlardan çok azını alıyor. adı Porsche 911 değil.

Tüm bu gerçek dirsek boşluğuna rağmen, sürüş pozisyonu yeterince uyum sağlıyor ve tıknaz direksiyon simidi (test cihazımın 58 lb ağırlığı azaltan Hafif paketi sayesinde burada karbon fiberle süslenmiş) yeterince iyi yerleştirilmiş, gerekli kaldıracı elde edersiniz. dağ yollarını ve yarış pisti eğrilerini aynı şekilde görmek için. Bahsedilecek bir vites kolu yok – bir çift kürek ve bir düğme bankası, geleneksel bir kolun birleşik görevini yerine getiriyor – ancak kabin geometrisinin iyi düzenlenmiş olması gibi, kürekler de iyi şekillendirilmiş ve böylece uzanmış rakamlarla kolayca ulaşılabiliyor.

2022 Acura NSX

Acura NSX

İletim düğmelerinden bahsetmişken, hem burada hem de diğer Acura ürünlerinde birçok kişi onlardan yakındı, ancak ben o kadar fazla sorun görmüyorum. Gerçekten de, diğer üreticilerin bu gibi sistemlerini istediğimden daha az duyarlı hale getirdim, ancak burada durumun böyle olduğunu bulamadım. D düğmesine basın ve hazırsınız; geri vitese geçmek aynı şeyi takip eder, yani üç noktalı dönüşler bazen olabilecekleri gecikmeli mesele değildir.

Direksiyonun arkasında, rakiplerinin bazıları kadar modern görünmeyen tamamen dijitalleştirilmiş bir gösterge kümesi bulunur, ancak yazı tipleri kolayca okunabilir ve iğnenin tırnağı süpürme şekli hoş ve hızlıdır.

Bu kadar kolay affedemediğim şey bilgi-eğlence sistemi. Tamamen yeni Integra’nın – hatta RDX ve MDX SUV’lerin – aksine NSX, doğrudan eski bir Honda’dan kaldırılmış hissi veren eski sistemle yetiniyor. Bu, ses ayar düğmesinin olmadığı, sol tarafta küçük düğmeler ve retro grafiklerle dolu dokunmatik panele sahip küçük bir ekran anlamına gelir. 220.000 $’dan fazla bir süper otomobilin araç içi eğlence açısından en yeni ve en iyi özelliklere sahip olması gerektiğini söyleyen bir kural yok gibi görünüyor…

 

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram