Home » 2022 Porsche Macan T İncelemesi: Bir Golf GTI Gibi Çevik

2022 Porsche Macan T İncelemesi: Bir Golf GTI Gibi Çevik

by adminn1
0 comment
2022 Porsche Macan T

Ayakkabı koleksiyonuma baktığımda oldukça geniş bir koleksiyon olduğunu fark ediyorum. Spor aktiviteleri için spor ayakkabılarıma ek olarak, özel günler için bir çift temiz ayakkabım, diğer daha rahat ayakkabılar ve hatta çimleri kesmek ya da evdeki kirli işler için sakladığım eski bir çift spor ayakkabım var.

Popüler Alman crossover ın başka bir versiyonunun bu yol testine bu düşünceyle yaklaştım. Çünkü evet, her durum için bir Macan’a sahip olabilirsiniz! Macan T bu yıl yeni ve temel modelin hemen üstünde ve çift turbo V6 motorla çalışan S modelinin altında oturuyor.

2022 Porsche Macan

Porsche Macan T

Analojiye bağlı kalarak, Macan serisi bir dizi spor ayakkabıdan oluşurken, Macan T, Olimpiyatlar için geliştirilmiş gibi görünüyor ve rozet, aracın parametrelerini biraz daha keskinleştiriyor, tıpkı bir spor ayakkabı için geliştirilmiş hiper-özel bir spor ayakkabı gibi.

Bu, bir T versiyonunun direksiyonuna ilk kez binişim değildi, bu yüzden ne beklemem gerektiğini biraz biliyordum, ancak belki de modelin tasarımcılarının kendisi bir SUV’nin olmadığı konusunda hemfikirdir. Arkadan veya ortadan motorlu bir spor otomobille aynı deneyimi sunar.

Araçta bulunan Ontario plakalarına rağmen test cihazımızın doğrudan Almanya’dan geldiğini belirtmek gerekir. Belirtildiği yerlerde seçeneklerin maliyetleri, Porsche Kanada’nın maliyetleridir.

2022 Porsche Macan T için ne yapar?
Sürüş izlenimlerimi sizinle paylaşmadan önce -çünkü faydacı yönünün ötesinde, Macan T her şeyden önce saflık tutkunları için bir sürüş aracıdır- bu varyantı neyin farklı kıldığını açıklamak zorundayım.

Porsche Macan T

Porsche Macan

Öncelikle, Macan T’nin özel görsel özelliklerini seçmek için oldukça dikkatli olmalısınız. Önde, tamponun ortasında, merkezi spoyler, ayna kapaklarında ve yanlardaki koruyucu şeritlerde de bulunan Akik Gri rengindedir . Ayrıca arka spoyler, arka difüzör ve amblemin de bu renkte boyandığını ve bu vesileyle Macan S’den ödünç alınan 20 inçlik jantların da bu renge boyandığını unutmayın. Ayrıntılar, bu Yoğun Siyah Metalik gövdeyle iyi uyum sağlar.

İçeride, yarı deri, yarı kumaş Spor koltuklar standart donanımdır ve keskin virajlarda ön koltukta oturanları yerinde tutmak için üzerlerine düşeni yaparlar. Koltukların ortasındaki çizgili kumaş – dilerseniz Sport Tex Stripe olarak da adlandırılır – tamamen siyah kabinde harika görünüyor, markanın deri koltuk başlıklarına işlenmiş arması gibi.

Alcantara süetindeki çok fonksiyonlu GT direksiyon da zaman zaman kaygan bulsam da gösterinin önemli bir parçası. Sürüş eldivenleri neredeyse burada tavsiye edilir, çünkü böylesine rahat bir direksiyon simidinin ve hassas direksiyonun keyfini çıkarmak için iki elin de ona yapıştırılmasından daha iyi bir şey yoktur.

2022 Porsche Macan T

2022 Porsche Macan

Ve markanın en çevik crossover’ının evrimini izlemek isteyenler için, gösterge panelinin artık Porsche standartlarına uygun grafiklerle çok duyarlı olduğunu kanıtlayan 10,9 inçlik geniş bir dokunmatik ekranla donatıldığını bilin.

 

Vurucu 
Gerçekten de, Macan T’yi diğer tüm unsurlardan daha fazla ayıran, şasiyi ek 15 mm alçaltan PASM’nin (Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi) dahil edilmesidir. Yalnızca bu varyant hem bu özellik hem de çelik yay ile elde edilebilir. süspansiyon. Ancak bu durumda, araç yaylarını, sürüş yüksekliğini 10 mm daha azaltan bir havalı süspansiyonla (1.590 $) takas etmişti. Bu düşük seviyede, Macan T’nin neredeyse bir aile arabası gibi hissettirdiğini de eklemeliyim. Öte yandan, araç en üst seviyesinde çakıllı bir patikaya hazır görünüyor.

Sport Chrono paketi ve arkadan çekiş hissini desteklemek için tasarlanmış PTM (Porsche Çekiş Yönetimi) sistemi standart donanımdır. Mühendisler ayrıca aracı biraz sertleştiren ön viraj demirlerini güçlendirdi. Elektronik sınırlı kaydırmalı diferansiyel ile birlikte çalışarak yolda daha da fazla yol tutuşu sağlayan PTV Plus (Porsche Torque Vectoring Plus) sistemi, faturaya 1700 dolar daha ekliyor.

 

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram