Home » Tesla, GM, Ford ve FCA

Tesla, GM, Ford ve FCA

by adminn1
0 comment
Tesla, GM, Ford ve FCA

Dünyadaki büyük otomobil fabrikalarının çoğu üretimi askıya alma planlarını açıkladıktan sonra, GM, FCA, Ford ve Tesla’nın pandemi ile mücadele için gerekli ek tıbbi ekipmanın üretimine yardımcı olmak için çalışmaya devam etme niyetlerini geçemedik. virüs – Covid-19.

Polis ofisine birkaç gün gidip geldikten sonra Elon Musk, Tesla’nın Freemont’taki fabrikasındaki üretim sürecini, daha önce çalışır durumda tutma niyetine rağmen geçici olarak askıya almaya karar verdi. Tesis, araç ve servis operasyonlarının yanı sıra şarj altyapısını desteklemek için sadece temel operasyonlarla devam edecek. Şirketin New York fabrikası da geçici olarak kapatılacak. Nevada tesisi ve Supercharging ağı da dahil olmak üzere diğer tüm tesisler çalışmalarına devam edecek.

Tesla tesisi - üretim süreci

Tesla, hasta ve hasta çalışanların belirli bir miktar ücretli izin kullanmalarına izin verildiğini ve bunun ardından ücretsiz izinlerin herhangi bir ceza ödemeden tükendiğini açıkladı. İşçilerin sağlığı ve güvenliği, şirketin ilk düşüncesi olmaya devam etmektedir. Ancak tüm fabrikaların kapanması mali kayıplara neden olacak ve Tesla’nın mali durumunu etkileyecektir. Kriz, şirket Model Y’nin ilk teslimatlarına başladığında ve 2020’nin ilk mali çeyreğinin sonunda vurur. Tipik olarak bu, Tesla’nın çok sayıda araba teslim etmek, üç aylık rakamlara ulaşmak ve iyi stok pozisyonları. Elon Musk, zor zamanlara rağmen, şirketin gerektiğinde solunum cihazı ve ventilatör üretimi konusunda yardıma hazır olduğunu belirtti.

Bu arada, GM Başkanı ve CEO’su Mary Barra, mevcut durumu II. Dünya Savaşı tarzı seferberlik ile karşılaştırdı. Büyük otomobil üreticisi ayrıca hükümete tıbbi ekipman ve koruyucu maske üretimi için yardım teklif etti. GM, Ventec Life Systems ile çalışmaya başladığını ve Kokomo, Indiana’daki fabrikalarında 200.000 ventilatör üretme çabalarını hızlandıracağını duyurdu.

Ford, Covid-19 ile mücadeleyi desteklemek için üretimini yeniden organize ediyor

Ford, şirketin solunum cihazı, maske veya diğer ihtiyaç duyulan ekipmanların üretiminde de idareye her şekilde yardımcı olmaya hazır olduğunu belirtti. Ünlü üretici, Covid-19 ile mücadele için gerekli tıbbi ekipmanın üretimini hızla genişletmek için mühendislik ve üretim uzmanlığı sağlamak için 3M, GEHeathcare ve UAW ile işbirliğine başladığını duyurdu.

Fiat Chrysler Automobiles de koronavirüs pandemisinin ön saflarında yer alan insanlara yardım etmek için adım atıyor. Şirket ayda 1 milyondan fazla koruyucu yüz maskesi bağışlayacak. 23 Mart’ta üretici, üretimin her an başlamak üzere olduğunu ve önümüzdeki birkaç hafta içinde ABD, Meksika ve Kanada’daki ilk teslimatların gerçek olacağını duyurdu. Yüz maskeleri polise, acil servise, itfaiyecilere ve hastane ve klinik personeline tahsis edilecek. Bu eylem, şirket tarafından Covid-19 pandemisine karşı küresel mücadeleyi desteklemek için üretim, tedarik ve mühendislik uzmanlığı aracılığıyla geliştirilen küresel bir programın ilk parçası olacak.

Bu devasa ve ünlü otomobil üreticileri, yenilmez düşman olan Covid-19 ile mücadelede ilk saflarda yer alan insanlara daha iyi şanslar sağlamak için tesislerini yeniden düzenliyor.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram