Home » Gerçek hayatta görmek için sabırsızlandığımız altı inanılmaz konsept

Gerçek hayatta görmek için sabırsızlandığımız altı inanılmaz konsept

by adminn1
0 comment
konsept

Konsept araçlar, markanın teknolojik gelişmelerinin bir göstergesi olarak ve yeni bir modelin piyasaya sürülmesinin ışığında piyasayı test etmek için bir araç olarak hizmet ederek otomotiv endüstrisinde her zaman önemli bir rol oynamıştır.

Büyüleyici ana hatları sergilemenin yanı sıra, günümüzdeki konsept otomobillerin çoğu, yakın geleceğe bir bakış olarak da hizmet ediyor. Bu nedenle, aşağıdaki paragraflarda, yakın zamanda düzenlenen otomotiv fuarı etkinliklerinde hem medyayı hem de izleyicileri hayrete düşüren en şaşırtıcı altı konsepte odaklanacağız.

Mercedes-Benz Vision EQC

Mercedes-Benz EQC Konsept EV

Dikkatimizi çeken ilk araç bir Mercedes, ancak kimsenin hayal ettiği gibi değil. Garip görünen araç, Alman otomotiv üreticisinin geleceğin otomobilleri hakkındaki vizyonunu sergiliyor. Ekolojik, sofistike silueti ve zarif iç mekanıyla elektrikli Mercedes, birçok düzeyde mükemmelliktir.

Dış kısımla ilgili merak uyandıran şey, çizgilerin akışkanlığını göstermesi ve böylece EQC’nin orantılarını görsel olarak uzatmasıdır. Konseptin fütürist görünümünü tamamlayan iki tonlu boya şeması, mavi ön panelde masif bir aydınlatma ile bölünüyor.

Kaputun altında, Mercedes-Benz EQC, hem ön hem de arka akslara monte edilmiş elektrik motorlarıyla donatılmıştır. Ayrıca kabin tabanının altına gizlenmiş bir pil takımı var. Bu kombinasyon sayesinde, EQC 350 kW gücünden yararlanıyor, 750 km’ye kadar (üreticiye göre) otonom menzile sahip ve yaklaşık 4,5 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşabiliyor.

Ayrıca önemli olan, tükendiğinde pilin kapasitesinin %80’ini geri kazanması için yaklaşık 20 dakikaya ihtiyaç duyacağıdır. Fütüristik tasarım, kabinin iç kısmında da uygulanıyor.

Alfa Romeo Ton

Kavramsal Alfa Romeo Tonale

Listemizde sıradaki Alfa Romeo Tonale. Tipik İtalyan inceliği ve tazeliği ile inşa edilen Tonale, yakın zamanda yollarda dolaştığını görmeyi gerçekten umduğumuz konsept otomobillerden biridir.

Elektrikli Tonale SUV, etkileyici ön fasya ve benzersiz far şekilleri ile vurgulanan inanılmaz oranlar sergiliyor. İkincisi, aksi takdirde dinamik yapıya biraz erkeklik katar.

Tonale’nin bakışının ardındaki ilham, madde ve insan arasındaki doğrudan temas sırasında uyandırılan duygulardan ve sonrasında ortaya çıkan duygulardan geliyor. Teknik özellikler açısından, güzel İtalyan konsepti hem ICE hem de bir elektrik motoruyla donatılmış olarak geliyor.

Sadece çevikliğine değil, aynı zamanda sportifliğini de artıran 21 inçlik devasa tekerleklere basıyor. Geniş kabin, birinci sınıf malzemelerin ve en son modern teknolojilerin birleşimidir.

Söylentilere göre Alfa Romeo, Tonale’yi seri üretime sokmayı planlıyor.

Tesla Siber Kamyon

Eşsiz Tesla Cybertruck

Tesla her yeni proje başlattığında bir sansasyona dönüşüyor. Aynısı şirketin en yeni araç kreasyonu Cybertruck için de geçerli. Alışılmadık görünümlü otomobil, bir uzay SyFy filminde karşılaşmayı bekleyeceğiniz türden makinelere çok benziyor.

Belki de bunların hepsi Cybertruck’ın pek çok keskin açı, geniş paneller, güçlendirilmiş şasi ve kurşun geçirmez pencereler içeren alışılmadık tasarımından geliyor. Tesla, tıpkı diğer modellerinde olduğu gibi, makineye aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı konfigürasyon seçeneği sunmayı planlıyor. İlki, arkadan çekişi tek bir elektrik motoruyla birleştiriyor. İkincisi, iki elektrikli motor ve dört tekerlekten çekiş sunan paketi yükseltiyor. Üçüncü seçenek, üç elektrik motoru ve dört tekerlekten çekiş sistemi içerir.

Bazılarının sade bulduğu iç mekan, dış mekana uygulanan tasarım dilinin aynadaki görüntüsüdür – sade ve temiz.
Buna rağmen, Cybertruck gerçek bir araba olamayacak kadar doğaüstü görünüyor.

Ancak yakın zamanda Elon Musk, herkesin beklentilerine rağmen Cybertruck’ın şimdiden depozito ödeyen uzun bir potansiyel sahipler listesi elde etmeyi başardığını belirtti.

Işık Yılı Bir

Lightyear One - güneş panelli bir konsept

En son Tesla kreasyonu çılgın görünüyorsa, bir sonraki, çıtayı daha da yükseltiyor. Lightyear One adlı konsept, aynı zamanda bir filmden alınmış gibi görünüyor. Özelliği ise geleneksel çatı yerine enerji üreteci görevi gören bir güneş paneline sahip olmasıdır. Panel ayrıca otomobilin aerodinamiğinde önemli bir rol oynuyor. Lightyear One konsepti, siluetinin zarif ve taşan çizgileri sayesinde olduğundan daha büyük görünüyor.

Uygulamalı tasarım felsefesi açısından tek kelimeyle tanımlanabilir: minimalizm.

Üretim varyantı için hala sabit bir çıkış tarihi olmamasına rağmen, 2021, Lightyear One’ın bayiliklere gireceği yıl olabilir.

HYUNDAI 45 EV

Otonom Hyundai 45 EV

Hyundai her zaman otomotiv endüstrisinde teknolojik bilgi ve estetik açısından sürekli gelişimi ile ünlü isimlerden biri olmuştur. Bu nedenle şirket 45 EV konseptini sunduğunda halktan gelen olumlu tepki sürpriz olmadı.

45 EV’yi yaratırken, Hyundai ekibi, 1974’te halihazırda kurulmuş bir modelde daha önce uygulanan çeşitli tasarım ve yapım detayları için bir ilham kaynağı olarak kullandı.

Bunlara ek olarak Hyundai, konseptin fütürist görünümünü şekillendirmeye yardımcı olan birkaç önemli yeniliği de bünyesine kattı.

Yalnızca elektrik kullanan otonom Hyundai, temiz ve biraz keskin kenarlı dış cephe, benzersiz tekerlek tasarımı ve minimalist ön farlar sunuyor. Konforlu ve ferah kabin aynı zamanda bir dizi en son dijital teknolojiyle birlikte sadelik sergiliyor.

DS X E-zaman

DS Automobiles'in olağanüstü X E-tense konsepti

Dünyanın her yerinden izleyicilerin ve medyanın kalplerini ve zihinlerini cezbetmeyi başaran bir başka çarpıcı konsept de DS Automobiles’in X E-tense’i. Bu sayede Fransız otomobil markası, otomobillerin yalnızca akıllı değil, aynı zamanda şaşırtıcı olacağı yaklaşan geleceği araştırıyor.

Özünde, X E-tense, cesur asimetrik çizgiler ile elektrikli aktarma organları arasında akıllı bir kombinasyondur. İnanılmaz çevikliğine ve hızına fayda sağlayan ultra hafif ve güçlü bir karbon fiber gövdeye sahiptir.

Dört tekerlekten çekiş sistemi ve ön kaputunun altında 1360 hp ile DS X E-tense, direksiyonunun başına oturmaya cesaret eden herkese benzersiz bir sürüş deneyimi sunabilir. Şeffaf bir zemin, baloncuk benzeri ön cam ve şahin kanadı gibi benzersiz kapı şekilleri, X E-tense’in inanılmaz görsel temsilinin bir parçasıdır.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram