Home » Hyundai Elantra 2021 resmi olarak tanıtıldı

Hyundai Elantra 2021 resmi olarak tanıtıldı

by adminn1
0 comment
Hyundai Elantra 2021

Hyundai’nin popüler sedanının yedinci nesli, 17 Mart 2020’de Hollywood, California’da düzenlenen özel bir etkinlik sırasında görücüye çıktı. Elantra 2021, şirketin zarif tasarım, sportiflik, hibrit teknolojiyi birleştirme ve bu sınıfta ilk kez kablosuz uygulama gerçekleştirme konusundaki tutkusunu somutlaştırıyor. Android Auto ve Apple CarPlay için bağlantı. Otomobil, kabindeki sürücü ve yolcular için olağanüstü dinamikler ve harika bir seyahat deneyimi sunacak. Üretimin 2021 sonbaharında Ulsan, Kore ve Hyundai Motor Manufacturing, Alabama’da başlaması planlanıyor, çünkü ilk satışların 2021’in sonunda başlaması gerekiyor. Kore otomobil pazarı için model başka bir isim getirecek – Avante.

Dış dönüşüm

Hyundai Elantra 2021 - yolda kırmızı, ön

Yedinci nesil Elantra, yepyeni bir platformla geliyor. Bu, 2 cm’lik daha uzun bir dingil mesafesi ve 5,56 cm’lik uzunluk artışı ile sonuçlanır. Otomobil ayrıca eskisinden 2,54 cm daha geniş olacak ve toplam yüksekliği 2 cm alçalacak. Bu değişiklik oldukça minimal gibi görünse de aslında iç ölçüleri de değiştirdiği için aracın bütün görünümünü de değiştiriyor. Bir bütün olarak, kabin öncekinden daha geniştir. Dinamizm ve Sportif tasarım, Hyundai Elantra 2021’in ana özellikleridir. Taze estetik stil, otomotiv endüstrisinde daha önce hiç görülmemiş sıra dışı çizgilerin ve yüzeylerin bir sonucudur. Üç çizginin bir noktada buluşması, otomotiv tasarımcılarının yıllardır kaçındıkları ana unsurdur. Bu, Elantra’nın geometrik mücevherlerinin veya sözde “parametrik tasarımının” etkisini elde etmek için ana bileşen. Bu özel unsur, araca benzersiz bir ruh ve güçlü bir duruş sağlar. Geniş kademeli ızgara, farları ve dönüş sinyallerini sorunsuz bir şekilde entegre eder. Tüm ön pano yapısı, yeni Elantra’nın cüretkar ve cesur bir görünümünü oluşturuyor. Aracın yan profili uzatılmış ve alçaltılmış olup, özel parametrik tasarım mücevher benzeri bir etki sağlar. Bu öğeler, 15 ila 17 inç boyutlarındaki jantların Parametrik Dinamik temasıyla mükemmel bir uyum içindedir. Arka kısım, bagajı geçen ve arabanın kenarlarına uzanan geniş bir çizgi ile karakterize edilir. Arka lambalar, logo H harfinin benzerliğinden dolayı üreticinin “H-Arka Lambası” olarak adlandırdığı yenilikçi bir tasarım sunar. Arkadaki mücevher benzeri öğelerin bolluğu, Hyundai’nin lüks aracının parametrik konseptini ekler.

İç Mekan – Lüks bir kozanın içine daldırma

Elantra 2021’in kabinine giren sürücü, bir uçak kokpitinin atmosferini hissedecek. Kapıdan orta konsola kadar alçaltılmış geniş konum gerçekten etkileyici. Devasa arayüz, birbirine bağlı iki büyük 10,25 ekrandan oluşuyor ve sadece 4 sürücü için değil, kabindeki tüm yolcular için fütüristik bir deneyim sunuyor. Şekillendirilmiş açılı ekran, çeşitli işlevlere ve bilgi-eğlence seçeneklerine kolay erişim ve kontrol sağlar. Ayrıca farklı bağlantı seçenekleri sunar. Orta konsolun yüksek konumu, kabinin sürücü odaklı yerleşimini tamamlıyor. Kapı orta döşemesi uzun ve alçak olup coupe tasarımını andırırken, alçak yerleştirilmiş iç kollar Elantra 2021’e sportif bir görünüm kazandırıyor. İki tonlu melanj, kapı stilinde bile insan odaklı yerleşimin altını çiziyor.

Hyundai Elantra 2021 - iç mekan

hibrit güç

Elantra, ürün gamında ilk kez müşterisinin hibrit güç aktarma sistemini sunuyor. 1,6 litrelik GDI Atkinson çevrimli dört silindirli motor, hibritin 1,32 kWh kapasiteli bir lityum iyon polimer pil ile çalışan 32 kW sağlayan kalıcı mıknatıslı elektrik motoruyla eşleştirilecek. 2021 Elantra Hybrid, toplam 139 beygir gücü sistem çıkışı ve 195 lb-ft’ye kadar tork sunar. Bu motor, Hyundai’nin hızlı değişen, altı vitesli, çift kavramalı şanzımanıyla eşleşiyor.

Hyundai Elantra 2021 - motor

Yeni Platformu. Daha iyi kullanım. Daha iyi dinamikler

Elantra 2021, Üçüncü Nesil Kompakt Boyutlu K3 Araç Platformuna sahip olacak. Hyundai motorlarının bu çalışması sayesinde yeni araç daha uzun dingil mesafesine sahip olacak, daha az ağırlığa sahip olacak ve daha iyi yakıt ekonomisi sunacak. 2021 Elantra, konforlu bir sürüş sağlayan ve istenmeyen gövde yuvarlanmasını en aza indirirken tekerlek darbe emilimini en üst düzeye çıkaran elden geçirilmiş bir süspansiyona sahiptir. Yeni yenilikçi platform ve modern güç aktarma organlarını birleştirmek, aracın sürücünün komutlarına hızlı bir şekilde yanıt vermesini sağlar ve otoyolda ve şehirde sessiz, konforlu bir sürüş sağlar.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram