Home » 2022 Volkswagen Tiguan’ın ilk sürüşü | Araba İncelemeleri

2022 Volkswagen Tiguan’ın ilk sürüşü | Araba İncelemeleri

by adminn1
0 comment
Volkswagen Tiguan

imdbgram Volkswagenbir 2022 Volkswagen Tiguan’ın ilk test sürüşü.

Niagara-on-the-Lake, AÇIK – Hemen hemen her otomobil üreticisi gibi, Alman devi Volkswagen de devasa gemisini elektrikli mobilite yönünde döndürmenin ortasında. ID.4 crossover’ın yakın zamanda piyasaya sürülmesi, Volkswagen için büyük ölçüde ve nihayetinde tamamen elektrikli bir ürün yelpazesine giden yolda ilk ciddi adım olan çok önemli bir dönüm noktasını işaret ediyor. Mesele şu ki, bu büyük değişimi gerçekleştirmek için VW’nin her şeyi finanse etmek için hala benzinle çalışan araçlarına ihtiyacı var.

Bu yılın başlarında Tao’ların eklenmesi buna yardımcı olabilir, ancak aynı derecede önemli olan, birkaç yıldır marka satışlarına öncülük eden dizinin en iyi silahşörüdür. 2018’de piyasaya sürülen Tiguan kompakt SUV’nin ikinci versiyonu, özellikle çok geniş ve rekabetçi bir kategoride oyunda kalabilmek için biraz makyaj yapılması gereken bir noktaya ulaşıyordu.

Ve böylece 2022 için revize edilmiş ve şimdiden ülke çapında bayilere ulaşan Tiguan’ımız var. Geçen hafta, markanın iki cep roketi olan 2022 Golf GTI ve Golf R’nin yanı sıra, Volkswagen’in Kanada bölümü de yeni Tiguan’ı sahada ve test sürüşü için hazır hale getirdi. Bu SUV’nin Kuzey Amerika’daki önemi göz önüne alındığında, bu sadece mantıklıydı.

2022 Volkswagen Tiguan R-Line, ön

2022 Volkswagen Tiguan R-Line, ön

Önde, arkada ve hatta içeride değişiklikler
İlk bakışta, Tiguan’ın yeni yüzünün, özellikle R-Line sürümleri için daha büyük ızgara ve alt ızgaraların etrafındaki krom kaplama ile, modelin diğer kaplamalarında bulunmayan biraz daha çekici olduğunu söylemeliyiz.

Test ettiğimiz modelin, R-Line paketiyle standart olarak gelen bir Highline versiyonu olduğunu ve artık Comfortline Black Edition adı verilen ve birkaç koyu ayrıntıyla daha ucuz bir döşemede mevcut olduğunu unutmayın; Bu varyant, Highline’ın altında, model serisi merdiveninin ikinci en üst basamağında yer alır.

Tiguan’ın Kanada versiyonu için bir ilk olan yeni 20 inç jantların varlığı da crossover’a eskisinden daha iddialı bir duruş kazandırıyor. 17 inç (Trendine), 18 inç (Comfortline) ve 19 inç (Comfortline Black Edition) jantlar da 2022 için yeni.

2022 Volkswagen Tiguan R-Line, arka

2022 Volkswagen Tiguan R-Line, arka

Daha iddialı sürüş
İkinci nesil Volkswagen Tiguan, geldiğinde piyasaya tam olarak fırtına çıkarmadı. Bunun için muhtemelen selefinden daha düşük olan sürüş deneyimini suçlayabiliriz. Güç aktarma organı, ilk Tiguan ile aynı alomb’a sahip değildi ve daha ağır ve daha heybetli bir aracı tahrik etmesi gerekiyordu.

2022 için, aynı 2.0L turboşarjlı değirmen aslında yerinde kalır ve aynı 8 vitesli otomatik şanzımanı korur (4Motion dört tekerlekten çekiş ile artık standart olsa da). Ancak VW mühendisleri, özellikle ses veya tepki açısından güç aktarma organlarında bazı değişiklikler yaptı.

Tiguan’ın dönüştürülmüş bir SUV olduğunu söylemeden, araçla bu ilk temasın daha canlı, daha dinamik bir yaratık ortaya çıkardığını söyleyebilirim. Otomatik şanzımanın vitesleri daha düzgün akar ve ayağınız sağ pedaldayken tepki süresi daha kısadır. Sese gelince, bir aile SUV’si için fena değil, yine de kendinizi kandırmayın, bir Golf GTI’dan bahsetmiyoruz!

20 inçlik jantlarla Tiguan virajlarda kesinlikle daha çevik ancak bu crossover’ın hangi sınıfa ait olduğunu hatırlamanız gerekiyor. Aslında, kaputun altındaki bu küçük güç artışına rağmen – özellikle Spor modunda – 2022 Tiguan bir savaşçı değil. Volkswagen’in kompakt SUV’u için daha güçlü bir motor düşünmemesi hala şaşırtıcı.

Öte yandan, düz tabanlı R-Line direksiyon simidi tutmak çok hoş ve direksiyon, VW’nin sportif arabalarında olduğu gibi kaldırıma doğrudan bağlantı sunmasa da, yine de sürmek için daha kötü seçenekler var. segment.

2022 Volkswagen Tiguan R-Line, iç mekan

2022 Volkswagen Tiguan R-Line, iç mekan

2022 Volkswagen Tiguan R-Line, profil

2022 Volkswagen Tiguan R-Line, profil

Son kelime
Biz elektrikli geçişi beklerken – VW’nin Chattanooga, Tennessee fabrikası gelecek yıl faaliyete geçecek – güncellenmiş 2022 Volkswagen Tiguan, SUV’ların aşırı derecede hakim olduğu bir pazarda Alman otomobil üreticisinin servetine kesinlikle yardımcı olacak. 2022 iyileştirmeleri memnuniyetle karşılanır ve daha iyi bir ürün sağlar. Ancak segmentteki rekabet şiddetli ve tüketiciler seçim yapmakta zorlanıyor – kanıt için aşağıdaki uzun doğrudan rakipler listesine bakmanız yeterli.

Diyelim ki Tiguan için kolay olmayacak!

Severiz

Daha zarif stil (R-Line paketi)
Direksiyon simidi tutuşu rahat
Biraz daha yumuşak mekanik

daha az seviyoruz

Sürüş deneyimi hala çok aseptik
Yaklaşık 20 beygir gücü eksik
Dokunmaya duyarlı klima düğmelerinin kullanımı zor

Rekabet

Chevrolet Ekinoksu
Ford Escape / Bronco Sport
GMC Arazi
Honda CR-V
Hyundai Tucson / Santa Fe
Kia Sportage
Jeep Cherokee / Pusula
Mazda CX-5
Mitsubishi Yabancı
nissan haydut
Subaru Forester / Taşra
Toyota RAV4

fiyatlandırma

.. sürüm MSRP
trend çizgisi 32.995 Kanada Doları
konfor çizgisi 36.795 CAD
Comfortline R-Line Siyah $39.495 CAD
Highline R-Line 42.995 CAD

2022 Volkswagen Tiguan R-Lines sıraya girdi

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram