Home » Nissan Rogue 2022 ilk sürüşü | Araba İncelemeleri

Nissan Rogue 2022 ilk sürüşü | Araba İncelemeleri

by adminn1
0 comment
Nissan Rogue 2022

imdbgram bir Nissan Rogue 2022’un ilk sürüşü ve cimri yeni motoru.

Mississauga, AÇIK – Nissan Rogue geçen yıl bir makyaj aldı. Pandeminin ortasında gerçekleştirilen yerel bir lansmanda test sürüşü yapma fırsatı bulduğumuz model bizi çok etkiledi. Aslında, Toyota RAV4 ve Honda CR-V ile aynı tartışmada, ürünün artık sınıfının en iyileri arasında sayılabileceğini düşünüyoruz.
Bir yıl sonra, bizim fikrimiz değişmedi. Yeni Rogue sağlam. Daha da iyisi, 2022 için mağazada yeni bir şey var. Yeni bir konfigürasyonla pazardaki ikinci yılında bir modelin yeni bir güç aktarma organı alması sık rastlanan bir durum değil. Ama durum bu.

Nissan Canada, denemek için bizi Ontario’daki genel merkezine davet etti. İşte böyle gitti… ve işte bu yeni motordan bekleyebilecekleriniz.

2022 Nissan Rogue, yeni motor

2022 Nissan Rogue, yeni motor

3 silindirli
Sektörde sürprizler nadirdir. Nissan bizi Rogue için yeni bir motor denemeye davet ettiğinde, formatına ve özelliklerine dikkat çekmedi. Bu yüzden ne bekleyeceğimize dair hiçbir fikrimiz yoktu.

Şahsen, kendimle olan küçük bahisim, Infiniti QX50’ye hizmet eden 2.0L VC Turbo 4 silindirli idi. Bir meslektaş, Mitsubishi Eclipse Cross’un 1.5L turboşarjlı 4 silindirli olabileceğini düşündü. Bu çok uzak bir ihtimal değildi, ama sonuçta ikisi de değildi.

Aslında, Nissan’ın önerdiği yeni bir motor. Kısmen yeni diyebiliriz, çünkü şirket QX50’nin VC Turbo 4 silindirli motorunu aldı ve yüzde 25’lik eşdeğerini çıkardı. Sonuç, yine değişken sıkıştırmaya sahip, yeni bir 1.5L turboşarjlı 3 silindirdir.

Sebep? Yeterli güçten fazlasını sağlarken sınıfının en iyi yakıt ekonomisini sunabilmek. Yeni ünite 201 hp ve 225 lb-ft tork değerine sahip.

2022 Nissan Rogue, dörtte üçü arka

2022 Nissan Rogue, dörtte üçü arka

VC Turbo teknolojisi
Bir hatırlatma olarak, VC Turbo kağıt üzerinde çeşitli avantajlar sunar. Düşükten yükseğe değişen değişken sıkıştırma, gaza bastığınızda maksimum gaz elde etmeniz ve ardından sorunsuz sürüş yaptığınızda optimum yakıt ekonomisi elde etmeniz anlamına gelir.

Bu yeni güç aktarma organı ile VC Turbo’nun teknolojileri üç şeye odaklanır: hızlanma, yakıt ekonomisi ve emisyonlar. Bunu başarmak için Nissan yaklaşımında birkaç değişiklik yaptı. Örneğin, yeni bir yüksek basınçlı enjeksiyon sistemi, paslanmaz çelik silindir duvar kaplamasında olduğu gibi daha iyi hızlanma sağlamaya yardımcı olur. Ardından, yeni, dokulu valf kaldırıcılar, bloğun yakıt verimliliğini artırmak için sürtünmeyi azaltır.

Tekniktir, ancak performansı artırma potansiyeline sahiptir. 3 silindire eşlik edebilen titreşimlere gelince, 2022 Rogue’s bloğu, iki alt burulma çubuğundan oluşan yeni bir montaj sisteminden yararlanıyor. Bunlar, motorun titreşim yalıtımını iyileştirmeyi amaçlar.

Tüm bunlarla birlikte Nissan, sürekli değişken şanzımanını (CVT) da revize etti. Diğer şeylerin yanı sıra şirket, sürtünmenin yüzde 32 oranında azaldığını söylüyor. Ek olarak, yağ pompalarındaki iyileştirmeler, her koşulda (düşük veya yüksek hızlarda) şanzımanın “vites” değişikliklerinin daha verimli olduğu anlamına gelir.

Neler yapıldığını teknik düzeyde açıklamak gerekiyor, çünkü bir modelin pazarlanmasının ikinci yılında yeni bir motorun gelmesi önemsiz değil. Perde arkasında yapılan çalışma, Rogue’u sınıfındaki en yakıt tasarruflu SUV yapmayı hedefliyor ve ulaşılan hedef de bu – en azından kağıt üzerinde.

Yeterli gerçek dünya testi yapılabildiğinde, yakıt ekonomisinin yolda nasıl olduğunu göreceğiz.

2022 Nissan Rogue, profil

2022 Nissan Rogue, profil

Yolda
Araçla geçirdiğimiz sürenin bir saat ile sınırlı olduğunu belirtmeliyim. Bazı fotoğrafları çekmek için gereken süreyi sayın ve bu çok kısa bir test sürüşü bırakır. Ancak, dürüst olmak gerekirse, bir fikir edinmek için yeterliydi. Daha sonraki bir tarihte belirlenmesi gereken tek şey, güvenilir yakıt tüketimi verileridir, örneğimiz şişman çok küçük.

Peki, bu 3 silindirli motor inandırıcı mı? Tek kelimeyle, evet. Dururken hafif bir tembellik dışında, gaza basıldığında güzel bir canlılık fark ettik. Ve bu, ister 20-50 km/s’lik bir sürat koşusu için, isterse 60 veya 70 km/s’lik bir hızın gerektirdiği gerekli sıçrama için olsun, farklı hızlarda geçerlidir.

Ve otoyolda? Şey, sado-mazoşist olmadığım için, yoğun saatlerde kaçınılması gereken Toronto’daki 401’den uzak durmayı tercih ettim. Performansını o ortamda değerlendirmek başka bir güne kalacak.

Kullanılabilirlik ve fiyat
Ve bu yeni 3 silindirli seçeneği model yelpazesinin neresinde bulacağız? Burada bir hayal kırıklığını itiraf etmemiz gerekiyor. Açıkçası alıcı için daha fazla seçeneği tercih ederdik. 2022 Rogue gelecek yılın başlarında ortaya çıktığında, giriş seviyesi versiyonu (S; önden ve dört tekerlekten çekiş) tanıdık 2.5L 4 silindirli motoru (181 hp ve 181 lb-ft tork) alıyor. Diğer tüm versiyonlarda, mümkün olan tek motor 3 silindir olacaktır. S ve SV modelleri arasındaki fiyat farkı göz önüne alındığında, en çok alıcıyı cezbeden 4 silindirli SV varyantını tercih edebilmek ilginç olurdu.

İşte Nissan’ın belki de yolda ürün teklifini tekrar gözden geçirmesini umuyoruz.

Fiyat aralığına gelince, aşağıdaki tablo size 2022 aralığı hakkında her şeyi veriyor. Her yere 1.860 Kanada doları tutarında bir nakliye ve hazırlık ücretinin eklenmesi gerektiğini unutmayın.

.. modeli Fiyat (CAD)
Rogue S İLERİ (2,5 L) $28.998
Rogue S AWD (2,5 L) 31,298 dolar
Hileli SV AWD $35,598
Rogue SV Premium AWD 37.598 $
haydut SL 39.998 $
haydut platin $41.998

 

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram