Home » Hyundai bir Yapay Zeka iletim sistemi geliştiriyor

Hyundai bir Yapay Zeka iletim sistemi geliştiriyor

by adminn1
0 comment
Hyundai

 

Hyundai, araçların şanzımanını kontrol etmek için AI uygulayacak

Hyundai, geçtiğimiz günlerde mühendislik departmanının, yalnızca otomobilin sistemlerinden alınan verilere dayanarak kendi başına karar verebilecek yepyeni bir şanzıman sistemi üzerinde çalıştığını duyurdu.

Akıllı sistemin tüm süreci, iki yeni geliştirilmiş sisteme dayanmaktadır – bir Bilgi ve İletişim teknolojisi bağlantılı Vardiya Sistemi ve bir İletim Birimi Kontrolü. İkincisi, otomobilin radarı ve kameraları aracılığıyla alınan tüm verileri ve otomobilin navigasyonundan alınan bilgileri (canlı trafik bilgileri, yol koşulları, virajlar, vb. gibi) analiz eder ve ardından bunları ICT vites değiştirme sistemine iletir.

Bu şekilde uygulanan yapay zeka, vites değişimi için en iyi senaryoyu belirleyebilir. Unutulmaması gereken önemli nokta, teknolojiye gerçek yol koşullarında uygulanan çok sayıda yol testi sırasında, yenilikçi ICT sisteminin hem vites kullanımını %41’e kadar, hem de fren uygulamasını toplamda %11 oranında azalttığıdır.

Bu şekilde, yalnızca yakıt tüketimini optimize etmekle kalmaz, aynı zamanda frenin beklenen ömrünü de önemli ölçüde uzatır.

Yeni sistemin başarılı olduğu kanıtlanırsa, Hyundai, Yapay Zekanın çeşitli dünyalarda akıllı trafik ışıkları sistemleriyle senkronize çalışmasını sağlayacak bir algoritma uygulayarak yeteneklerini genişletmeyi planlıyor. Ayrıca mevcut teknoloji geliştirme hem Hyundai hem de Kia araçlarında uygulanacak.

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram