Home » 2021 Mercedes Benz E 450 Cabrio incelemesi | Araba İncelemeleri

2021 Mercedes Benz E 450 Cabrio incelemesi | Araba İncelemeleri

by adminn1
0 comment
Mercedes Benz E 450

imdbgram şunları değerlendirir: 2021 Mercedes Benz E 450 Cabrio, sıcaklıklar çok düşmeden önce.

Piyangoyu kazanmayı hiç hayal ettin mi? Tabii ki. Jeff Bezos, Bill Gates ya da geçimini sağlamak için endişelenmeyi uzun zaman önce bırakan o nadir yaratıklardan biri değilseniz, kim yapmaz ki.

Piyasada, diyelim ki, iyi topuklu olanlar veya piyangoyu kazananlar için mukadder görünen rüya gibi araçlar var. Tek yolu bu. Ve hepimizin kendi rüya arabalarımız var. Bazıları Lamborghini Aventador’a, Bugatti Chiron’a, belki de Ferrari’ye gidebilir.

Benim için bu rüya, çocukken Goldfinger filmini ilk izlediğimde hemen hemen taş olmuştu. Kendime bir Aston Martin DB5 alırdım. Asla James Bond kadar karizmatik olmayabilirim ama en azından onun arabasını kullanabilirim…

Peki ya Mercedes-Benz E450 Cabrio? Kesinlikle listemde olurdu (çünkü kabul edelim, sadece araba severlerin alacağı bir 65 milyon dolar kazandıktan sonra hayalinizdeki araba?).

2021 Mercedes-Benz E 450 üstü açılır, tavan yerinde

2021 Mercedes-Benz E 450 üstü açılır, tavan yerinde

2021 Mercedes-Benz E 450 üstü açılır, tavanı katlanmış

2021 Mercedes-Benz E 450 üstü açılır, tavanı katlanmış

Nesli tükenmekte olan tür
Cabrioların endüstride her yerde olduğu bir zaman vardı. Aslında, genel bir kural olarak, bir üretici bir araba teklif ettiğinde, bir sedan, bir coupe, bir vagon ve bir cabriolet yaptı.

60’ların ve 70’lerin arabaları akla geliyor, ancak 80’lerin başında, 30 yıl önce bile, Pontiac’ın Sunbird’ü sabit bir çatı olmadan teslim edilebilirdi; bu size bir fikir verir.

Bugün, üstü açık arabalar istisnadır. Çoğunlukla, örneğin Mazda MX-5 ve Porsche Boxster gibi niş araçlardır. Bazen, eski günlerde olduğu gibi, normal bir modelin bir çeşididir.

E-Serisi Cabrio’da durum böyledir. Ve paranız yetiyorsa, hâlâ mümkünken bundan yararlanmalısınız.

2021 Mercedes-Benz E 450 Cabrio, ön

2021 Mercedes-Benz E 450 Cabrio, ön

Yüksek sınıf
Mercedes-Benz’in dünya çapında birkaç amiral gemisi aracı var. Parti içinde E-Serisi merkezidir. SL ikoniktir ve S-Serisi markanın nihai lüks sembolüdür, ancak E-Serisi markanın ekmek ve tereyağı modelidir. Aynı zamanda mükemmel bir uzlaşmadır, çünkü o kadar çok varyasyonda sunulmaktadır ki, sizin için doğru olan yulaf lapasını, sandalyeyi ve yatağı bulamamak imkansızdır.

E-Serisi Cabrio iki şekilde sunuluyor: test ettiğimiz model olan 450 4Matic ve AMG E 53 4Matic. İkisi arasındaki fark, her ikisi de 3.0L turboşarjlı 6 silindirli motor kullanmasına rağmen, esas olarak kaputun altında. 450 konfigürasyonda 362 hp ve 369 lb-ft tork ve AMG varyantında 429 hp ve 382 lb-ft tork üretir. Her iki durumda da 9 vitesli otomatik şanzıman bulunur (AMG donanımında daha fazla sportiflik için ayarlanmıştır).

2021 Mercedes-Benz E 450 üstü açılır, dörtte üçü arka

2021 Mercedes-Benz E 450 üstü açılır, dörtte üçü arka

450, 88.900 dolar ve AMG E 53 99.900 dolar ile ikisi arasında 10.000 dolarlık bir boşluk var. Her zaman olduğu gibi, her biri hem ekipman seviyesini hem de fiyatı artıracak, ikincisi korkutucu bir oranda artıracak bir dizi seçenek paketi mevcuttur. Açıkça görülüyor ki, bir araç için 100.000 $ ödeyebiliyorsanız, faturaya gözünüzü kırpmadan birkaç bin ekleyebilirsiniz. Yine de ödevinizi yapmak, gerçek ihtiyaçlarınızı belirlemek ve buna göre ilerlemek önemlidir. Kullanmayacağınız şeyler için neden para ödüyorsunuz?

Modern araçları istila eden çok sayıda sürüş yardımına sahip olmak istemeyenler için, Akıllı Sürüş paketini seçmekten kaçınabilir ve daha bağımsız sürüş yapmanızı sağlayacak bir aracın keyfini çıkarabilirsiniz. Ama bu bireysel bir seçim.

2021 Mercedes-Benz E 450 Cabrio, iç mekan

2021 Mercedes-Benz E 450 Cabrio, iç mekan

Direksiyon başında
Bu üstü açılır arabanın direksiyonuna geçtiğinizde ve bir parmak dokunuşuyla üst katlamayı saklandığı yere geri gönderdiğinizde, fiyat soruları rüzgarda uçup gidiyor. Sonra doğanın temiz havasını içinize çekin, güneşin sizi vitamin ve zindelikle (güneş kremi şiddetle tavsiye edilir) banyo etmesine izin verin ve hafızalı süngerle donatılmış bir şilte gibi vücudunuzun şeklini takip eden kova koltuğuna rahatça yerleşin.

İki entegre ekrana sahip etkileyici gösterge paneli (doğrudan sürücünün önündeki bölüm için son derece özelleştirilebilir), göz alıcıdır, bu nedenle mükemmel oturma düzenini ve lüks yayan kabin ortamının geri kalanını hemen fark etmeyebilirsiniz.

2021 Mercedes-Benz E 450 Cabrio, ön ızgara

2021 Mercedes-Benz E 450 Cabrio, ön ızgara

Ve telaşlı hayatlarımızla ne zaman böyle senaryolar düşünebiliriz? Emekli olduktan sonra, tabii ki, düzgün bir şekilde şişirilmiş bir banka hesabınız olması şartıyla. Muhtemelen piyangoyu kazanmaktan.

Ve bu benim tek seçeneğim olacağından, bu yüzden gündeme getiriyorum. Çünkü bir E-Serisi üstü açılır arabanın keyfini çıkaracak araçlara ihtiyacınız var ve bu arabanın günlük ihtiyaçlarınızı karşılamak için orada olmamasına aldırmayın. Bunu esenlik ve iyi zamanlara giden bir bilet olarak düşünün.

Ve bu arabayı sürdüğünüzde, zevk, kelimenin tam anlamıyla başka bir yerde olduğunuzu hissetmektir. Aslında, E-Serisi Cabrio’nun ne olursa olsun rutininizden bir kaçış ya da ne olursa olsun endişelerinizi geçici olarak ortadan kaldırdığını söyleyebilirim. Ya da, sadece hayallerinizin nesnesi olabilir.

Çünkü hayal kurmanın hiçbir maliyeti yok, neyse ki.

2021 Mercedes-Benz E 450 Cabrio, profil

2021 Mercedes-Benz E 450 Cabrio, profil

Çözüm
E-Serisi, olması için pompaladığım her şey… ve daha fazlası. Olduğu gibi, bu yaz AMG E 63 S vagon varyantını da test ettim ve deneyim oldukça farklıydı. Aslında, direksiyon başındaki yoldaki davranışım aynı değildi, bu da E 450 Cabrio’nun farklı bir kitleye yönelik olduğunun bir işaretiydi.

Mercedes’in E-Serisi modelinin büyük gücü de budur: çoklu kişilikleri. Ama bu kişiliklerden hangisi size uyuyorsa ve burada kendimi tekrar ediyorum, hamuru çatallayabilmeli ve istekli olmalısınız. Giriş seviyesi bir E-Serisi sedan bile 64.900 dolara satılıyor.

Kalite bir fiyata gelir.

Severiz

yapı kalitesi
Olağanüstü pürüzsüz sürüş
Dört koltuklu dönüştürülebilir; nesli tükenmekte olan tür

daha az seviyoruz

Ergonomi geliştirilebilir (direksiyon kontrolleri)
Beklenen bakım maliyetleri
Seçeneklerin maliyeti

2021 Mercedes-Benz E 450 Cabrio, arka

2021 Mercedes-Benz E 450 Cabrio, ark

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram