Home » 2022 BMW 2 Serisi Coupe ilk sürüş | Araba İncelemeleri

2022 BMW 2 Serisi Coupe ilk sürüş | Araba İncelemeleri

by adminn1
0 comment
2022 BMW 2 Serisi Coupe

imdbgram bir elden geçirilmiş 2022 BMW 2 Serisinin ilk sürüşü kupa.

Termal, Kaliforniya – 2 Serisi, ilk kez 2015’te gün ışığına çıktığı için BMW için nispeten yeni. O zamandan beri, varyantları sıralı olarak yenilendi, çünkü markanın sihirbazlarının mo’su genellikle bir seferde bir versiyon üzerinde çalışıyor. Sanki her model, en iyi beyinlerden tam bir taahhüt gerektiren yüksek öncelikli bir projeymiş gibi.

Böylece, M2 2017’den, Gran Coupe varyantı 2020’den ve coupe… şimdi. Evet efendim, 2 kapılı 2022 için makyajlanıyor. Model önümüzdeki yılın ilk aylarında bize gelecek, ama iyi haber, otomobil üreticisi tarafından düzenlenen bir BMW sürüş etkinliğinde test sürüşüne çıkma fırsatımız oldu. Thermal, California’daki performans merkezinde.

Yeni 2 Serisi 2 kapılı ile ilk karşılaşmamız biraz hızlıydı – sahip olduğumuz süre içinde test etmemiz gereken başka arabalarımız da vardı ve birçoğumuz modele girmek için can atıyorduk. Ama ne kadar kısa olursa olsun, hız randevumuz da… yoğundu. Okumaya devam etmek.

Yeni 2 Serisi ile randevumuz aslında iki bölümlüydü. Önce yolda, sonra pistte alacaktık. Bu parçaların bize anlattıklarına geçmeden önce, işte bu yeni 2 Serisi coupe’de neler var.

2022 BMW M240i Coupe, dörtte üçü arka

2022 BMW M240i Coupe, dörtte üçü arka

özü kalır
Evet, 2 Serisinin doğası korunmuştur. Demek istediğim, bir BMW’nin özü, DNA’sı, arkadan çekişli mimarisi. Dört kapılı Gran Coupe versiyonunun, tıpkı Avrupa’da sunulan Active Tourer varyantı gibi, önden çekişli bir platformdan yararlandığına dikkat edilmelidir. Bu araba değil ama.

Ve bu yeterince vurgulanamaz. Dört tekerlekten çekiş artık paketin bir parçası olmasına rağmen, bu 2 Serisi Coupe’yi bu kadar büyülü yapan şey budur. Vurgu arka uçta ve farkı yaratan da bu.

Yeni sürüm için geliştirilmiş 3.0L turboşarjlı 6 silindirli motordan başlayarak diğer önemli unsurlar da korunmuştur. Gerçekten de, beygir gücü 335’ten 382’ye ve tork 368’den 369 lb-ft’ye yükseldi. Bu ödül hala 8 ileri otomatik şanzıman tarafından yönetiliyor ve yine örnek teşkil edecek bir iş çıkardığını belirtmeliyim. Tasarım da ızgara ile aşırıya kaçmaktan kaçınıyor, bu yüzden 3 ve 4 Serisinde tanıtılan koca ağız burada değil. “Az çoktur” ifadesi burada tam anlamını kazanır.

Ancak üzüldüğümüz bir şey, manuel şanzımanın olmaması. Sadece umut edebiliriz – ve umutlu olmak için iyi bir neden var – bir sonraki M2’de hala mevcut olacak.

M2’den bahsetmişken, yeni M240i xDrive’ın güç çıkışının, daha 2017’de sunulan daha güçlü M2 modelinden (382 hp’ye karşı 365) daha yüksek olduğunu belirtmek ilginçtir.

2022 BMW M240i Coupe, profil

2022 BMW M240i Coupe, profil

Yolda
Tahmin edebileceğiniz gibi küçük bir coupe’de yaklaşık 400 beygir gücü yüzünüzü güldürmeye yetiyor. Ancak kapasitenin ötesinde, etkileyici olan gücün uygulanma şeklidir. Bloklardan dışarı adım atar atmaz ileriye fırlıyorsunuz ve kelebeği bırakana kadar size çarpan şey doğrusallıktır; gecikme yok, gerizekalı yok; mekaniğin sadece kusursuz uygulaması.

Yolda, bir polis memurunun ziyaretinden kaçınmak için ayağınızı hızla gazdan çekmelisiniz, çünkü sadece 4,3 saniye sonra 100 km/s’desiniz. Bu nedenle yol seansı, hızlanmanın evet, yıldırım hızında olduğunu görmek için bir fırsattı, ancak her şeyden önce, birkaç taviz vermeye hazır olmanız koşuluyla bu BMW’nin günlük olarak kullanılabileceğini anlamak için bir fırsattı. Bu, iyi düzleştirilmiş bir yoldayken aktarma organının güzel ve dövülebilir olduğu anlamına gelir, yol bozulduğunda, sağlamlığın konfordan üstün olduğunu anlarsınız.

Kötü şöhretli Kanada yollarımızda bu idealden başka bir şey değil. Düşünülecek bir şey.

Bunun ötesinde, direksiyon çok duyarlı ve frenleme çok agresif. Bu 2 Serisi ile yolda başka bir araca çarparsanız, HİÇBİR mazeretiniz yok.

2022 BMW M240i Coupe, ön

2022 BMW M240i Coupe, ön

Yolunda
Modeli yaklaşık 30 dakika çevre yollarda yönlendirdikten sonra pistte nasıl olduğunu görme zamanı geldi. Yaklaşık üç yıl önce aynı pistte bir M2 kullanma şansım oldu. Bu yüzden karşılaştırma yapmak için mükemmel bir fırsattı.

Temel olarak, fark çok büyük değil. Zamanın M2’si 400 hp’nin biraz üzerinde güç sağlıyordu ve arkadan çekişli konfigürasyonu ile biraz daha beceri gerektiriyordu. Bu M240i xDrive neredeyse aynı derecede güçlüdür ve virajlardan çıkarken pekmez üzerindeki bir sinek gibi yola yapışır. Düz bir çizgide, mekanikler tükenmez görünüyor, özellikle de önümüzdeki virajlarda hayatta kalabilmek için 225 km/s hıza ulaştığımızda frene basmak gerektiğinden. Motorun hala verecek çok şeyi olduğunu hissedebiliyordunuz.

Ancak beni en çok etkileyen şey frenlerdi. Arabanın kaldırıma tutunacağını ve virajlarda harika bir araba gibi davranacağını biliyorsunuz. Ancak bu kadar uzun bir süre boyunca, herhangi bir zayıflık belirtisi göstermeden böylesine yoğun bir frenleme deneyimi yaşamak oldukça şaşırtıcı.

Gerçekten, sürüş deneyimi söz konusu olduğunda, bu araca A+ vermekten başka seçeneğimiz yok.

2022 BMW M240i Coupe, iç mekan

2022 BMW M240i Coupe, iç mekan

Gemide
Bu BMW’nin içindeki deneyim neredeyse ikinci planda. Aslında, sürüş pozisyonu en önemli şeydir ve harikadır. Geri kalanına gelince, bu üreticinin yıllardır sunduklarına hakkımız var, bu oldukça verimli bir şey ama o kadar da gösterişli değil. Beemers’a aşinaysanız, özellikle sürüş modlarını seçme zamanı geldiğinde, konsoldaki bir düğmeyle erişilebilen yönlerinizi hızla bulacaksınız.

Ve 2 Serisi Coupe arka koltuk sunsa da, bu sadece kısa mesafeler veya acil durumlar içindir. Bu noktada çok uzun bir süre, osteopatın ziyaret edilmesini gerektirebilir.

Ama asıl meseleyi burada anlıyorsunuz – 2 Serisi, sürüş tutkunları için bir otomobil. Pratiklik umurunda değil, ama duygu iletmek için orada. Ve bunu harika bir şekilde yapıyor.

2022 BMW M240i Coupe, rozeti

2022 BMW M240i Coupe, rozeti

Teklif
İşleri tamamlamadan önce teklif hakkında birkaç söz. Model, BMW’nin Kanada web sitesindeki konfigürasyon aracında zaten görünüyor, bu yüzden orada sizi saatlerce eğlence bekliyor.

Temel olarak, şimdilik sadece bir varyant var. M240i xDrive, 56.950 dolardan (ücretlerle birlikte 59.902 dolardan) başlar.

Isıtmalı direksiyon simidi ve koltuklar, M Sport diferansiyel ve süspansiyon, uydu radyosu ve ortam aydınlatması ve diğer güzellikler ile standart olarak gelir. Ancak, modeli gerçekten değerli kılmak için seçenek paketleri eklemelisiniz. Ve işte burada işler acı verici hale gelebilir.

Premium Essential ve M Sport Pro paketlerinin her biri 2.500 ABD Doları olarak fiyatlandırılır. 5.000 ABD Doları tutarındaki Premium Paket, özellikle Harman/Kardon ses sistemi, uyarlanabilir LED farlar ve bir baş üstü ekranı içerir. Neyse ki, bazı seçenekler ayrı ayrı kullanılabilir. Örneğin sadece ses sistemini istiyorsanız, 1.000 dolar.

Bilgisayarınızın başındayken, ama canınız çalışmak istemiyorken, tüm bunları gözden geçirmenize izin vereceğiz. Ancak, dikkatli bir şekilde ve kesin olarak tanımlanmış ve elinizde öncelik listenizle alışveriş yapmanızı öneririz. Aksi takdirde, nihai toplamınız stratosfere ulaşacaktır.

Çözüm
2022 BMW 2 Serisi Coupe, piyasadaki diğer birkaç model gibi sade bir otomobil. Ufukta elektrik gücüne geçişle birlikte, bu tür arabaların son anlarına tanık oluyoruz. Bu model listenizdeyse, bir an önce harekete geçmeyi düşünün.

2022 BMW M240i Coupe, arka

2022 BMW M240i Coupe, arka

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram