Home » 2021 Toyota Highlander AWD temel model incelemesi

2021 Toyota Highlander AWD temel model incelemesi

by adminn1
0 comment
2021 Toyota Highlander

imdbgram 2021 Toyota Highlander’ı inceler Temel AWD modeli.

Toyota Highlander, 2020’de tamamen yeniden tasarlandıktan sonra 2021 için değişmeden kaldı. Boyut olarak ölçülen üç sıralı crossover, Japon otomobil üreticisinin serisindeki Venza’nın hemen üzerinde ve 4Runner’ın hemen altında bulunuyor.

Geçen yıl Sınırlı sürümü test ettik ve bu yeni Highlander hakkında oldukça olumluyduk. Bunun dışında 54.029 dolara mal oldu, bu da 8 kişilik bir araca ihtiyacı olan bir bütçeye sahip aileler için çok erişilebilir kılmıyor. Giriş seviyesi bir versiyonu denemek istedik ve Toyota bir LE AWD versiyonu ile geldi. Fiyat? 46.309 dolar. Evet, bu hala ucuz olmaktan uzak!

Peki 46.000 dolara ne alıyorsunuz?
Pekala, çok kaliteli ve çok rahat kumaş koltuklar alıyorsunuz. En önemlisi, çocukların saldırılarına ve bir tahminen ayaklarına, oyuncaklarına, atıştırmalıklarına ve sakızlarına dayanacak şekilde tasarlanmış gibi görünüyorlar. Koltukların kumaşı güçlü ve dayanıklı görünüyor.

Bu sağlıklı miktar için araç boyunca plastik paneller de alıyorsunuz. Gösterge paneli, kapı pervazları ve orta konsol, açıkçası dokunuşu pek hoş olmayan kalın plastikten yapılmıştır. Pekala, sanırım onların da akıllarında küçüklerden gelen saldırılarla orada olduklarını söyleyebilirsiniz.

Öte yandan, hangi sürümü seçerseniz seçin, Highlander’ın içinde depolama alanı bol miktarda bulunur.

2021 Toyota Highlander LE AWD, iç mekan

2021 Toyota Highlander LE AWD, iç mekan

Daha iyi haber şu ki, Toyota bu temel versiyonda bile güvenlik özelliklerinden taviz vermiyor. Üreticiyi, tüm modellerinde temel güvenlik özelliklerini sunmayı bir öncelik haline getirdiği için alkışlıyoruz. Toyota Safety Sense 2.0 sistem paketi bu nedenle giriş seviyesi versiyonuna dahil edilmiştir. Yaya algılamalı bir çarpışma öncesi sistemi, tam hız aralığına sahip dinamik radarlı hız sabitleyici, direksiyon destekli şeritten ayrılma uyarı sistemi ve şeritte kalma destek sistemi bulacaksınız.

Ayrıca dört elektrikli cam alacaksınız. Elbette, gülün, ama buna dikkat çekiyoruz çünkü bazen bu seçeneğe sahip olmayan daha pahalı arabaları test ediyoruz.

Kullanıcı dostu
Highlander, ailenin tüm üyeleri için yer isteyenler için yapılmıştır. Bu LE versiyonunda, belirtildiği gibi sekiz kişiyi barındırabilir. Ancak, üçüncü sıranın küçük çocuklar veya gençler için tasarlandığını unutmayın. Yaşlılar üçüncü sırada oturabilir, ama dürüst olmak gerekirse, onların uzun yolculuklar için orada kaldıklarını görmüyoruz. Neyse ki, ikinci sıra koltuklar, arkalarındakilerin acısını bir nebze olsun hafifletmek için 30 mm ileri hareket ettirilebilir.

Tüm yolcular bardakları, akıllı telefonları ve diğer oyuncakları saklamak için bolca yer bulacaktır. Gençler ve aralar, serpiştirilmiş USB çıkışlarından memnun kalacak – toplamda beş tane var.

Herkes gemiye bindikten sonra, yine de 456 litrelik kargo alanına güvenebilirsiniz. Daha fazla odaya mı ihtiyacınız var? Üçüncü sıradaki yolcuları indirin, koltuklarını yatırın ve 1.150 litreye sahip olacaksınız. İkinci sıra koltuklar da boşalmış ve katlanmış durumdayken, 2.076 litre kargo alanına bakıyorsunuz. Bazı insanlar sadece yürümek veya otobüse binmek zorunda kalacak, hepsi bu.

2021 Toyota Highlander LE AWD, bagaj

2021 Toyota Highlander LE AWD, bagaj

motor
295 hp ve 263 lb-ft geliştiren 3.5L V6, Highlander’ın kaputunun altında, 8 vitesli otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile eşleştirildi. İklimimiz göz önüne alındığında tavsiye etmediğimiz bir önden çekişli L versiyonu olduğunu unutmayın.

V6-4WD kombinasyonu, sorunsuz bir günlük sürüş sağlamak ve bu iki tonluk SUV’u güvenle taşımak için yeterince yetkindir. Düzgün bir şekilde donatıldığında, 5.000 lb’ye kadar çekebilir.

fiyatlandırma
Bu LE versiyonu ilginç çünkü dört tekerlekten çekiş ve 8 koltuklu bir konfigürasyon sunuyor. Ayrıca birçok güvenlik özelliğine sahip olan Toyota, günlük kullanımını keyifli hale getirecek konfor özelliklerinden de taviz vermiyor.

Test ettiğimiz sürüm 46.309 dolara satılıyor. Önden çekişli temel L versiyonu (2022’de artık mevcut olmayacak) 42.809 dolardan başlıyor.

Highlander’da daha önce olduğu gibi, ekstra 2.000 $ karşılığında hibrit versiyona yükseltebilirsiniz. 5.000 libre taşımanız gerekmiyorsa ve yakıt tüketiminizi azaltmak istiyorsanız (çünkü hibrit olmayan Highlander’ın 11.8L/100km tükettiğini bilmelisiniz), hibrit akıllı bir seçimdir ve ekstra 2.000 $’ı çabucak ödeyecektir. kendisi. Bu sistemle karma kullanımda yaklaşık 8.0L/100 km yol almayı bekleyebilirsiniz. Hesap makinelerinizi çıkarın!

2021 Toyota Highlander LE AWD, profil

2021 Toyota Highlander LE AWD, profil

Rekabet
Highlander rekabete karşı nasıl bir performans sergiliyor? İşte nasıl:

48.505$ taban fiyatıyla Kia Telluride, Highlander’dan daha güzel bir iç mekana sahip. Ayrıca üçüncü sırada daha fazla yer var ve sürüşü Highlander’dan daha yumuşak. Telluride ile ilgili tek sorun hibrit versiyonun olmaması. Bu yüzden Hibrit formda aldığınız sürece Highlander’ı öneriyoruz.

Hyundai Palisade 41.399 dolardan başlıyor. Telluride’de olduğu gibi, Palisade’nin içi de çok kullanıcı dostu ve günlük olarak birlikte yaşamak keyifli. Dış görünüm biraz kutuplaştırıcı, ancak kendi kararınızı vermeniz gerekecek. V6 motoru da çok düzgün ve Toyota’nın sadece hibrit versiyonu, bu Koreli SUV’un önünde Japon modeline yönelmemizi sağlıyor.

Mazda’nın CX-9’u 2022 için 40.950 dolardan başlıyor. Biraz eski ve yakında yenilenecek. Pro: Oldukça dinamik bir sürüş sağlamak için oldukça başarılı olan 250 beygirlik 4 silindirli bir motordan güç alıyor. Con: Bu orta boy SUV’nin üçüncü sırasına erişmek, Highlander’ınkinden daha zor. Profesyonel: Ayrıca CX-9’un dış tasarımını ve sürüş deneyimini de beğendik. Con: CX-9’un hibrit versiyonu yok. Mazda, mevcut konfigürasyonunda ömrünün sonuna geldiği için Toyota’yı seçerdik.

2021 Toyota Highlander LE AWD, ön

2021 Toyota Highlander LE AWD, ön

Honda Pilot, Kanada’da 44.890 dolara satılıyor. Her ikisi de kanıtlanmış güvenilirliğe ve çok iyi yeniden satış değerine sahip olduğundan, bu Highlander için ciddi bir rakiptir. Pilot’un içi çok geniştir ve araçtaki konfor etkileyicidir. Sekiz kişiyi Highlander’dan daha kolay sığdırabilirsiniz, ancak bagaj için biraz daha az yeriniz olacak.

Ancak CX-9 gibi, bu Pilot da eskimeye başlıyor ve yakında bir güncelleme alacak. Yine Highlander’ın hibrit versiyonuna yönelirdik. Hibrit versiyonun sizin için bir seçim olmaması durumunda, oyumuzu Japon rakibinden daha fazla kullanılabilirlik sunan Pilot’a devredeceğiz.

Son olarak, XLT triminde 44.769 dolardan başlayan Ford Explorer, Highlander’a benzer bir iç mekan sunuyor. 300 hp ve 310 lb-ft üreten 4 silindirli bir motorla çalışır ve 10 vitesli otomatik şanzımanla eşleştirilir. Bu kombinasyon, Explorer’ı Toyota’dan daha keskin, daha enerjik hızlanmaya sahip, sürüşü eğlenceli bir araç haline getiriyor. Üçüncü sıraya erişim kolaydır ve araç aileleri barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Bu Ford’u beğendik ve her ikisiyle de ilgileniyorsanız, yalnızca iki aracı da test etmenizi önerebiliriz.

Bizim için Explorer’ın tipik bir Amerikan araç deneyimi sunduğunu, Highlander’ın ise çok daha tipik Japon ürünleri olduğunu düşünüyoruz. Orada büyük bir sürpriz.. Explorer hibrit bir versiyon sunuyor, ancak ona erişmek için Sınırlı Döşemeyi seçmeniz ve ardından fiyatı 53.029 $’a yükselten hibrit seçeneği seçmeniz gerekiyor. Bu, hibrit versiyonu almak için neredeyse 10.000 dolar. Ayrıca, son test sürüşümüzde Ford’un motorunun tutumluluğuna pek ikna olmadık. Bu yüzden tekrar Highlander’la giderdik.

2021 Toyota Highlander LE AWD, far

2021 Toyota Highlander LE AWD, far

Severiz

Hibrit versiyonda mevcuttur
Gemideki boşluk
Emniyet

daha az seviyoruz

çok fazla plastik
Sadece küçükler için üçüncü sıra
Temel sürümde bile fiyat yüksek

Rekabet

Ford Gezgini
Honda pilotu
Hyundai Palisade
Kia Telluride
Mazda CX-9

Ayrıca bakınız: 2021 Toyota Highlander Hybrid İncelemesi: 4, 6’ya Kadar Toplamadığında

2021 Toyota Highlander LE AWD, arka

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram