Home » Kia Sorento PHEV 2022 incelemesi | Araba İncelemeleri

Kia Sorento PHEV 2022 incelemesi | Araba İncelemeleri

by adminn1
0 comment
Kia Sorento PHEV 2022

imdbgram Kia Sorento PHEV 2022 incelemesi.

Kia, 2000’lerin başında – en azından Kanada’da – görece hafif bir hafif ağırlıktan son yıllarda tamamen başka bir seviyeye ilerledi. Aslında, Koreli otomobil üreticisinin serisinin elektrikli mobilite ile ilgilenen tüketiciler için kısa listede bir hedef haline geldiğini söylemek güvenli.

Küçük crossover modellerinin (Niro ve Soul ikilisi) iki elektrikli versiyonunu sunmanın yanı sıra Kia, markanın ilk özel elektrikli aracı olan EV6’yı piyasaya sürmek üzere. Ve hepsi bu değil – “hibrit” ve “plug-in hybrid” terimleri, otomobil üreticisinin ürün yelpazesindeki bir dizi modelde zaten kullanılıyor ve boru hattında daha fazla elektrikli varyant var.

Kia kadrosuna en son eklenen PHEV, Sorento serisinde bulunuyor. Bu orta boy SUV geçen yıl büyük bir yeniden tasarım aldı ve şimdi bize 2022 için hem hibrit bir eklenti versiyonu hem de düz bir hibrit hediye ediyor. Bunlardan ilki, bu sonbaharda ve kışın başlarında kapsamlı bir yol testi yapma fırsatı bulduğumuz araçtı. İşte tarihin en tutumlu Sorento’su ile ilk temasımızdan öğrendiklerimiz.

2022 Kia Sorento PHEV, profil

2022 Kia Sorento PHEV, profil

Elektrikli SUV’ler – on yılın tadı
Geçen yıl baştan aşağı yeniden tasarlanan dördüncü nesil Kia Sorento, önceki nesillerin bazı çizgilerini taşıyor, ancak her iki ucunda da birkaç yeni görsel özellik var. SUV’nin arkası, 2000’lerin başında pazarlanan belirli bir Lincoln Navigator’dakileri anımsatan konum lambaları ile en belirgin şekilde farklıdır.

Yandan bakıldığında, pencereler önceki Sorento’ya çok benziyor, ancak C sütunundaki bazı hafif değişiklikler, popüler crossover’ın eski ve yeni versiyonlarını ayırt etmek için yeterli. Yeni modelin ön kısmına gelince, farları entegre eden ızgarası ile geçmişe göre biraz daha agresif.

Bu plug-in hybrid varyantın en iyi yönlerinden biri, arka ucun sağ tarafındaki ekstra port ve hybrid ve plug’a özel jantlar dışında diğer Sorento modellerinden çok az farklılığa sahip olmasıdır. -hibrit modellerde. Ah doğru, ayrıca bagaj kapağında küçük bir EcoHybrid rozeti var. Ancak bunlar, bu elektrikli versiyonun arkadaşlarınızı, ailenizi, yoldan geçenleri ve marketin otoparkındaki yabancıları, büyük SUV’nizin bir alt kompakt otomobil kadar yakıt tasarruflu olduğu konusunda bilgilendirmek için sunacağı tüm ipuçları.

Ve zaten kimin gösteriş yapması gerekiyor? Ayrıca, Sorento tam olarak atletik görünümlü değil. Her halükarda, Sorento, gövde panellerinin hizalanmasından da anlaşılacağı gibi, iyi bir araya getirilmiş olmakla övünebilir.

2022 Kia Sorento PHEV, iç mekan

2022 Kia Sorento PHEV, iç mekan

2022 Kia Sorento PHEV, ikinci koltuk sırası

2022 Kia Sorento PHEV, ikinci koltuk sırası

İyi tasarlanmış bir iç mekan
Telluride’den daha küçük olan Sorento, üç sıra koltuk ve geniş, davetkar iç mekanı ile hala kendi başına oldukça çok yönlüdür. Ara sıra asansöre binmeyi seven dört kişilik bir aile için bu üçüncü sıra yadsınamaz bir değerdir. Yine de büyük öğeleri yüklemeyi unutun; bu konfigürasyonda, arkada çok az değerli kargo alanı var.

Öte yandan, bu iki “acil” koltuk bagaj tabanına katlandığında kargo hacmi ilginçleşiyor. Sorento’yu bu konuda Telluride ve Sportage arasında bir orta yol olarak düşünün. O arka koltuklarla ne yaparsanız yapın, ilk iki sıradaki yolcular için alan harika ve orada oturanlar, markanın kataloğunda, özellikle de sürdüğümüz SX versiyonunda bulunan tüm lükslere kolayca erişebiliyor.

Dahili bilgi-eğlence sistemi, markayı bilenler için tanıdık geliyor, radyo istasyonlarını, ortam seslerini ve arayüzün nispeten net menülerini tanımak için ekranda görüntülenen ampullerle ne var. Dokunmatik ekran duyarlıyken, her iki taraftaki dokunmatik düğmelerin bir dizi geleneksel düğme kadar kolay olmadığını buldum.
Çoğu zaman olduğu gibi, klima sistemi kontrolleri orta ekranın altında gruplandırılmıştır ve sunumları basit ve etkilidir. Aynısı, vites topuzunun kullanımının herhangi bir şey kadar kolay olduğu orta konsol için de geçerlidir – sağa çevirin ve gidin, sola çevirin, geri dönün ve ortada durun ve park ettiniz!

2022 Kia Sorento PHEV, ön

2022 Kia Sorento PHEV, ön

Dümende
Açıkçası, Sorento PHEV gibi bir insan taşıma aracında dolaşırken elde edeceğiniz heyecan düzeyine ilişkin beklentilerinizi yumuşatmanız gerekiyor. Sorento sizi heyecanlandırmak için değil, kayak malzemeleri, kamp malzemeleri, hokey çantaları için yeterli alana sahip eşinizi ve çocuklarınızı taşımanıza yardımcı olmak için orada… fikri anladınız!

Fark edeceğiniz bir şey, kabinin ne kadar sessiz olduğudur, bu da ses yalıtımının Kia mühendisleri için uygun bir odak noktası olduğunun bir işaretidir. Araç o kadar sessiz ki, kaputun altındaki küçük turbo 4 silindirli motordan bir şey – herhangi bir şey – duymak için sağ ayağınızla biraz aşırı agresifleştiğinizi görebilirsiniz.

Tüm bunlar, elbette, Sorento’yu uzun mesafeli yolculuklar için oldukça uygun hale getiriyor. Kore crossover, 19 inçlik jantların varlığına rağmen, Kanada yollarımızın karşılaştığı darbeleri oldukça iyi emer. Süspansiyon her şeyden önce konfor için kalibre edildi, bu nedenle yolculuk kalitesi, ancak aynı zamanda köşelerden geçerken biraz yuvarlanma olduğu anlamına geliyor. Güç aktarma organlarına gelince, her şey mümkün olduğunca çay fincanı ile yakıt tüketmekle ilgili.

Elektronik sistemlerle donatılmış herhangi bir modern araç gibi, Sorento PHEV, Sorento PHEV’in güç aktarım mekanizmasının tepkilerini biraz keskinleştiren bir Spor modu da dahil olmak üzere sürüş modları sunar – ancak hangi mod olursa olsun Stinger kadar kaslı bir araçtan bahsetmiyoruz. Sorento PHEV, rahat sürüş için tasarlanmıştır ve bu nedenle şanzıman sahne arkasında fark edilmeden çalışır ve direksiyon hafiftir ve yanıt vermek için biraz yavaştır.

2022 Kia Sorento PHEV, motor

2022 Kia Sorento PHEV, motor

Bununla birlikte, atletik olmayan görünümüne rağmen, Sorento eklentisi yeterli güç ve ardından biraz sunuyor. Kaputun altındaki 1.6L turboşarjlı 4 silindirli motorun küçük boyutu göz önüne alındığında, bu oldukça büyük bir başarı. Onunla çalışan elektrik motoru, çok kabul edilebilir 261 hp ve 258 lb-ft tork ile sonuçlanıyor. Bunun ağır bir araç olduğunu veya en azından Toyota RAV4 Prime’dan daha ağır olduğunu ve bu nedenle bu PHEV’in bu küçük modelin mükemmel hızlanma yetenekleriyle rekabet edemeyeceğini unutmayın.

Öte yandan, Kia’nın crossover modeli, yakıt tüketimi bölümünde kendisini gerçekten iyi beraat ettiriyor. Direksiyon başında birkaç gün geçirdikten sonraki sonucum: 4.8L/100 km. 60 km’lik elektrikli menzil, tamamen ulaşılabilir görünüyor ve bu, haftada birkaç kez kısa işler yapanlar için ideal.

Son kelime
Kabul edelim, sürdüğümüz Kia Sorento PHEV SX iyi donanımlı ve çekidüzenli. Bu, ön ödemeli ve vergiler öncesi 54.995 dolarlık yüksek bir fiyat etiketi ile geldiği anlamına geliyor. Bununla birlikte, Quebec, British Columbia ve New Brunswick sakinleri için, Sorento PHEV’in temel modeli 45.000 doların biraz altında olduğu için federal indirimin yanı sıra eyalet indiriminden de yararlanmak mümkündür – bu da direksiyonun başına geçmeyi mümkün kılar. daha makul bir miktar için bir eklenti Sorento.

Severiz

Bu PHEV versiyonunun gizli yapısı
İyi tasarlanmış iç mekan
sessiz sürüş

daha az seviyoruz

Ekranın her iki yanındaki dokunmatik düğmeler
Bagaj alanı (üçüncü koltuk sırası yukarıdayken)
Azaltılmış çekme kapasitesi

Rekabet

Ford Explorer Hibrit
Toyota Highlander Hibrit

2022 Kia Sorento PHEV, ön ızgara

4/5 - (1 vote)

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram