Home » 2022 Subaru Forester ilk sürüş incelemesi | Araba İncelemeleri

2022 Subaru Forester ilk sürüş incelemesi | Araba İncelemeleri

by adminn1
0 comment
2022 Subaru Forester

imdbgram bir ilki gerçekleştiriyor 2022 Subaru Forester’ın test sürüşü ve yeni Wilderness versiyonu.

Eski bir arkadaşın uzun süredir eve gelmesi gibi, yeni Forester ilk başta farklı görünebilir, ancak kısa süre sonra her zamanki gibi rahatsınız. Övülen ve övülen Subaru Forester 2022 için yenileniyor, ancak bunca yıldır onu harika yapan her şeyi kaybetmiyor: Üstün güven, harika iç mekan sağlayan dört tekerlekten çekiş sistemi , patentli EyeSight güvenlik teknolojisi ve yalnızca genel bir pratiklik ve hassasiyet havası.

2022 için kapsamlı bir kez daha verildi, kusura bakmayın. Farlar farklı, sis farları artık küçük yuvarlak ve yeni bir ızgara ve ön tamponlar da var. Premiere için yeni 18 inç jantlar, önceki tamamen kahverengi işlemin yerini alan yeni iki tonlu siyah ve deri iç döşeme ve çoğu Forester kaplamasındaki değişikliklerden yeni Cascade Green Silicia dış boya kapağı.

vahşi doğaya
Yine de büyük haber, tamamen yeni, daha off-road merkezli bir Wilderness versiyonunun eklenmesi. Rekabet, Toyota RAV4 Trail ve Jeep Cherokee Trailhawk gibi araziye özel daha fazla donanım eklemeye devam ederken bu iyi bir hamle.

2022 Subaru Forester Wilderness, rozetleme

2022 Subaru Forester Wilderness, rozetleme

Değişiklikler birkaç gövde modifikasyonu ve belki de bazı renklerle bitmiyor. Wilderness, Yokohama Geolander arazi lastikleri (aynı zamanda bir kış derecesi alır), özel tekerlekler, farklı süspansiyon ayarı ve geometrisi (9,0 inçlik sürüş yüksekliği diğer Ormancılardan daha yüksektir) ve tekerlek yuvaları ve külbütör çevresinde daha agresif kaplama alır paneller. Ayrıca radyatörü, yağ karterini ve diferansiyelleri korumak için alüminyum kızak plakaları eklediler.

Tüm bu kaplama agresif bir görünüm yaratıyor, ancak bu özel Forester’ın doğası göz önüne alındığında, mantıklı. Ayrıca, gerçekten benzersiz görünüyor – Forester’lar veya diğer Subarus’lar söz konusu olduğunda her zaman en iyi özellik değil – ve daha önce hiç olmadığı kadar sağlam, özellikle de altın süslemeli Geyser Blue boya işinde (tüm Wilderness modellerinde ikincisini alır) görüldüğünde burada. Satış sonrası görünüyor ve sorun değil. Yıllar önce hiç almadığımız STI Forester’ı neredeyse telafi ediyor…

2022 Subaru Forester Wilderness, iç mekan

2022 Subaru Forester Wilderness, iç mekan

Ancak önce insan kendini içine yerleştirmelidir. Hem önde hem de arkada büyük boşluk payı, giriş ve çıkışı çok daha kolay hale getiren geniş açılan kapılar (arkada neredeyse 90 derece açılır) sayesinde nispeten kolaydır – yürümeye başlayan çocuğunuzu çocuk koltuğuna yerleştirmekten bahsetmiyorum bile – geniş görüş alanı (ve geniş bagaj açma; bu işteki en genişlerden biri) ve yüksek oturma pozisyonu.

Direksiyon simidi, vites kolu, X-Mode kadranı ve ön göğüs ve koltuklardaki uyumlu dikişler etrafında dönen Wilderness’ın iç detaylarını görmek için iyi bir bakış açısı. Ayrıca standart olarak kauçuk zemin paspasları ve 8 inç dokunmatik ekran (iki taban kaplamasında bulunan 6,5 inç’in aksine) alır. Ayrıca iklim sistemi için hareket kontrolleri eklediler; ona doğru açık bir elinizi tutun ve sıcaklık birkaç derece yükselir; kapalı bir yumruk onu birkaç derece düşürür. Gözünüzü yoldan ayırmanıza gerek yok.

Yoldaki gözlerden bahsetmişken: Forester, Subaru’nun artık daha geniş bir görüş açısına sahip olan yeni EyeSight 4 sisteminin ilk uygulamasını görüyor, otomatik acil durum direksiyonu, elektrikli fren takviyesi ve gelişmiş şerit merkezleme yardımı, şeritten ayrılma yardımı, çarpışma öncesi frenleme ve adaptif hız sabitleyici. Çift kameralar artık ön cama karşı mühürlenmiştir, bu nedenle sadece stil açısından çevreyle daha iyi bütünleşmekle kalmaz (eski EyeSight montajı oldukça iğrenç bir şeydi), aynı zamanda daha temiz kalır.

2022 Subaru Forester Wilderness, ana ekran

Ayrıca gösterge panelinin üzerinde arazi bilgileri (iniş açısı, aks eklemi, vb.) sağlayan ikincil bir ekran ve daha dik yokuşlara tırmanırken kör kalmamanız için öne bakan bir kamera vardır. Yine de bir yıkayıcı almıyor, bu biraz kirlenebileceği için utanç verici. Premier ayrıca, iki ayrı AWD moduna sahip yeni ayarlanmış çift işlevli X-Mode AWD sisteminin yanı sıra bu özelliği de alıyor: derin kar/çamur ve kar/kir.

Esasen, burada yapılan ince ayar, entegrasyonun kusursuzluğu ile ilgilidir. Eskiden, 40 km/s hıza ulaştığınızda sistem devre dışı kalıyordu, o kadar. Şimdi, yalnızca bekleme moduna giriyor ve 35’in altına düştüğünüzde, dik ve engebeli araziyi geçmenize yardımcı olmak için esas olarak güç aktarma organları ve frenlerle oynayan X moduna geri dönüyor. Ancak biraz kafa karıştırıcı olan şey, kameranın sadece 20 km/s’ye kadar çalışır, bu nedenle tam olarak güvenli değildir, ancak mantıklıdır çünkü 30, 40 veya 50 km/s hıza çıkarken muhtemelen küçük bir ekran yerine önünüzdeki yola bakmanız gerekir.

X-Mode çalışmasını hissetmek oldukça önemli bir şey. Etkinleştirin ve 50/50’ye kadar ön/arka güç dağıtımı sağlamanın yanı sıra (stok ayarları 60:40 ön:arkadadır), sürücünün direksiyona odaklanmasını sağlayan bir arazi hız sabitleme sistemi olarak çalışır güç aktarma organları ve fren kendi kendine çalışırken.

2022 Subaru Forester Wilderness, dörtte üçü arka

2022 Subaru Forester Wilderness, dörtte üçü arka

Bu AWD sisteminin ne kadar işbirlikçi ve başarılı olduğu dikkat çekicidir. Sizi sıkıştıracağına yemin ettiğiniz dik yokuşlar, neredeyse hiç drama ile ele alınmaz. Evet, uğraştığımız daha derin konulardan bazıları biraz kuyruk sallanmasına neden oldu – sonuçta bu kısa bir dingil mesafesi; segmentin en kısalarından biri – ancak tam ilerlemenin engellendiğini düşündüğünüzde, güç karışır, lastikler ısırır ve yola koyulursunuz.

Bunun için Vahşi Doğada olmamıza rağmen, diğer Ormancıların da benzer bir başarıya imza atabileceklerini hissediyorsunuz. Veya en azından çift modlu X-Mode sistemine sahip olanlar – Sport, Wilderness, Limited ve Premier. Gerçekten de, hem Premier hem de Wilderness modeliyle denediğimiz daha hafif arazi sürüşü, drama dışında başarılı oldu. Forester bu tür bir meydan okumanın üstesinden gelir.

Daha gerçek yollara geri döndüğünüzde, sizi geride tutacak çok az şey olduğu hissine kapılıyorsunuz. Sadece bu koşullarda, neredeyse çok güvenli.

Güç 182 hp ve 176 lb-ft tork olarak derecelendirilmiştir; bunlar iyi rakamlar, ancak kompakt crossover segmentinde bulunanların alt sınırındalar. Forester biraz güçsüz hissediyor – daha çok Wilderness spesifikasyonunda, çünkü taşınması gereken daha fazla ağırlık var – ve doğal olarak emişli 2.5L dört silindirli “boksör” motor ve tek seçeneğiniz CVT şanzıman.

Kuzey Amerika Subaru dünyasında bir turbo-4 var ve daha büyük Outback Wilderness’in kaputunun altında bulunuyor. Ancak bu motoru Forester’a eklemek, ikisi arasındaki seçimi biraz daha zorlaştırabilir ve her birinin diğerinin satışlarını düşürmesine neden olabilir. Ayrıca 2.5L, Forester’ın ortalamadan daha iyi yakıt ekonomisi sunmasını sağlar, ancak tam zamanlı bir AWD sisteminin ilave avantajıyla, pasif bir “kayma ve kavrama” türü değil.

2022 Subaru Forester Wilderness, ön

2022 Subaru Forester Wilderness, ön

X-Mode sistemi gibi, Forester da güç aktarma organını değiştiren yol sürüş modları – Spor ve Akıllı – alır. CVT’nin “sanal” oranlarını biraz daha uzun süre tuttuğunu hissedecek olsanız da, daha az tehlikeli yollarda yaptığım sürüşün çoğunda Sport’ta tutmama rağmen, bu ciddi bir değişiklik değil.

Off-road olarak Forester, yolda da çekicidir. Çukurlar, çatlaklar, kaldırım kabarmaları, Quebec’in çok iyi bildiği çukurlar (ve dürüst olmak gerekirse, gurur verici görünüyor) – hiçbiri Forester’ı fazla üzmez. Aslında, son zamanlarda akan yağmur suyunun oyduğu bir oyuğa yapılan büyük bir dalış dışında, hiçbir zaman yüksek merkezli olmadım, dişlerimin takıldığını hiç hissetmedim. Heck, çarpmanın durduğunu hiç hissetmedim bile. Çukurların etrafında dönerek başladım, ama sonunda “unut gitsin” ve yarıp geçtim. Konuşabilseydi, muhtemelen Forester bunu yapmamı söylerdi.

2022 Subaru Forester Wilderness, profil

2022 Subaru Forester Wilderness, profil

2022 Forester için fiyatlandırma:

Ormancı: 29,495 $
Kolaylık: 33.095 $
Gezi: 34.895 $
Spor: 36,295 $
Vahşi Doğa: $38.995
Sınırlı: $39,295
Premier: 40.595 dolar

Severiz

Wilderness versiyonu, daha sonra çekici bir serinlik ve pratiklik katıyor
durdurulamaz AWD
Rafine X-Modu AWD
Güncellenmiş EyeSight teknolojisi

daha az seviyoruz

Daha fazla güç kullanabilir
Kablosuz şarj yok
Navi yalnızca üst trim için ayrılmıştır
Meşgul Trim Seçimi

Rekabet

Chevrolet Ekinoksu
Ford Escape / Bronco Sport
GMC Arazi
Honda CR-V / Pasaport
hyundai tucson
cip Cherokee
Kia Sportage
Mazda CX-5
nissan haydut
Toyota RAV4

2022 Subaru Forester Wilderness, arka

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram