Home » 2022 Hyundai Ioniq 5 ilk sürüş | Araba İncelemeleri

2022 Hyundai Ioniq 5 ilk sürüş | Araba İncelemeleri

by adminn1
0 comment
2022 Hyundai Ioniq 5

imdbgram bir tamamen elektrikli 2022 Hyundai Ioniq 5’in ilk sürüşü.

Koreli otomobil üreticilerinin ne kadar kararlı ve amansız olduklarını biliyoruz; yıllardır böyleler. Artık elektrikli araç sektörüyle uğraştıklarına göre, yarım önlem yok. Hepsi içeride ve dinamikler.

Bu amaçla Hyundai, yeni Ioniq 5’i 45.000 doların hemen altında fiyatlandırıyor, bu nedenle model iki düzeyde (federal ve uygun olduğunda eyalet düzeyinde) EV indirimlerine hak kazanacak. Örneğin, Quebecliler için bu, yakın zamanda fiyatı artan Tesla 3 için artık geçerli olmayan 13.000 dolarlık bir indirim anlamına geliyor. Hmm. Hyundai, tamamen elektrikli crossover’ından yeterince faydalanabilirse, Tesla’nın piyasada güçlü bir rakibi var.

2022 Hyundai Ioniq 5, ön

2022 Hyundai Ioniq 5, ön

Öne çıkan stil
3 metrelik dingil mesafesi ve kısmen ilk Pony’den ilham alan stiliyle Ioniq 5, yoldaki başka hiçbir şeyle karıştırılamaz. Bu başlı başına bir başarıdır. Bu model tamamen elektrikli bir araç olarak tasarlanmıştır ve mühendislere tekerlekleri aracın dört köşesine itmek gibi şeyler yapma özgürlüğü vererek araca Palisade’den daha cömert bir dingil mesafesi verir.

2022 Hyundai Ioniq 5, iç mekan

2022 Hyundai Ioniq 5, iç mekan

Modern ve şık iç mekan
Yeni elektrikli araçların iç mekanları, sanki üreticiler iç tasarım söz konusu olduğunda kalıpların dışında düşünmek için baskı hissediyormuş gibi bir kültür şokuna neden olabilir. Ioniq 5’in iç tasarımı minimalizmi destekler. Kabine iki büyük 12 inç düz ekran hakimdir (biri gösterge paneli ve diğeri bilgi-eğlence sistemi için). Ayrıca, bilgileri kaplamak için esas olarak ön camı kullanan bir artırılmış gerçeklik baş üstü ekranı da ekleyebilirsiniz.

Cömert alan
Potansiyel alıcıların beğeneceği bir yön, alan miktarıdır. Bu 3 metrelik dingil mesafesi sayesinde, yolcular tonlarca diz ve baş mesafesinin keyfini çıkarıyor. 14 cm kayan ikinci sıra koltuklar, yolcuların pratik olarak bağdaş kurup oturmasına olanak tanır. Ayrıca araç boyunca uzanan ve ferahlık hissi katan bir cam tavanınız var.

Koltuklar gibi, hareketli orta konsol 14 cm kayar ve ön ve arka yolcular için bardak tutucular ve telefon şarj portları sunar. Bagaj hacmi, koltuklar yukarıdayken 532 litre sunarken, arka koltuklar yatırıldığında bu 1.600 litreye çıkıyor. Önde motor olmadığı için küçük eşyalar için 56 litrelik küçük bir alan da var.

2022 Hyundai Ioniq 5, ekranlar

Çok fazla gadget yok
Hem federal hem de eyalet indirimlerini (varsa) getirebilecek bir taban fiyat sunabilmek için Hyundai’nin burada ve orada birkaç özelliği kırpması gerekiyordu. Sadece çok sayıda yüksek teknoloji ekipmanı olan bir Alman modeline bakmadığınızı bilin.

Ancak, esaslar orada. Önden çarpışma uyarısı, otomatik acil frenleme, kör nokta uyarısı, sürücü dikkat izleme ve arka çapraz trafik uyarısı var. Hyundai ayrıca uzaktan park etme, otoyolda sürüş yardımı ve yolcular çıkmak için kapıları açtıklarında karşıdan gelen trafiği izleyen akıllı çıkış sunuyor.

Tüm Kore araçları gibi, standart donanım da kapsamlıdır. 12,3 inç dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi, Android Auto ve Apple CarPlay, uydu navigasyonu, 8 hoparlörlü Bose ses sistemi, hafızalı 12 yönlü elektrikli ön koltuklar ve sürgülü arka koltuklar elde edersiniz. Ön koltuklar ısıtmalı ve havalandırmalı ve arkada ısıtmalı.

Elektrikli güneşlik, elektrikli bagaj kapağı, 20 inç alaşım jantlar, LED farlar ve arka lambalar, arka gizlilik camı, arka kapı güneşliği, ısıtmalı direksiyon simidi, renk ayarlı ortam aydınlatması, anahtarsız giriş ve çalıştırma, yarı otonom park yeri olan bir cam tavana sahip olursunuz. yardım, uzaktan akıllı park yardımı ve çift bölgeli klima kontrolü.

2022 Hyundai Ioniq 5, profil

2022 Hyundai Ioniq 5, profil

Yolda
Rejenerasyon, bu günlerde elektrikli sürüşte moda kelimedir. Burada, rejenerasyon gerektirmeyen moddan i-Pedal’e veya ayağınızı gaz pedalından kaldırır kaldırmaz frenleri uygulayan tek pedallı sürüşe ve aradaki diğer iki moda kadar uzanan en az dört rejeneratif modunuz vardır. Direksiyon simidinin alt kısmındaki bir düğme ile seçilen Eco, Normal ve Sport olmak üzere üç sürüş modunuz var. Direksiyonu her kullandığınızda tek pedallı sürüş modunun seçilmesi gerektiğini unutmayın, bu biraz can sıkıcı bir durum.

Yolda, 20 inçlik tekerleklerimize rağmen süspansiyon yumuşak ve rahat; bunlar söyleyebileceğimiz konfor seviyelerini etkilemedi. Bununla birlikte, ayarlanabilir veya pilotlu bir süspansiyon, biraz fazla yumuşak olan sürüşe daha fazla vücut verecektir. Aracın ağırlığını yolda hissetseniz bile direksiyon hassastır.

Radarlı hız sabitleyici iyi çalışıyor olsa da, şeritte kalma yardımı ve yarı otonom direksiyon işlevlerini biraz yaklaşık olarak bulduk. Sistem bazen yüksek hızlı dönüşlerde şeridinden sapar ve bozuk yol yüzeylerine sahip köy yollarında hatların izini kaybedebilir.

En güçlü versiyon sizi 100 km/s hıza 5 saniyede ulaştırabilse bile, güç hızla azalır. 100 km/s’yi geçtiğinizde, enerji seviyesinin hızla düştüğünü hissedebilirsiniz.

2022 Hyundai Ioniq 5, kaputun altında

Pil seçimi
Ioniq 5 ile birkaç olası kombinasyonunuz var. Giriş seviyesi model, 168 hp ve 258 lb-ft tork ve 354 km menzil ile 58 kWh (24 modül) sunan bir arkadan çekişli konfigürasyondur. Bu 44.999 dolara giden model. Sonraki, 77,4 kWh çift motorlu güç aktarma organına sahip hepsi bir arada model; orada 320 hp ve 446 lb-ft tork ve 414 km menzil elde edersiniz. Ayrıca arkada 77,4 kWh motorlu bir arkadan çekişli LR (uzun menzilli) versiyonu da var. Bu, 225 hp ve 258 lb-ft tork ve 488 km menzil sunuyor. Bu harika bir menzil, ancak AWD’nin olmaması büyük bir kayıp.

Genel konfor
Hyundai, uzatılabilir bir bacak desteği ile tamamen yatabilen sürücü ve ön yolcu koltukları sunarak kendini farklılaştırmaya çalışıyor. Hyundai muhtemelen bunun, araç halka açık bir şarj istasyonunda şarj olurken yolcuların dinlenmesine izin vereceğini düşündü.

Koltuklar büyük ama biraz duygusal. Biraz daha destek isterdik. Öte yandan, arkada oturanlar cennette olacaklar. Koltuklar rahat ve geniştir ve bolca bacak, baş ve omuz alanı vardır.

Ayrıca koltuklar, tavan döşemesi, kapı döşemesi ve zemin gibi iç mekan öğelerinin çoğunun geri dönüştürülmüş plastik şişelerden ve doğal, bitki bazlı yün iplikten yapıldığını da bilmelisiniz.

2022 Hyundai Ioniq 5, dörtte üçü arka

2022 Hyundai Ioniq 5, dörtte üçü arka

Yakıt tüketimi ve şarj
Ioniq 5, arkadan çekişli modelde 17,9 kWh/100 km ve dört tekerlekten çekişli modelde 19,0 kWh/100 km kullanır. 400V ve 800V şarj sistemleriyle uyumludur ve üç fazlı AC’de 11 kW’a ve DC hızlı şarjda 350 kW’a kadar şarj edilebilir, bu ikincisi 18 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e şarj edilmesini sağlar.

Ayrıca, enerjisini diğer cihazlara güç sağlamak için kullanabilen birkaç EV’den biridir. Tip 2 şarj bağlantı noktasına takılan bir adaptör kullanarak, 240V’ta 3,6 kW’a kadar güç sağlayan 15 amperlik bir ev prizi sağlar; bu, kamp alanında veya şantiyede çeşitli aletleri çalıştırmak için fazlasıyla yeterlidir.

Çözüm
Hyundai’nin bu kadar kısa sürede neler başardığı dikkat çekici. Ioniq 5 mükemmel değil, ancak büyük kusurları da yok. Hyundai ürettiği her şeyi sorunsuz bir şekilde satabilme yeteneğine sahiptir. İlk modeller şu anda bayilere geliyor.

Bir tavsiye, karda dans edebilecek arkadan çekişli modelden çok kışla başa çıkmak için daha donanımlı olan dört tekerlekten çekişli modeli bekleyin. Ve stili beğenmediyseniz, Kia EV6’yı bekleyin – tamamen aynı araç farklı giyinmiş.

2022 Ioniq 5 için fiyatlandırma 44.999 dolardan başlıyor ve 4WD Ultimate modelimiz 59.999 dolara satılıyor.

2022 Hyundai Ioniq 5, arka

2022 Hyundai Ioniq 5, arka

Severiz

benzersiz stil
Hızlı şarj
Geniş iç alan
Kayar arka koltuklar

daha az seviyoruz

Arka cam sileceği yok
Temel 4WD versiyonu yok
Süspansiyon biraz yumuşak

2022 Hyundai Ioniq 5, üç çeyrek ön

Rate this post

Leave a Comment

@2020 – All Right Reserved. Designed and Developed by imdbgram